aynı isimde "napolyon (film)" başlığı da var
  • napolyon bir gün tek başına düşman askerlerden kaçerken, küçük bir dükkana
    girer. dükkan sahibi, napolyon'u saklar ve onu kovalayan düşman askerlere
    de şu tarafa kaçtı diye yanlış yol gösterir. nihayet bir süre sonra,
    napolyon'un askerleri de olay yerinde bitiverir. dükkan sahibi, ömründe bir
    daha karşılaşmayacağını düşündüğü napolyon'a merak ile şöyle bir soru
    yöneltir;
    -"efendim, af buyurun ama ölümle bu denli burun buruna gelmek nasıl bir
    duygu ki?"
    napolyon birden öfkelenir; ve
    -"sen kim oluyorsun da benimle böyle dalga geçerek konuşuyorsun? bu ne
    cüret! askerler, bağlayın bu densizin gözünü ve hemen kurşuna dizin" diye
    talimat verir.
    dükkan sahibi gözü bağlı tir tir titremektedir. büyük bir korku içerisinde,
    yaptığına pişman olur. "tutamadım çenemi, ben ne yaptım, durup dururken
    ölüp gideceğim" der.
    kısa bir süre sonra; arkasından bir el uzanır ve gözündeki bağı açmaktadır.
    adam bir döner ki arkasına; uzanan el napolyon'un elidir. şöyle der
    napolyon;
    "işte böyle bir duygu! yaşayarak öğrenmek, bedeli en yüksek öğrenme
    biçimidir."
  • bu film apple için çekilmiş bir streaming filmi.
    ridley scott filmi bu mantıkla çekmiş.
    3-4 hafta sonra apple tv ye 4 saatliği gelecek,
    kırpılmış filme 200 tl vermeyin.

(bkz: amme hizmeti)
  • 2007 yılında süperteklif günlerinden beri azimle puan biriktirdiğim şirket.
    sonuçta 100 tl banka hesabıma yattı. süreç baya uzun sürdü ama internetten daha önce bir gelir elde edemeyen beni de memnun etti.
  • napolyon’a esir aldığı bir general “siz para için savaşıyorsunuz, bizse şerefimiz için” demiş. imparator da “doğru, herkes elinde olmayan için savaşır” demiş
  • son maillerden sonra kıl olmaya başladığım oluşum.
    şöyle ki; senelerdir anketlerini doldururum. aradıkları kriterlere uymayan insanların anketlerini yarıda kestikleri doğrudur, tabi ufak bir nap yine de verirlerdi.
    en son yaptığım anketin neredeyse sonuna gelmiştim ve "çat!" diye anket kapandı ve hiçbir nap ve açıklama vermedi. dedim herhalde bağlantıda bir şey oldu, mail attım ve bana gelen ilk cevap şöyleydi;

"anketi doldururken; tutarsız cevaplar, anormal süreler ( doldurma hızı ) veya görüş belirtmeniz gereken sorulara konuyla ilgisiz cevap verilmesi durumlarında çalışmanın kalitesi açısından bu tip doldurlan anketlerin sonunda da aynı şekilde kotaya takılma durumu söz konusu olmaktadır.

bu sebeple size gönderdiğimiz e-postalarını ne kadar çabuk okur ve ankete verdiğiniz yanıtlar ne kadar tutarlı olursa araştırmanın tamamına katılma olasılığınız daha çok yükselecektir."

süreci tekrar anlattım, anketin neredeyse tamamını dolduduğumu, bu süre içerisinde kotaları dolduysa da benm emeğime yazık olacağını vs.. ve ilk defa az da olsa bir nap vermeden anketi sonlandırdıklarını söyledim.

gelen 2. cevapta benim tutarsız cevap vermiş olabileceğimi söylediler.
    oysaki anket gayet de kullandığım bir kozmetik markası üzerineydi ve markayla ilgili şikayetlerimi, beğenilerimi ve notlarımı gerçekten emek harcayarak işaretleyip yazmıştım.
    benim emek ve yorumlarıma yazık olduğunu, ayrıca da beni 2. defa tutarsızlıkla itham ettiklerini belirttim. yine nap verme sistemlerinin ilk defa böyle işlediğini gördüğümü, nap sisteminde bir değişiklik olup olmadığını sordum; sonuçta bu yeni ödeme sistemini belki de kabul etmeyeceğim, bu da benim seçimim.

fakat bu son yazdıklarıma cevap vermediler, ithamları ve cevapsız bıraktıkları sorularım sonucunda da gözümdeki güvenilirliklerini yitirdiler.
    tutarsız olduğunu iddia ettikleri bana da sürekli anket göndermeye devam ediyorlar.
  • napoleon'un (bonaparte) türkçe'de çoğunlukla kullanılan karşılığı.
  • süperteklif sitesinin yeni adı.
    http://www.napolyon.com/
  • rusyanın ve ukraynanın ünlü pastası, hafif ve leziz..
  • kendisinden gelen e postaları okuyup, anketleri doldurup cebime 100 bin nap karşılığı, 100 tl indirdiğim sitedir. (bkz: napolyon.com)
    yeni eklenen canlı anket özelliği sayesinde baya nap biriktirdim, anketleri doldurarak.
    4 bin nap karşılığında, bir tane milli piyango bileti (çeyrek bilet) alabiliyorsunuz bilyoner.com dan. uzun zamandır alıyorum ama amortiden fazlası çıkmadı bir türlü.
    hiç unutmam, bir keresinde bu site aracılığıyla nokia'nın akıllı telefon anketini doldurmuş ve 35 tl kazanmıştım. nokia'nın düştüğü duruma bak.
hesabın var mı? giriş yap