• yaptığı işte çok başarılı olacağını ve çok güzel işlere imza atacağını düşündüğüm bir mor kayısıymış kendisi.
    yazdıklarında da bir rapido etkisi var sanki... ölçüm ve biçim yerli yerinde, keyifli.
  • cevvalleştirirmiş insanı.
    hatta lidya olmasa, devleştirirmiş.
  • 11 eylul 2001de abd'ye yapilan saldirida (bkz: world trade center a iki adet ucak girmesi) yikilan world trade center yapilarinda pj harvey'in de öldüğü konusunda yanlis bir haber alarak, yemeyip icmeyip bunu sozluk ahalisine yetistiren, "nerden duydun, dogru mu?" tonundaki mesajlarin yagmasiyla kendine gelerek kapsamli bir arastirma ile haberi yanlis anladigi ortaya cikan, bu durumda kafasini kuma gomme istegi ile yanip tutusan bir sozluk yazari.
  • takke düşecek kel görünecek diye korkusu olmayan, hodri meydan, varsın insin perdeler: on ağustos bin dokuz yüz hemi* de yetmiş 4ört doğumlu, mordan yana bu ara şansı pek açık, hakan toker deyince içi titrer bir mürdüm eriği kompostosu, aşkın zembereğinde dikkati yumuşak g'ye yoğunlaşmış, üstüne başına ö bulaşmış bir şaşkın diş fırçası.
  • parafin banyosunu ihmal edecek kadar halkına ve sorunlarına düşkün ispanya prensesi inanılmaz özetleyciliğiyle ünlenmiş imla kuralları ustası özel öğretmenine döndü ve pencereden inşaatı süren la sagrada familia'yı göstererek:
    - ne kadar yetenekli bir mimar. o'na da en az size olduğum kadar hayranım. tek bir dilek hakkım olsa ileride üçümüzün özelliklerini barındıran bir çocuk dünyaya getirmeyi isterdim
    dedi.
    o akşam prenses sarayın kullanılmayan bir odasında paslı bir lamba buldu, çocukken dinlediği binbir gece masallarının etkisiyle hemen ovaladı lambayı. 300 yıllık huzuru bölünen lamba cini uyku sersemi dinledi prensesi, "isteğiniz emirdir sahip" dedi, uykusuna döndü.
    denir ki yüzünü yıkamadan majestelerinin karşısına çıkan sersem lamba cini yüzünden prenses çocuksuz öldü, dileği ise başka bir zaman, başka bir yerde gerçekleşti.
  • sabah 8 akşam 6 aralığının aralıksız muhabbetçisi, bir kalem bir kağıt bir de çizim masasıyla köşesinde oturması gerekirken şantiyeden şantiyeye koşturmak durumunda kalmış bahtsız mimar, yavaşça robensonlaşması gereken sakin insan.
    bir eline bira(cımbız) diğerine sigara(ayna) verilip de bir home theater sisteminin orta yerine birakilmasi ve uzunca süre ellenmemesi gereken hayri pitir.
  • hayatta öğrenilenler başlığına yazdıklarıyla bana daha çoook yolum olduğunu hatırlatan; yazdıklarının-yazacaklarının benim için önemli olduğunu fark ettiğim yazar. iyi ki var!
  • belki bir yildan fazladir ilk kez sag ustte i$igi yanan yazar.
  • cocukluk arkadasimin eski sevgilisi olan bu zat-i muhterem, sozluk basinda gecen zamanin eglence katsayisini tavana vurdurabilme yetenegine sahip nadir insanlardan biridir. bu kadar samimiyete ragmen, kendisi ile hayatimda yuzyuze bir kere bile karsilasmamis olmam da ayrica tuhaf bir unsurdur.
  • gecelerde mürüvetini gördük biz bunun. *
hesabın var mı? giriş yap