• dünyaevine yeni girmiş taze gelin.

en kısa zamanda kare, dikdörtgen, kapaklı oval, borcam takımı alıp kapısına dayanacağım. kahvesini içeceğim... yaşlı teyzeler gibi evini dolaşıp oğluma beyaz çorap giydireceğim ki bakalım temiz mi değil mi? yere kahve döküp bakacam, yer beziyle mi siliyor elbeziyle mi? şartu şurtu biliyor mu? yemeği yenir suyu içilir mi? bizimle mi değil mi?

adettendir... yeni gelin evine yaşlı teyzeler tarafından böyle seferler düzenlenir.
  • çok ısınamadığım ve sonunda terk-i diyar ettiğim formspring'in hayatıma kattığı ender güzelliklerden biri, ne yalan söyleyeyim yazdıklarını okudukça yaşlı teyze moduna girip "bu gençlik harika" deyiveriyorum.
  • ben onu o kadar çok seviyorum ki, bazen tek bir entrysi bile içime hicran oluyor.
    diyeceğim o ki: akıllı olsun!
  • artık kendi çöplüğünde ötüyor.
    https://mimwishblack.wordpress.com/
  • epey önce bir iki yazışmışlığımız olmuştu. istanbullu gelin başlığında rastlamıştım kendisine, öylece de kalmıştı zaten. sonra dün akşam farkettim eski entrylerini tüm kırgınlıkları ve hüznüyle beraber geri getirdiğini, ben de oturdum çoğunu okudum. neden bilmiyorum sarılmak geldi içimden.

yolu aydınlık ve umut dolu olsun isterim.
  • 2 günde topladığı paralarla, kamuya mâl olan melek.
  • yazdıklarında, annelik ile ilgili hisler hariç kendimden pek bir şey bulmasam da bir şekilde yakın hissettiğim yazar. neden bilemiyorum ama böyle. şule gürbüz severmiş, ben de çok sevdim, daha coşkuyla ölmek'i bitiremeden hem de.
  • hayatımdaki en işlevsel varlıklardan.

çoğu zaman gülüşlerimin müsebbibi, eşlik edeni. gözyaşlarımı boyuyla pek paralel olmayan** sözleriyle durduran. liriklerin mükemmelliğini maksimize eden. sınav zamanlarında masanın diğer ucundan dürtükleyen. buz kesmiş elleri* ısıtan.

en önemlisi, iyi ki olan.
    canım lan.
  • o yokken, kız kulesi hiçbir anlam ifade etmiyormuş bana. bunu fark ettim.

(bkz: özlem)
  • facebook tespiti ile sosyolog kimliğini iyiden iyiye hissettirmeye başlayan, güzel yazılarını okumaktan keyif aldığım zarif badim.
    (bkz: #29166855)
hesabın var mı? giriş yap