• aşmış yıldızı dwyane wade'i takımda tutabilmek için "we want wade" adlı bir kampanya başlatan ve haftabaşı itibarı ile kampanyayı yeni bir boyuta getirerek wade'in malikanesinin yakınlarındaki billboardlara kendisinin takımda kalmasını istediklerine dair ilanlar veren nba organizasyonu. belki de bu kadar ciddi ve büyük paraların döndüğü böylesine profesyonel bir ortamda çocukluğumuzdan kalma denebilecek kadar hoş ve naif hareketleri de bize gösterebildiği için farklı nba.
  • nba.com'dan sevgilerle...

breaking news - reports: wade, bosh to sign with heat

değiştirildi...

breaking news - report: bosh joining wade in miami
  • wade'in yanına chris bosh'u da kadrosuna katarak şu ana kadarki en flash free agent alımlarını gerçekleştirmiş takımdır. bu kontratlarla birlikte lebron'un new york knicks'e gideceği de benim gözümde kesinleşmiştir. lebron kararını yerel saatle perşembe akşamı açıklayacak.
  • sadece dwyane wade ve chris bosh ikilisi ile şampiyon olması pek de kolay görünmeyen nba organizasyonu. nbaseverler bilir, burada şampiyon olmak sadece yıldızlarla bezeli bir kadroyu oluşturmakla olmuyor. potaaltında, forvet pozisyonunda, geniş sahayı seven, iyi pas yapan, saha görüşü çok yüksek olan pek çok ve alternatifli oyuncuya sahip olmak ve hatta bu oyuncuları olabildiğince yedeklemek bu işin olmazsa olmazları. takım oyunu prensibini yıldızlara dayalı düzenden çok daha önde tutan san antonio spurs ve detroit pistons 'ın 2000'lerin başındaki başarıları ve lebron james'in cavs'de "ben tek siz hepiniz" mantığı ile oynadığı yıldıza dayalı oyun ve yaşanan hayalkırıklıkları ortadayken sanırım herkes bu konuda hemfikir olacaktır.

wade'in iki numara oynayacağı kesin olduğuna göre takıma saha görüşü iyi bir oyun kurucu ve bosh'a yardımcı olacak bir uzun da şart. bunların hepsini bir sezonda kadroya dahil etmek de zor olduğundan dolayı miami heat'in bu yıl şampiyon olması çok da kolay görünmüyor; hele ki lakers hiçbir oyuncusunu ve koç phil jackson'ı kaybetmemişken.

not: bu entry lebron james'in kararını açıklaması beklenmeden yazılmıştır. lebron'un miami'ye olası transferi tüm düzeni değiştirebilir ve big three etkisiyle miami heat bu yıl şampiyon olabilir.
  • sızdığı iddaa edilen ama kesin olmayan son dakika haberlerine göre lebron james' in yeni takımı.
  • wade, bosh ve son olarak lebron james ile anlasarak 3 silahsorleri tamamlamis takim. yeni bir boston olacak mi bakalim...
  • yeni bir boston olacak mı bilinmez ama sahip olduğu 3 lü boston unkilerden hem çok daha genç ve çok daha atletik
    bana göre yetenek olarak da üst seviyedeler
    nasıl bir kadro olacak ben de merak ediyorum
  • ray allen kevin garnett ve paul pierce en olgun zamanlarında boston'da buluşmuştu. heat ise, wade lebron ve bosh'u en iyi çağlarında bir araya getirdi.. bu açıdan yeni big threemiz öbürsükünden ciddi derecede daha hayvani.
    oha yani wade james bosh. lakin gene de bu üçlünün yanına kimleri alacaklar o hala önemli.

alonzo mourning ve tim hardaway sayesinde her zaman tuttuğum takımlardan biri olmuştur. şimdi gelecek yıl ne yapacaklarını heyecanla bekliyorum.
  • sampiyon ilan etmek henuz cok, ama cok erkendir.

eger big 3 alan sampiyon olsaydi ligi oynatmazlardi efendiler. celtics big 3'yi aldi, ama bir rondo, bir perk, bir posey, bir house destegi olmasaydi o sampiyonluk gelmezdi.

sen big 3 alirsan, ama oyun kurucun chalmers olursa seni playoff'larda tokatlarlar. senin pota alti ekibin bosh ve beasley olursa, ya da magloire'dan daha iyi pivot bulamazsan seni maymun ederler.

big 3 oldu, reklamlar donecek simdi. normal sezonu canavar gibi gecirecekleri de muhtemel. lakin bu isler oyle kolay degil.
  • (bkz: dream team)

pat riley'nin bilgisayar oyunu gibi kurdugu takim.
hesabın var mı? giriş yap