• çok güzel lanlı lunlu konuşan oyuncu.

(bkz: 46 yok olan)
  • ismini öğrenene kadar sakallı ve sakalsız halini iki ayrı kişi zannediyordum.
  • şirinler'de uyumlu şirin'e dublaj yapmıştır.
  • kontrabas adlı oyununda tek başına sergilediği muhteşem ötesi performansla beni gerçekten oyunculuğuna hayran bırakmıştır. ne güzel şey hatırlamak seni adlı şiir dinletisinde de muhteşem bir performans sergilemektedir. fazla tanınmayan, değeri az bilinen oyunculardan. türkiye'deki en iyi tiyatro oyunculardan,en iyi sanatçılardan biri kanımca.
  • tiyatro oyuncusu ve yönetmeni. aynı zamanda sinema oyunculuğu ve dublaj da yapmaktadır. özellikle yönettiği "kırmızı ağaçlar" ve oynadığı tek kişilk "kontrabas" adlı oyun tarafımdan hayranlıkla izlenmiştir.

sesi stanley kubrick tarafından onay almış bir dublaj sanatçısıdır. filmlerinde her türlü sinir bozucu detaya dek mükemmelliyetçiliğin sınırlarını zorlayan obsesif yönetmen kubrick, full metal jacket filminin türkiye fragmanının seslendirmesini dinlemek istemiş, ardından metin belgin'in sesine onayı tereddüt etmeden vermiştir.

"kubrick'ten onay almak" nasıl bir seviyedir, bir düşünün abiler!?
  • çok sağlam bir oyuncu, aynı zamanda çok iyi bir dublaj sanatçısı.
    ciddi ve tok ses tonuyla, yaptığı seslendirmelere çok şey katmaktadır.
  • kendisinin hem işsanat'da hem de küçük sahne'deki şiir dinletilerini izleyen birisi olarak şunları söylemek istiyorum; zor bulunan çok güzel bir ses tonuna sahip olmasına rağmen, şiirleri sanki acelesi varmış gibi okuyor.

nazım'ın aşkını bu kadar acele okumasaydı, daha bir içimize işleseydi o arka plandaki müzikle birlikte daha güzel olmaz mıydı sanki..
  • 46 yok olan dizisinde murat güney'in amcası ferit rolünü oynamaktadır. eski istihbaratçıdır. bence gayet güzel rol kesiyor, izlettiriyor.
    dizi zaten kalitesini belli ediyor.
    saçları ve sakallarıyla rahmetli can yücel'i andırmaktadır.
  • kontrabas ve cehennem adlı tiyatro oyunlarını başarılı bir şekilde sahneleyen tiyatrocudur.
  • kontrabas dan sonra #cehennem isimli devlet tiyatrosu oyununda da izlediğim türk tiyatrosunun bir diğer yaşayan efsanesi. ses tonlaması, roldeki karakteri yaşaması $ukelalar $ukelasıdır.
hesabın var mı? giriş yap