• çıkıp bir yerlerde kuzey güneyin yönetmenliğinden neden ayrıldığını açıklarsa içimi rahatlatacak yönetmen. neler oldu, kendisi mi bırakmak istedi, bıraktırdılar mı çok merak ediyorum içime dert oldu. hayalet gibi adam yahu çık bir görün ortada tanıyalım böyle başarılı bir yönetmeni.
  • tuna kiremitçi'nin ilk uzun metrajlı filmi 'adını sen koy 'un künyesine yardımcı yönetmen olarak adı yazılmış, yetenekli olmasından daha da manalı olarak var olan yeteneğini pratik hayata kolayca geçirebilen genç bir adamdır.
  • sakallı noel baba karşıtı, antogonist... hedonist, hümanist, egoist.

papa noel çaydamlı, mete ruldoph the red nose rendeer üçlemesinin grinch'i. çalacak bir noel'i olmadığından kendisine başka avlar aramaktayken, sonunda kendisini noel baba'nın kızağına o soğukta dili yapışmış olarak bulduğu söylencesi kulaktan kulağa yayılmaktadır.

"ancak sevecen görünüşlü."
  • şu an itibarıyla, maltepe'de ersoy hastanesinde tmc firması için, mart ayında atv ekranlarında yayınlanacak bir dizinin bazı sahnelerinin çekimini gerçekleştiren; televizyon ve sinema dünyamızın yakışıklı bir yönetmenidir. setini ziyaret ettim. uzun zamandır görüşmüyorduk. iki yıl önce evlenmişti. oğlu da olduktan sonra sigarayı bırakmış. biraz kilo almış. monitör başında bir saate yakın beraber oturduk. zaman zaman kalkıp setteki oyuncularla konuşup yanıma geldi. ben de bu arada üç tane çay içtim. bir ara konuşmamız esnasında dedi ki; "abi çay iki tane içtin mi?" ben de, "üç tane içtim. fazla içtiysem parasını ödeyelim" dedim. tabi yerlere yattık.

mehmet ada öztekin, hem yönetmen olarak hem de insan olarak pek kıymetli meslektaşım ve arkadaşımdır. ilk kez "aşk ve ceza" isimli dizide beraber çalışmıştık. bu dizinin ikinci yönetmeni idi. ikinci yıl da birinci yönetmeni oldu. dizinin bitiminden sonra "kuzey güney" dizisini başarı ile gerçekleştirdi.

konuşmalarını sıcak tebessümleri ile süslemesini bilen, problem çözümünde, pratik ve ekip ruhunu gözeten yaklaşımları olan, bu yanıyla da setini huzurlu kılan kıymetli bir yönetmendir.
  • ilk eseri, kaybeden öyküler 1 - "burukacı" adlı kısa metraj film çalışması olan senarist ve yönetmen
  • video klip piyasasında fırtına gibi esmeye başlayan genç yetenek...

gripin'in "karışmasın kimseler" adlı çalışmasından sonra şimdi de cenk taner'in "ne zaman gitti tren" adlı şarkısının videosuna da imza attı...

değişmeyen görüntü yönetmeni partneri için (bkz: kaan çaydamlı)
  • kaybedenler kulübü'nün senaryo yazarıdır...
  • popüler kültürde yeni nuri bilge yeni zeki dumurkubuz
  • kurşun rengi saçları, motosikleti ve sinema bilgisiyle karizmatiktir kendisi.
hesabın var mı? giriş yap