• karakterli ve akıllı da anlaşılan. eğer bu adama kalsaydı fener'in alex hakkında kopartılan fırtınada boğulmasına müsade etmezdi muhtemelen: http://www.ntvspor.net/…niang-alexe-ihtiyacimiz-var
  • olympique de marseille taraftarının bu oyuncuyu neden bırakmak istemediğini dünkü maçla anlamış oluyoruz.
  • tamamen oyuna konsantre olan ve kendisine iyi bakan bir golcü. geldi atıyor işte.
  • golcü dediğin adamın sağlam bir karakteri olacak, zorluklarla baş etmeyi bilecek. fenerbahçe, dört-beş senedir kamyon yüküyle para verdiği golcülerin psikolojik olarak hazır olmasını bekliyor. bir insana yıllık 3 milyon euro vereceksiniz ve o işi iyi bir şekilde yapması için üstüne motive etmeye çalışacaksınız, olur iş değil ama öyle oldu. yeteneksiz, beceriksiz kezman'ın iyi olması, kendini hazır hissetmesi beklendi. hollanda gol kralı, sırpların asi çocuğu değil de sokak kavgasında dayak yemiş delikanlılar gibi başı önde gezdi, gitti. sonra güiza geldi. tek bir iyi senenin hatrına talip buldu derken türkiye'deki performansı la liga gol kralından ziyade küçük emrah serisinin devamı niteliğindeydi. dokunsan ağlayacak gibiydi. rakip savunmalar arasında ezildi.

niang, bunlardan farklı bir golcü. daha iyi ya da daha kötü demiyorum ama daha sağlam karakterli olduğu kesin. mücadeleci, yılmayan, baş eğmeyen bir yapısı var. son kasımpaşa maçındaki bir sahne çok dikkat çekiciydi. attığı golleri bir kenara bırakın. ersen martin'in penaltıya neden olduğu pozisyonu hatırlayın. ersen martin, yukarı yukarı ve ileri diye üçmaya yeltenirken kareye iki oyuncu daha geliyor. niang ve kasımpaşalı defans oyuncusu. kasımpaşalı defans oyuncusu niang'ın formasını çekiyor... orada niang yerine kezman ya da güiza olsaydı; ya hakeme emrah bakışı atıp beni tutuyorlar topa vuramıyorum, moduna girerler ya da topu bırakıp adamı itmeye çalışırlardı, sonuç değişmezdi, defansa teslim olurlardı, oldular. niang ne yaptı? bir yandan formasını çeken oyuncunun formasını çekerken bir yandan topu takip ediyordu. topa vuramadı ama önemli değil, teslim olmadı. madem sen beni çekiyorsun ben hem seni çekerim hem topu kovalarım mesajını verdi. attığı gollerden ziyade bu pozisyondaki hali tavrı önemlidir.
  • (bkz: sensiz geçen yılların amına koyayım)

bunun nesini beğendiniz bu kadar ?
  • bir galatasaraylı olarak beni ciddi şekilde korkutan oyuncudur. sayesinde kadıköy'deki randevu şimdiden uykularımı kaçırıyor yeminlen. allaam, bu sene bari yüzümüzün akıyla çıkalım şurdan. iki farka razıyım. üç de bi derece. ama fazlası? off yaa..

niang, dia, alex.. galatasaray tarihinin gelmiş geçmiş en ruhsuz kadrosu ne yapacak bakalım bunların karşısında. uykularım kaçıyor demiş miydim?..
  • şaka gibi olacak ama , moldovan dan sonra aldığımız en iyi forvet. tabii ki ondan daha iyi, orası ayrı.

edit. kariyer ve potansiyel olarak değil , performans olarak.
  • forvet falan değildir. gol atan forvet mi olur lan?

evet, fenerbahçeliyim. hiç alışık değilim böyle bir şeye. bütün sezonu 3-4 golle bitiren, ayağında top tutamayan forvetlerden sonra bu hayvan, adam falan geçip gol atıyor. olamaz lan böyle bir şey!?!?!?!
  • 7. maçında 7. golünü atmış. ikinci yarısı var tabi maçın..bu adam hep geyiği dönen ''türkiye'ye gelse 40 gol atar'' dediğimiz adamlara örnektir. tek farkı bu adamın türkiye'ye gelmiş olması. ve bir beşiktaşlı olarak en iyi sezonunu geçirmesi muhtemel bobonun, gol krallığında şansı maalesef çok azdır. fenerbahçe için çok büyük kazanç. gol krallığında uzun yıllardır görmeye alışık olmadığımız bir sayı bekliyorum açıkçası.
hesabın var mı? giriş yap