• söz konusu elektronik müzikse taksimde ilk akla gelen mekanlardan biri. balo sokağın sonunda sol tarafta bulunur. kapı önü muhabbetinin ayrı bir güzel olduğu bünyesinde kaliteli dj'leri barındıran mekandır. belli bir kesime hitap eden müziği ile kendi elit tayfasını oluşturmuştur. gece 1 den sonra girişler ücretli olup 3-5 arası kalabalık olur. kapıdaki bodyguard'ı cana yakındır. yanındaki gözlüklü, dar pantolonlu, dövmeli eleman arkadaşımdır ve tam bir fırlamadır. mekanda dj'ler bir kafes içerisinde çalar ve kafesin telleri bazı anlarda bilumum kişiler tarafından sallanır ki bu esnada orgazmın doruklarına ulaşırsınız.
  • damsız girilmeyen aslında bir bakıma gey bar olan yer. saçma. dum dum dum. sevmiyorum.
  • bir süredir taksimin en uçmuş mekanı diyorlar eski dogstar olmasa da karaşimşek ledlerle hakkını vereyazıyor. gay bar ama korkma sana da yer var *
  • (bkz: hachine)
  • şortla girilebilen mekan. arıza çıkarmak isteyenler arasında düşüşe geçti, şimdi yazıştığım çocuklar kapısında durup sümkürmek istiyorlar.
  • 2008'den beri en azından ayda bir gittiğim kabaca bir "elektronik müzik klübü" burası. yani kendimi az çok müdavim gibi düşünebilirim, her müzikle ilgilenen bir insanım da. entrynin amacı kendimi tanıtmak değil elbette, gelelim machine ile ilgili kısmına.
    geçen hafta almanya'dan misafirimle gittik machine'e. klasik bir cumartesi gecesi saat 2, piyasa patlıyor, hatta biraz fazla, ilkin küçük beyoğluna doluşan tüysüz kolej bebeleri şimdi de burayı doldurmaya başlamış, nese. vestiyere üstümü bırakacağım, üzerimde de black metal t-shirt ü* var, o gün öylesine sabahında üstüme geçirmişim. vestiyerdeki aldı ceketimi filan, ve son derece küçümseyerek "o üzerindeki black metal tshirtü mü?" dedi, evet diye karşılık verdim. "aşın artık bu işleri yaaa" diye alay etti ve yanındakine de kaş göz yaptı.
    normalde siyah tshirt bile pek giymem de diyelim ki hep giyiniyorum, hiç sevmediğim gerzek bir muhabbettir bu, içimde de kaldı, o yüzden buraya yazdım. kimin ne dinleyip ne giyindiğinden sana ne lan? hele ki çalıştığın yerin mantalitesinde böyle bir yadırgama yok her şeyden önce..

sen elektronik kelimesini duymadan prodigylere aphexlere kopuyorduk süt.. *

zöe: (bkz: inanılmaz)
  • müzikleri bir başka güzel olan mekandır. bol miktarda alkol alınarak gidilmesi tavsiye olunur. çünkü normal kafayla kaldırılabilecek bir mekan olduğunu sanmıyorum. en azından kendi adıma konuşursam öyle.

not: machine'e giden ne kadar çok homofobik varmış! geyse gey, lezbiyense lezbiyen sana ne lan?! biz mekanlara gidip burada da ne çok heteroseksüel varmış, ıykh kız erkek nasıl da öpüşüyorlar diyor muyuz?
  • calan dj lerin oldukca iyi oldugu mekan. ısıklandırma vs mekan kendini iyi sunabiliyor. ancak yas seviyesi ve takılan insanların kalitesi son bikac yıldır düsmeye basladı. ayrıyeten burda calısan insanlarda müsteriye davranıs konusunda cok iyi degiller. işleri biraz daha sıkı tutmakta yarar var kanımca. türkiye'de bu tarz underground baska bir mekanda yoktur. diger bir benzeri pixie'dir ancak machine'nin 3'te 1'i kadardır. daha cok ergen kafasının kaldırabilecegi bir mekandır.
  • sevdiğim bir mekandır kendisi, her ne kadar dejenere ötesi bir ortamda olsa ben burada eğlenebiliyorum. eğer ki dubstep seviyorsanız, kimseye takılmadan içip eğlenmek istiyorsanız ve açık görüşlü bir insansanız gayet gidip eğlenebilirsiniz.

ortam olarak sıradışı olduğu için oraya chilai veya reinaya gider gibi giyinip gitmemenizi tavsiye ederim. zaten içerisi küçük ve ultra bir kalabalık olduğu için insan 1 saat sonrasında soyunmak istiyor.

topuklu ayakkabı ile saatlerce yürüyebilen, koşabilen tiplerden değilseniz kesinlikle giymemelisiniz. oturacak yer yok denecek kadar az olduğu için ayaklarınızı mahvedebilir bütün gece burnunuzdan gelebilir.

gayler, lezbiyenler çoğunluktadır, eğer inek gibi şuursuzca onlara gözünüzü dikip bakacaksanız yargılayacaksanız gitmeyin.
  • ' tellerin onunde oynamak ' gibi tabirler kullanan insanların gittigi mekandir, mekan olmustur.
    kalin saglicakla..
hesabın var mı? giriş yap