• "vampirle görüşme, görüşürsen de laubali olma"
    kaç gündür her aklıma gelişinde gülüyorum bu sözüne :)
  • italyanca, latince, yunanca ( eskisi yenisi) osmanlıca kıprıntıları bilir. hobisi sözcükleri evirip çevirip oynamaktır. bir diğer hobisi antik çağdaki savaşlarda hangi orduda kaç fil, süvari, okçu olduğunu bilmektir. sözlük var olmadan önce de sözlü eksisozluk edebiyatı yapan, şimdi eserleri kayıt altına alınmaya çalışılan pek degerli suser
  • likya adının isim babası.
    lykos kurt demek.

eski lykos deresi olasılıkla bayrampaşa enginarının özgün yetişme yeri. vatan caddesi'nin yerinde eskiden yenikapı'ya dökülen bayrampaşa deresi (asıl adı lykos) varmış. üstünde de köprübaşı gibi adları olan köprüler.. surların oradaki parçasında sulukule.. birgün gazetesi'nden ilintili bir yazı..
    (bkz: bayrampaşa enginarı/@ibisile)

(bkz: lykeios)
    (bkz: kolossai), çürüksu
  • sabırlı yol arkadaşıdır. çok konuşturamadım ama benim susmamış olmamdan da kaynaklanmış olabilir. *
    nick'inin anlamının kurt olması, söylediği yaşı göstermiyor olması *, kerpeten yardımıyla kendiyle ilgili bilgi alabilmem, nick'in altındaki entry'ler * *... evet evet hepsi birleşince kurt adam gibi birşey olabilceği kanaatine vardım. *
    mütevazılığından etkilenmedim desem yalan olur.
    (bkz: buzdağı/#318786) gösterdiğinden çok daha fazlasını kendine saklayan, dış etkenlerle ancak bu görünen kısmın şekil değiştireceği ve ancak bu görünen kısma "ulaşabileceğin" bir yazar. *
  • kelkit havzasının roma zamanı ismi.
  • komik kres anilarini dinlerken koptugum, deniz ve arkeoloji-sever arinna uyesi.
  • limonda ayarlari kurcalarken,
    - senin kan grubun yazıyor mu burada?
    şeklindeki sorusuna,

-nereden giriyoruz kişisel tercihlerden mi?
    cevabım sebebi ile bana mesafeli davranmaya başlayan kişi kurum veya kuruluş.

(bkz: kurtadam vampir anlaşmazlığı)
  • olaylarimiz, herhangi bir olcum kabi olmayan bir mutfakta gecmektedir. ellerinde sadece 1 litrelik bir sise olan ikilimiz cesitli bardaklara siseden su doldurmak sureti ile bir bardagin hacmini 160 ml olarak bulmustur.

a*: o zaman tarifi modifiye edeyim, bir birim olarak iki bardak kullanirim
    l*: bence bir bardaga bir birim de
    a: niye ki?
    l: iki bardaga bir birim dersen, orijinal tarif de 4 kisilik ise, 6.4 kisilik tatli yapmis olacaksin. simdi ekstradan 4.4 kisi nerden bulucaz bu saatte?
  • aynı sofralarda oturup, ayrı ayrı yemekleri yediğimiz, hani şu altın kaşıklı olan. kimbilir kaç dolunay zamanı kulağımda çınlayan eski bir ses, hani taa uzaklardan gelen...
hesabın var mı? giriş yap