• metafizikle başlayan, bilimle devam eden ve sonunda metafizikle sonlanan dizi.
  • abc dogu zamaniyla (dogu zamaniiii) saat 20.00'de bolum 1'den itibaren en iyi bolumleri vermeye, yani lost weekend'e basladi. kimler geldiiiiiii sarkisi kafamda calarak izliyorum, bilmem ki bu aksam siz de bir hos musunuz lost severler? akli dengemi tamamen yitirdim sanirim, esimden dostumdan ayrilacakmisim gibi aglamakli olduguma gore ilk bolumlere baktikca, bir yaradan var. bu mikemmel dizi sadece benim mikemmel bir tv izleyicisi olmamla aciklanamaz.
    http://abc.go.com/shows/lost?cid=abc_ss1_lost
    http://www.youtube.com/watch?v=pgj7gkwcoqa
  • şu ana kadar lost ile ilgili bir entry girmedim ama son bölümden bir gün önce bu harika gösteri için birşeyler yazacağım sanırım. bir nevi saygı duruşu..

şu ana kadar izlediğim en iyi dizi. sonunu görmedim, dünyanın en boktan sonuna da sahip olabilir bu dizi. (olacağını sanmasam da)
    genelde yanlış yanından bakıyoruz olaya. sonu ne olacak, bence sıçacak vs. vs...

bir metaforla olayı şöyle örnekleyebiliriz;
    insan sonunun nasıl olacağı, ne şekilde öleceğiyle pek ilgilenmez.. zira harika bir yaşam sürmüş, hayatın keyfini çıkartmış makul yaşta ölmüş bir insan "ulan ne sikimsonik öldük" diye hayıflanmaz. mühim olan, hayatında neler yaptığı, nasıl duygular yaşadığı, yaşattığı ve çevresindekilere neler kattığıdır.

lost da böyle bir dizi işte. sonunu nereye bağlayacakları merak konusu olsa, güzel bitirseler be yav desek de, mühim olan lost'un bize 6 yıl içinde kattıkları ve yaşattığı heyecandır. her bölümden sonra komplo teorileri üretmek, beyin jimnastiği yapmak, en ufak detaya dikkat etmek bile lost'un harika bir şov olduğunun göstergesidir.

oyuncu seçimi, oyuncuların role uyması, renklerin kullanımı, görüntü zenginliği, mistik öğeler ıvır zıvır.. bu gibi şeylerin nasıl kullanılması gerektiğinin yanıtıdır lost.

yarın lost nasıl biterse bitsin, buna "herşey rüyaymış" gibi basit bir olgu da dahil, küfür etmeyeceğim, böyle güzel bir diziyi bize izlettikleri için teşekkür edeceğim, içim sızlasa da..
  • pazartesi günü son bölümünü izleyene kadar, "ne olur ne olmaz spoiler görmiyim kazayla" diye sözlüğe girmememe neden olacak olan, daha iyisi yapılana kadar gelmiş geçmiş en iyisi olacak olan dizi.
  • --- spoiler ---

son 5-6 bölümdür gözümüze sokuluyor desmond gerçek hayatta adada bi şekilde vakit geçirmiş insanların hayatlarını düzeltiyor. aynı jacob'ın daha önce yaptığı gibi. şimdi böyle olunca acaba jacob'ın yerine desmond mu geçecek soruları herkesin kafasında oluşmuştur. şöyle de olabilir. yine son bölümde widmore'un söylediği desmond son çare çıkışı var yani jack kabul ettiği görevde başarısız olursa desmond'un elektromanyetiğe olan dayanıklılığı neticesinde işi ele alabilir, diğer herkes ölür felan. belki de her şey başa döner. ama desmond'un jacob'ın yerine geçmesi şu an herkesin aklından geçen şey. bu muydu yani sayın abrams? yani gerçekten sonuçta böyle bi finalle bitirecekseler hiç zahmet etmesinler bak. umarım ağzımızdan salyaların aktığı bir finalle veda ederler, dile kolay 6 sene oldu.

--- spoiler ---
  • biteceğine hala inanamadığım dizi.bundan tam 807 gün önce yani 22 temmuz 2007 seçimlerinden 1 hafta önce arkadaşın ısrarıyla başladım lost'a.birkaç haftada üç sezonu bitirdikten sonra teoriler okumaya, 4. sezonu beklemeye başladım.arada bir sıksa da bıkmadan, usanmadan izledim lost'u.kate-sawyer-juliet aşk dörtgenini sıkılarak izlerken desmond-penny aşkını hayranlıkla izledim.6. sezonun da sonuna geldik.bölümlerin bazıları kötü olmuş olabilir, sorular cevaplanmamış olabilir ama lost bitiyor lan.son bölümleri izlerken hep 5 bölüm kaldı, 3 bölüm kaldı diye düşünüp üzülüyorum.anlamsız bir bağ oluşmuş lost ile aramda.lost bitmesin lan.

(bkz: lost bitti diye ağlayan sözlükçü)
  • yarın iş çıkışıı iple çekmeme sebep. ayrıca eğer milliyet.com.tr "işte merak edilen lost finali" babında manşet atmazsa bütün sözlüğe sakso çekeceğim.

edit:http://www.milliyet.com.tr/…010/1242027/default.htm
  • --- tahmini sallama spoiler ---

final bölümünde beyaz dumanla tanışacağımızı düşünüyorum. desmond bro ışık kaynağına girip beyaz duman olarak çıkacak.

--- tahmini sallama spoiler ---
  • --- 6. sezon finaline dair spoiler ---

çeşitli spoiler sitelerinde dolaşan 3 dakikaya yakın bir süreye sahip, kamera çekimi bir sneak peek'de gördüğümüz üzere finalde vincent ile ilgili büyük bir şeylerle karşılaşacağımızı söyleyebileceğimiz dizidir. şöyle ki;

- benjamin ile birlikte desmond'ın içinde olduğu kuyunun başına gelen black smoke, desmond'ı kuyunun içinde göremez (16. bölümün sonu böyle bitiyor zaten), sonra olay yerine sawyer da gelir, des'i kuyudan kimin çıkardığı ile ilgili kısa bir muhabetten sonra, black smoke, yere eğilerek topraktaki izlere bakar ve "sanırım burada bir köpek varmış" der.

--- 6. sezon finaline dair spoiler ---

--- finalin ötesinden gelen spoiler ---

(bkz: hadi len)

--- finalin ötesinden gelen spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap