• o ucagi kim dusurdu o adaya amina koyum? bana bunu aciklayin diye senaristlerine sitem ettigim dizidir. lafi evirip gevelemeyi birakin.

ha bi de bi bolum vardi oyuncu sevgili kiz-erkek pirlanta calmislarmis adada olduler gitti o bolumun amaci neydi?

dharma girisimi ne daha bilmiyorum, flashbacklerde kahramanlar birbirleri ile karsilasiyorlardi yok biri park cezasi yerken sawyer yanlarindan geciyordu. ne bilim jackin babasi ile biri barda icki iciyolardi niye abi niye? bunlari aciklayin acikliyosaniz.

benjamin'in o kadar karizmasi vardi simdi itin gotune sokuldu bi sezon boyunca yurudu adam adada ha bi olayi yokta madem niye 5 sezondur adami ramiz dayi gibi planli programli diye anlattiniz bize.

adamlar gecmise gitti nasi gittiler ne alaka bunlardan bahsedin biraz. yok efendim sari isikmis, iyiymis kotuymus bi siktir git derler adama.

micheal'in oglunun kopegi vardi ona noldu bunlarla gelin bana..tey allaamm..
  • --- spoiler ---

nam-ı diğer jacob mark pellegrino yayınlanan son bölümün ardından bir röportaj vermiş.

http://www.tvguide.com/…ark-pellegrino-1018362.aspx

--- spoiler ---
  • finali beklenmeden bazı yazarlarca sürekli kendisine bok atılan dizidir.
    ne bekliyordunuz ki? böyle bir dizide olan biteni zaten ne derece mantığa uygun bir şekilde açıklayabilirler?
    zaten belli değil mi gerçek dediğimiz dünyanın kurallarıyla açıklanabilecek bir konu değil???
    ve bir sürü de boşluk kalacak çünkü 6 sezon içinde içini doldurmak için sonradan tanımlanamayacak bir çok konu girdi çıktı.
    eee? her ne olursa olsun şu dizinin 6 sezon boyunca verdiği keyfi ve olası boşluklara rağmen içindeki zekayı ve orijinalliği takdir edin be kardeşim.
  • enteresan bir dizi, yani neredeyse ayrı ayrı her bölümünden farklı bir film yapılabilir. aslında senaryo çok kopuk ancak sıradaki bölümü izleyince, aa evet bağlantısı varmış diyorsun ama olayların ucu her zaman çok açık oluyor ve o ucu istersen gelip benim götüme bile sokabilirsin, evet bu yapılabilir yani. bilmiyorum aramızda bu dizinin baştan beri takip edilen özgün bir senaryosu olduğuna inanan var mı? öncelikle, olayların ve buna bağlı sonuçların spontane geliştiğini savunmak gerekir. olağanüstü olayların açıklanmasındaki zayıflık da elbette burdan kaynaklanmaktadır. tabii, bütün bunlar bir diziyi kötü yapmaz. bu tür yayınların en çok ihtiyaç duyduğu şeyi, yani merak unsurunu sağlama konusunda herhalde prison break ile birlikte en iyiler arasındadır.

--- spoiler ---
    (bkz: bana i don't belong here tribi yapma lan)
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

afadersiniz ama götünüze sokun o taşları senaristler. zibil kadar önemli soru varken gitmişler bana o taşların hikayesini anlatıyorlar. bir de utanmadan hatırlatmak için, kıytırık dizilerin yaptığı gibi izleyiciyi ahmak yerine koyarak taa birinci sezondan sahneler veriyorlar. ben bunu hakaret olarak algılarım arkadaş.

...desem de. benim için yerin ayrıdır lost.

ekşi sözlükteki sürü psikolojisi olayına acayip ifrit oluyorum. bu kadar insanın ortak bir noktada buluşması bana çok samimi gelmiyor. -daha bugün tarkanın tırt bir şarkısına gruplar halinde methiyeler düzüldüğüne şahit olduk.- yıllarca hep bir ağızdan ''lost için ölürüm , biterm'' de. son bir kaç bölüm kala yok dizi metafiziğe bağlandı falan diye bok at. bit siktir git allasen. başından beri gördüğün black smoke un bilimsel bir açıklamasını bekliyorsan aklına tükürürüm senin.

bu arada ''bu kadar insanın ortak bir noktada buluşması bana çok samimi gelmiyor'' lafına takılacaklar olacaktır. ilerleyen zamanlarda bu tezimi doğrulayan kanıtları kamuoyuna sunacağım.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

(bkz: kardeş kavgası)

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

mib öldü yaşasın black smoke diyorlar, kalpleri kırıyorlar. adam ölmedi, adam ışıkla tepkimeye girdi, form değiştirdi, bir yanıyla o artık eski o değil, fakat bir yandan da eski o. iki kardeş arasında aslanlar gibi karakter sahibi olan da o. çakma anne ışığa girersen ölmezsin, ama ölmekten beter olsursun demişti ki bu da mib!in ölmediğine, ancak beter (kara duman) olduğuna işaret eder. adam fiziksel varlığını yitirdi ve oradaki enerjiden sebep bir şekil değişikliğine uğradı, kendi bedenindeyken iyi kötü adadan kaçacak bir yol bulmuştu, black smoke'a dönüşünce onu da yapamaz oldu.

adam her türlü haklı. öz annesini öldüren sayko bir kadının dizinin dibinde oturup, boş işlerle uğraşmayacak kadar da kişilik sahibi. beni de bağlasan ben de durmam istemediğim ve ait olmadığım bir yerde, hele hele öz annemi öldüren bir insanla. 30 sene iyi dayanmış gene adam.

--- spoiler ---
  • şimdi öncelikle söylemeliyim ki gayet güzel bölümdü, beğenmeyenler için direkt sağ altta bir kötüleme butonu mevcut. benim küçük tahminime gelince

--- spoiler ---

ışığa giren untitled* arkadaşımız black smoke'a dönüşmüştür muhtemelen. ya da değildir farketmez. üvey annenin bahsettiği şekilde ışığın içinde yaşam ve ölüm varsa isimsiz arkadaşımız oradan ölümü çıkartarak adadaki yaşam kaynağını durdurmuştur, yani doğumların durmasını buna bağladım direkt. heykelin yıkılması daha mantıksız geliyor kulağa.

--- spoiler ---
  • dizi tamamen bittikten sonra baştan bir daha yayınlasınlar, ne flashforwardlı ne de flashbackli.
    kendi sırasında ilerlesin belki o zaman hep beraber bir şeyler anlarız. yani umarım.

tanım: son bilmem kaç bölüm kala hala anlamadığım dizi. evet malım. yani sanırım.
hesabın var mı? giriş yap