• hugo'nun gitgide bir aslana benzemeye başladığı dizidir.
  • ömrü hayatımda ilk defa şu başlığa entry girmemi sağlayan bir diyaloğa imza atmıştır bu dizi.

--- spoiler ---

- is that gonna be a spear?
    - i'm not sure what its gonna be yet james.. when the time is right it'll tell me.
    - you talk to wood now?

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

sayid'i bu kadar köpek yapan şey acaba locke görünümlü kara duman abimizin ona hem shannon'ı, hemi de nadia'yı aynı anda geri getireceğini teyit etmesidir ki acep? la sayid 'torturer'dın falan ama delikanlı adamdın ilk sezonlarda, şimdi biri adaya dönücez diyor, biri bişi vericem saa yavru guzum diyo hooop sen hemen katliama başlıyorsun.

geri kalan ada sakinleri de artık tepkileri alınmış, sabit fikirli içi boş birer robot sanki. latin bacımız ben'i öldürmeye yelteniyor, kimseden ses soluk çıkmadığı gibi, adamla mezarını kazarken taşak geçiyorlar, onu bıraktım bahsi geçen hatun patlıyor, kimsenin umrunda değil. bir üzülün, bir şok geçirin, bir nasıl olur diyin. insansınız anam siz kendinize gelin gizem peşinde koşarken hepiniz farklı boyutlara yelken açtınız.

ha ayrıca şimdi bunların farkındalık hislerinin oluşması için paralel zamanda hepsinin öpüşüp veyahut birbirlerine tokuşturması mı gerek bu mu olay ?

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

richard'ın uçak patlatma saplantısını izledik 612'de. ki sen avrupa kökenli bir abimizsin ricardo, ne ara amerikan insanının patlatma, havaya uçurma, yeryüzünden silme fantezilerine alet oluyorsun. içeri birkaç kuru dal at, çak alttan ateşi yansın. yok illa patlatacak.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

6x11de desmond, hem charlie'den hem de faraday'dan dinlediği kadarıyla insan hayatındaki en önemli olgunun aşk olduğunu idrak etti.. aynı şekilde bu bölümde hurley'i de o şekilde yönlendirmeye çalıştı.. amma velakin aklım almıyor, nasıl oluyor da des'ciğim john locke'un hayatındaki en önemli olayın - onun önceki hayatını hatırlamasına sebep olacak olayın - babası tarafından uğradığı ihanet olduğunu biliyor? madem aşık olunan kişinin gözlerine bakınca, onu öpünce hatırlamaya başlıyorlar, desmond neden illaki john locke'un üstüne arabayı sürüyor? neden hurley'nin de ölümle burun buruna gelmesini sağlamıyor da sevdiği kadınla buluşmasına yardım ediyor? john locke'un da önceki hayatında sevmiş olabileceği biri olmadığını nerden biliyor?

bi yandan da iyice ghost whisperer'a sardılar.. ne o öyle arada kalmalar, görevi bitince gitmeler falan.. bi ışığa doğru yürürken görmedik ölenleri, o kaldı herhalde..

edit: mistiqkedi uyardı: desmond iki evreni de aynı anda algılamaya başlamış olabilir, manyetik dalgalara maruz kaldıktan sonra.. mantıklı evet, ama bi önceki bölümde olayları yeni algılamaya başlayan des ile şu andaki herşeye hakim havasındaki des arasında çok fark var.. o zaman şu anda bütün lostieleri de tek tek tanıyo olması gerekirdi sanırım..

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

önümüzdeki bölümde john lock'a araba çarptıktan sonra ayağa kalkıp "ahanda iyileştim ayaklarım tutuyor lan" demesini bekliyorum ya da ne bileyim linus'a bacaklarımı hissetmiyorum dese komik olabilir. yeşilçam'a bir selam çaksalar türk izleyicisinin gönlünü yapsalar ne olur sanki.

--- spoiler ---

bu arada önümüzdeki bölüm bol aksiyonlu geçecek gibi görünüyor. şimdiden içim kıpırdadı.
  • --- 6x12 spoiler ---
    anlamadigim neden pek cok kimsenin bu bolumde fisiltilarin aciklanma seklini yavan bulmasi.. yapimcilar diziyi cekerken senaristlerin grevidir sudur budur diye bir seylerle ugrasip zorunlu olarak bolum sayilarini kirpa kirpa kusa cevirdiler. son uc sezon* 24'er bolum olacakken 14, 17, ve 18'er bolumle cekilmek durumunda kalindi. e aciklanacak da onca sey var ki cogu bu fisiltilardan daha onemli.. michael, hurley'e flocke'nin yerini gosterirken bunu da aradan cikartiyolar iste. belki de normalde bir bolumun yarisini ayiracaklardi arada kalmislarin hikayesine. yapimcilar da zamaninda soyledi zaten en ince ayrintisina kadar her bir sorunun cevabini aciklayamayabiliriz ama onemli olanlar aciklanacaktir diye. bu sekilde konsantre cevaplara hazirlikli olun derim ben.
    --- 6x12 spoiler ---
  • --- spoiler ---

dizi başladığından beri jack karakteri sürekli olarak liderlik konusunda git-geller yaşadı. ancak 612 de john locke'u görür görmez '' - vay anam şimdi yan bastık! '' bakışını gösterdi. bu hafta hurley'le olan ''- artık işleri oluruna bıraktım ağa '' muhabbetinden sonra gelecek bölümden itibaren jack'in kontrolü tamamen eline alarak john lock'un karşısına dikileceğini zannediyorum

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

s06e12. everybody loves hugo.

30 yildir yaslanmayan namaste odul toreninde "hugo's lifelong love affair with chicken led him to acquire and then expand the mr.cluck's chain" diyor, burada acquire'in hangi anlamda kullanildigi cozemedim. indivx altyazi takimi kurucu olarak cevirmis, duayenimiz ablamiz pinar batum orayi tamamen es gecmis.

hugo'nun o evrende de piyango kazandigini biliyoruz, dukkani piyango parasiyla mi satin aldi yoksa zaten sahibiydi de sonradan mi piyango kazandi? kendisi mi kurdu nedir?

lost'u altyazisiz izleyen zeki kitleden aciklama bekliyorum.

yogun mesajlasmalardan sonra cikan sonuca gore edit:
    indivx hatali cevirmis, bunda herkes hemfikir. hugo mr.cluck'i kuran adam degil, satin alan adam.
    ama nasil satin aldigi belirsiz. piyango'dan kazandigi parayla mi satin aldi yoksa hayati boyunca tavuk isleriyle ugrasarak zenginlesti de oyle mi satin aldi?

yani piyango kazandigi zaman zaten zengin miydi? adam kendisini sansli sayiyor, piyango kazanmadan once fakir bir sansli miydi?

yok eger zaten zenginse piyangoyla ne isi var gibi tartismali ucu acik kaldi.

son edit: boyle kelimelere takilan birisi degilim, hatta ilk defa boyle bisey basima geldi. dizide en sevdigim karakterin hayatini daha iyi anlamak istedim ama senaristler bile oraya bu kadar kafa yormamistir... herkese tesekkurler.

daha daha editi: abi bazilari hakikaten baska biyeriyle izliyor bu diziyi. hala 2 sezondaki mr.cluck'i satin almasini hatirlatiyorlar. kardesler, o olaylar ayri, bu 6.sezon bambaska. hatta burada kazanan numaralar bile farkli. bunlarla daha da gelmeyin lutfen.

--- spoiler ---
  • --- 6x12 spoiler ---

locke kate'e kimin adını saydıysa hepsi de tıpış tıpış ayaklarına geldi.

edit: bir de ekstradan lapidus var. onu yazmamıştım ama en önemlileri o bile diyebiliriz. fair'e teşekkürler.

--- 6x12 spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap