1171 entry daha
  • günlerdir zihnimde melodisi çok net, fakat sözleri mırıltı ötesine geçmeyen bir şarkı dönüyordu. çok tatlı bir arpejle başlıyordu şarkı. dinlediğim parçalar hayatımın belli noktalarına referans olduğu için direkt eski erkek arkadaşımın bana hazırladığı karışık kaset mantığındaki mp3 klasöründe olduğunu hatırladım. tabi o klasör yıllar içinde yok olmuştu. görsel hafızamı günlerce zorlayıp grubun adını hatırlamaya çalıştım, o klasörde bulunduğunu hatırladığım hala severek dinlediğim grupların albümlerini tek tek dinledim, yok bulamadım. çatladım merakımdan. zihnimde arka planda açık kalmış bir web browser tab'i gibi yedi beni.

sonra, last.fm'in o dönem dinlediğim şarkıları liste halinde saklıyor olabileceği geldi aklıma. inceleyince 2007de dinlediğim bütün parçaları gün-gün, saat-saat liste şeklinde tuttuğunu fark ettim ve deli gibi o parçaları dinledim. hayatımın dönem dönem değişen fon müziklerine kavuşmuş olmanın verdiği huşu içinde o parçayı buldum. saatlerimi aldı evet ama bulduğum an aşırı mutlu oldum... ve o parça:

l'altra - it follows me around

teşekkürler last.fm
hesabın var mı? giriş yap