• kahvelerde maç seyreder gibi sandalyelerin sıra sıra dizilerek toplu bir biçimde izlenen, maçlardan bile çok reyting alan; içerdiği şiddet unsurlarını, raconları, delikanlılık sunumlarını sert bir biçimde eleştirmeme rağmen, beni de yakalayan dizi.
  • oz'u, sopranos'u, baba'yi takdir eden zati muhteremlerin, ayni konulari -arada asirma sahneler ile de olsa- turkiye gerceklerine gore islemesini kaldiramadiklari dizi.

itiraf etmeliyim ki ben de o muhteremlerden idim ancak bir kez izlediken sonra basindan ayrilamadim. hikaye zaten bildiklerimiz, piyasada bu konulari isleyen milyon kitap var, ancak burada olay karakterler. onyargilari kaldirip da izlersen aslinda oyle propaganda, ozendirme falan yapmadigi, ve dizide gercekten de iyi tek bir karakterin olmadigini anliyorsunuz. hal boyle iken kalkip da mafya ya ozendiriyor derken dusunmek lazim; bu memlekette ulku ocaklari gibi bir orgutlenme var iken ve bu kadar yaygin ve etkin iken bir genci mafioso olmaya itecek tek etken bir dizi midir?

fazla uzatmaya gerek yok, basarili bir dizidir, populerdir, cok farkli tipteki izleyiciyi ekran basina cekmektedir. osman sinav'i takdir etmek gerekmektedir.
  • çeşitli hublarda ilk bölümünden itibaren tvrip divx'lerinin bulunabildiği dizi. complete season 1 dvd release beklenmektedir.
  • devam eden sahneyi reklamla kesip, reklamlardan sonra da ayni sahneyi gosterip dizinin bitmesi buyuk hayal kirikligi yaratmistir. haftaya ayni hata yapilirsa eskisehirdeki butun kahvelerdeki gosterimi sona erdiririm haberiniz olsun.
  • dizinin dün yayınlanan bölümünün (42. bölüm) bir sinema filmi hazırlanıyormuş gibi titizlikle ve yoğun çabayla çekildiğini düşündüm. intihar eylemcisinin serüveni gerçekten ilgi çekiciydi.
  • son bölümdeki teröriste mesaj yollayan icq numarası için
    (bkz: 300077261)
    (bkz: televizyon izlerken entry girmek)
  • her karakter bir uydurulmus mafya agziyla karizma yapmaya kastigindan pek biseye benzemeyen bir dizi. deliyurek teki karakter cesitliligi yok. oyuncularda da hic bi numara yok. yakin bir dizi olarak alacakaranlik ile kiyaslanamayacak derecede uyduruk bir mafya soap opera si.
  • sona yaklaşmış olan dizi.. lakin büyük ihtimalle çakır'ın ailesi yok edildi ve çakır'ı da kevgire çevirdiler dizinin özetlerinde.
hesabın var mı? giriş yap