• soruların sızdığı ispat edilirse, kimin kaç soruyu önceden öğrendiği saptanamayacağı için kesinlikle iptal edilmesi gereken sınavda ortaya çıkan skandal. mağdur olduğunu düşünen adaylar da devlete dava açarak mağduriyetlerinin giderilmesini talep etmeliler bence.
  • "ösym'si çökmüş bir ülkenin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" şeklinde özetlenebilecek, gelecek kaygılarımızı iyice törpüleyen skandal. kasetlerle liderlerin indirildiği, haksız yere insanların hapislerde yattığı ve seslerini hiç kimseye duyuramadığı bir ülkede, gelinen son nokta. geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerde büyük bir travma yaşatmış skandaldır. kazanmak adına herşeyin mübah olarak görülebileceği bir anlayış yavaş yavaş beyinlere kazınmaya başlamıştır.
  • atamalar 15 gün kadar ileriye alınırsa eğitim öğretim 15 gün aksamaz...

bu sene, ilköğretim 1. sınıf öğrencileri 13 eylül'de, diğer öğrenciler ise 20 eylül'de ders başı yapacaklar...

atamalar 1 ekim'de yapılsa ve öğretmenler görevlerine 1 hafta içinde başlasa bile kaybedilen zaman en fazla 20 gün olacaktır... ama bu skandal sayesinde kaybedilen güven kaç günde geri gelir onu bilemem...
  • bu sinavda full ceken kari-kocadan koca olani bahadır yolaçan kayseri özel yelkenoğlu lisesi mudur yardimcisi imis. bu yelkenoglu lisesi tipik cemaat lisesi gibi gorunuyor. bol bol turbanli lise ogrencisi resmi de bulabileceginiz bir sitesi var. http://www.yelkenoglu.k12.tr/
  • yolda giderken bir şarkı çalar radyoda , bir dizesi dilinize takılır. dolanır durur ağzınızın içinde. kurtulamazsınız bir türlü.

işte bu skandal bir şarkının bir dizesinin sürekli dilime takılmasına neden oluyor.

- " seni çöpe atacağım poşete yazık ".....
  • rezaletin son perdesidir. çok merak ediyorum, bu sınav sonucunda atanacak olan hırsız öğretmenler, sınavda kopya çeken öğrencilerine ne diyecekler acaba? "afferim oğlum, sen adam olacaksın" mı?
  • tamam, soruları el altından birileri sızdırdı, cemaat dershanelerine gidenler, orda çalışanlar soruları ve cevapları almışlar ve fullemeye yetecek kadar süre öncesinden de hatmetmişler soruları ve cevapları.

peki bu soruları ve cevaplarını kim sızdırdı? soru hazırlama komisyonu mu? bilgi işlem mi? matbaa mı? bunu yapabilecek kadar rahat olan kişi ya da kişiler ne bekliyordu/bekliyorlardı? acaba bu yaptıkları yanlarına kar kalacak mı? şu anda ne haldedir, hala rahat mıdır, bana bir şey olmaz, inkar ederim olur biter mi diyordur o kişi ya da kişiler acaba? polis, hukuk bunun üzerine gidecek mi? sorumlular bulunup cezalandırılacak mı? adalet yerini bulacak mı? yoksa, faili meçhuller listesine bir vukuat daha mı eklenecek? hukuk devleti olmadığımız bir kez daha mı kanıtlanacak? bunu zaman gösterecek sanırım, merakla sonucu bekliyorum.
  • hiç la lu yapmaya gerek yok bu konuda. typracer.com'da bir özellik var 500 cpm'i geçtiğinde (galiba buydu sınır) "duuur" diyor. "bu insan işi değil. sen bi de şunu yaz, hadi bunu da 420 cpm hızla yaz." deyip teste tabi tutuyor. 120 net yaptığı (eşiyle birlikte) görülen vatandaşa "bak hakkında bunca iddia var, mecburen böyle buyurman gerekiyor. hadi bunda da 105 net yapın birlikte." denilerekten sınava tekrar sokulmalı. sokulabilmeli. sınavı yapan kurum, sınavın sonucunun sıhhatini de muayene edebilmeli. elemanlar belki şık kaydırdı, yazık başlarına gelene bak. evin bahçesinde bulduğun petrolde boğularak ölmek gibi.
  • bu skandal, ileride benzer skandalların sıklıkla ve umarsızca yaşanmasına temel oluşturacak... eğer müdahale edilmezse.

anlaşılmıyor mu? akp'nin demokrasisi sadece kendilerine karşı eylemlerde çalışıyor! referandumla bir tek sikime demokrasi gelecek. yargı organlarına atamaları da akp kendi eliyle yaptı mı, al işte, bu kpss olayı için dava açacağın mercii, "kopya yok, sen salaksın" diyecek pişkin pişkin. yargıtay da "doğrudur" diyecek, göt gibi kalacaksın sayın evetçi. sayın evetçi, yanlışlardasın sayın evetçi.

turnasoldur bu skandal, aklını başına topla sayın evetçi.
hesabın var mı? giriş yap