• demek ki server bu yüzden too busy imiş. adamlar da demiştir "vay anasını bizim salaklar bokunu çıkarıp hepsini doğru yapmışlar, ayar çekebilir miyiz? biraz oyalayalım." sonra bakmışlar yapacak bir şey yok açıklamışlar. o zaman demiştim yine diyorum pussy'nize koyayım.
  • ibretlik bir paylaşımın sonucudur.
  • aramızda hukuk bilen arkadaşların aklıma takılan sorularda bana yardımcı olabileceklerini düşündüğüm yavşaklık.
    tam bir geri zekalı olup da kopya çektiği sınavda 120 net çıkaranlar dışında kopya çekip de anlaşılmasın diye bir kaç eksik soru yapmayı akıl edebilenler olduğunu bir kenara bırakalım, elimizdeki tek dayanak 500 kişinin (oha aq) zor olduğu bilinen bir sınavda tüm soruları yapmış olmaları, yapanlardan ikisinin karı koca olması vs.. vs.. şimdi yamuluyorsam düzeltsinler, "bence burada kesin kopya var" mahkemede bir kanıt olarak öne sürülemez (yani öyle sanıyorum ki sürülemez) e bu kadar ses çıktı, bu adamlar salak olabilir ama onlara bu hizmeti sunanlar o kadar salak değildir, mahkemeye gidilme ihtimaline karşı üşenmeyip soru kitapçıklarını da kanıt teşkil etmemeleri için "karalaya"caklardır. elimizde baştan aşağıya tüm yetkilileri şaibe altında olan bir kurum, bu kurumun yaptığı bir sınav ve şahibeli sonuçları kalıyor ama hiç kanıt yok. diyelim ki satılmamış bir savcı olaya el attı, elinde kanıt olarak ne var? üçün biri?!!
    bir kaç gün içerisinde bu şerefsizler (bu derken kopya çekenleri belirtiyorum üzerine alınan olmasın) dahil binlerce insanın ataması yapılacak mı? yapılacak, bu utanmazlar ellerini kollarını sallaya sallaya bizimle taşşak geçmeye devam edecekler mi ? edecekler o zaman soruyorum baboli ananı siken kadı derdini kime anlatacaksın ?

ya tamam yukardaki soruyu geçtim şu aklıma gelen hukuki mi onu diyiverin hele yarenler; şimdi biraz internet kullanmayı bilen, az biraz sabrı olan herkes sürekli numarası geçen ama adı bilinmeyen 500 kişinin kim olduğunu öğrenebilir, atamalar da açık yapılıyor, bunların nerelere atandıkları da takip edilebilir, o vakit benim gibi aklı evvel biri çıkar bu kişilerin isimlerini, atandıkları yerleri teker teker ifşa ederse suç mu işlemiş olur? yok yaparız başımıza kalır ondan soruyorum.
  • tam 1 sene sonra bana aşağıdaki entry'me bakınız verdiren "skandal".
    umarım 10 sene sonra filan da hala geçerliliğini korumaz.

(bkz: polis okulu sorularının cemaate servis edilmesi/@quisuisje)
  • şikayet ve itiraz hakkının kullanılma imkanının olmayacağını, ''ananı siken kadı, kime şikayet edeceksin'' sözüyle düşündüğüm olay.
  • belki tam olarak aynısı değil ama başka bir olayda aynı ahlaki ikilem içerisinde kalmıştım, (bkz: tecavüz dayanışması/@ilsogno) işin garip yanı şu, yukarıda onlarca kere lanet yağdırdığımız kopyacılar, henüz sanık bile değiller, ortada birilerince dillendirilen bir iddia var ama ne savcılık, ne iddiaların odağındaki kurum yetkilileri ne de rahmetli ninem bu iddiaları değerlendirip bir soruşturma açmış değil, yine hepimiz biliyoruz ki böyle bir soruşturma açılmayacak ve açılsa bile bahsi geçen iddialar delil yetersizliğinde çürütülecek yani herkes suçsuz ne güzel. toplumumuzun ne yazık ki sadece hukuk ve adalet kültürü değil, adalet sistemi, yargı organları, yasama ve yürütme üzerinde güç sahibi olan erkleri "zayıf". kimse kusura bakmasın, tamamen idealden uzak bir sistemi, hem de bu sistemin içerisinde ondan zarar görmekte olan bir parçası olarak, ideal ilkelerle eleştirmekte zorlanıyorum. newton fiziği ilkeleri ile kuantum tünelleme olayını açıklamaya çalışmayı reddetmek arabesklikse nerde benim jiletim.
  • sınava giren yüzbinlerce insanın emeğinin amına koyan olaydır. şu anda bu sınavdaki sorulara önceden ulaşarak sınavda 120 eğitim bilimleri sorusunun tümünü doğru cevaplayan ortalama 500 kişiden bahsedilmektedir. ben de defalarca girdim bu sınava ve tüm kalbimle söylüyorum hani gidip 60 genel yetenek, 60 genel kültür yapan birini duysam eyvallah helal olsun derim.o da birkaç kişi zaten. ama genel yetenek genel kültür kısmının tamamına yakınını doğru yapan hiç kimse aynı başarıyı eğitim bilimlerinden gösteremez bu apaçık. çünkü 30 yıl çalışıp eğitim bilimlerinde kariyer yapmış hocalar bu sınavda kendilerinin dahi en fazla 105-110 nete ulaşabileceklerini söylüyorlar, kimi soruların şıkları arasında düşünce ayrımına varıyorlar, kimi soruların hatalı ya da tam anlamıyla net anlaşılmadığına karar veriyorlar. ondan sonra sınav yapılacak ve 500 tane koç gibi insan çıkıp fulleyecek öyle mi. bi siktir git ordan amına koyim..

daha işin içine genel sıralamada gerile düşmemi,atanma ihtimalimin sekteye uğrama olasılığını hiç katmıyorum. ben o eğitim bilimlerine 2 yıldır çalışıyorum lan. ne çektiğimi kendim bilirim.anaya babaya rica edip dershane paraları ödettim. emeklerimi öyle gelip sikemezsiniz bir anda..

işin daha da vahimi bu orospu çocuklarının sayısının 500 olduğu söyleniyor.ama çok daha fazladır aslında bu sayı. sorulara önceden ulaşan,bu tezgahın bir parçası olanlardan "120 sorunun 120 sini de doğru yapmayım birkaç tanesini boş bırakıyım,yanlış yapayım ki bir sakatlık çıkmasın" diyen, bir beden küçük orospu çocukları ne olacak? bunlar 3-5 kişi midir sanki? bu sayı 500 den az mıdır peki? ulan en basit senaryoda benim aklıma geliyor şu dediğim. sorular bu piç kurularının eline geçince ne cinlikler gelmiştir akıllarına.

ufff çok büyük skandal bu öyle böyle değil. ana karnında amca yarrağı yemiş piçler, 98 oktan süzme orospu çocukları sizi..
  • artık en ufak bir şaşırma belirtisi gösteremediğim olaydır.demekki insanlar böyle mala bağlıyormuş...yahu mübarek ramazanda oruç tutarak kazandığım sevapları sülalenize sövdürerek kaybettirdiniz ya bana ...
  • şöyle bir haberi mevcut olan skandal.
    http://www.hurriyet.com.tr/…em/15577578.asp?gid=373

bu arada 500 değil birkaç yüzkişi full çıkarmış. o zaman hemen sîneye çekilmeli. lan 499 olmasın bu, azmış.
  • ozellikle bu sene, kepazelik ustune kepazelik yasayan osym baskaninin "mutsuz insanlarin feryadi" diyerek uzerini ortmeye calistigi skandal. tavir daha kucumseyici olamazdi. "versinler dilekceyi inceleyelim, farazi konusmasinlar" demis bir de. sanki cok dikkate aliniyor dilekceler. adamin bakis acisi bir kere art niyetli.

ortada cok ciddi bir iddia var. 500 kisinin eksiksiz dogru yaptigi testler var. madem normal bu, aciklasin eski istatistikleri de gorelim? tabiki insanlar calisarak yapabilir, ama bariz bir gariplik var. kor olmak lazim gormemek icin. muhteremin gorevi bunun uzerine gitmek olacagi yerde ortbas etmekmis, ogrendik.

sonucunda osym baskanini gorevinden etmesini diledigim skandaldir.
hesabın var mı? giriş yap