• kpss p3 için sınava girmiş olanları, mesela içinde bulunduğum mühendisler grubunu tavanda sikmiş olan karardır bu. ulan zaten b grubu sınavı 2 senede bir yapılıyor. böyle saçma sapan bir uygulamanın üzerine bir de hırsızlığın dibine vurulmuş bir sınavın sadece eğitimde kopya var canım diyerek kısmen iptal edilmesini betimlemek istersem götüme girebilir sözlük semalarında.
    insanda biraz akıl,adalet duygusu, hak yeme korkusu olur be. ha sınava tekrar girmeye çok mu hevesliyim hayır! ama benden yüksek puan almış hırsızların atanırken benim hakkımı çalmayacaklarına dair kim garanti verecek? bir şekilde atanmış olanların, hırsız olmasalar bile toplum gözünde bu şekilde değerlendirimeyeceklerini kim güvence altına alabilecek? madem sıçtık şimdi sıvamak gerek demeyin. bir kere olsun adam gibi, doğru dürüst iş yapın be. ömrümüzü yediniz hala doymadınız ey yetki sahipleri.
  • yerinde değildir, diğer bölümlerden kopya çekilmediğinden nasıl eminler.
  • o kopyacıların genel kültür ve genel yetenek testlerinde de fulle yakın çıkardıkları göz önüne alındığında, genel kültür ve genel yetenek testlerinin de iptal edilmesi gereklidir. o testlerdeki puan dağılımlarının da açıklanması amacıyla ösym'den yazılı başvuruyla istenmesi ve ardından iptaline dair bir dava açılması gerekebilir.
  • zaman gazetesi olayı haberleştirmekte oldukça zorlanmıştır. normalde haberlerin sunumunda imlaya yazım kurallarına, devrik cümle kurmamaya dikkat eden zaman gazetesi bir suçluluk psikolojisi içerisinde verdiği bu haberde görülüyor ki haberi kaleme alan arkadaşın elleri ayaklarına karışmış bu haberi yaparken. şimdi ilgili haberi verelim, sonra haberi analiz edelim.

kpss'ye kısmi iptal
    kamu personeli seçme sınavı (kpss) eğitim bilimleri sınavı iptal edildi.

kamu personel sınavlarında(kpss) usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddialarla ilgili alınan ilk karar öğretmen adaylarını üzdü. kpss eğitim bilimleri sınavı iptal edildi. buna göre, atama bekleyen öğretmenlerin ataması yapılmayacak. ösym'nin en kısa zamanda yeni sınav için soru hazırlıklarına başlayacağı belirtiliyor.

10-11 temmuz 2010 tarihlerinde yapılan kpss sorularının sınavdan önce sızdırıldığı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. cumhuriyet savcılığı konuyla ilgili soruşturma başlatmış, milli eğitim bakanlığı da kpss ile ilgili iddialarda durum netleşinceye kadar öğretmen atamalarını ileri bir tarihe ertelemişti.

ösym yürütme kurulu, dün konuyla ilgili kararını verdi. kurul, eğiti bilimleri sınavını iptal etti. 280 bin kişinin yarıştığı testin iptal edilmesi, atama bekleyen öğretmen adaşlarının beklentilerini bitirdi. 96 bin branşta, ilan edilen 30 bin öğretmen kadrosuna atama yapılamayacak. adaylar yeniden sınava girecek. okulların açılmasına sayılı günler kaldığı için bakanlık da zor durumda kaldı. öğretmen açığının kapatılması için en iki ay daha zaman gerekeceği belirtiliyor. ösym'ye yeni sınavın en kısa zamanda yapılması için talimat verildi. ösym'nin soru hazırlıklarına hemen başlaması bekleniyor. yeni sınavın ekim ya da kasım ayı içerisinde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

http://www.zaman.com.tr/…8&title=kpssye-kismi-iptal

şu hatalara bakın hele bir;

`kamu personeli seçme sınavı (kpss) eğitim bilimleri sınavı iptal edildi.`

düzeltme; kamu personeli seçme sınavı değil, bu sınavın eğitim bilimleri kısmı iptal edildi. bozuk cümle

`kamu personel sınavlarında(kpss) usulsüzlük yapıldığı yönündeki iddialarla ilgili alınan ilk karar öğretmen adaylarını üzdü`

düzeltme; bu artık iddia olmaktan çıkmıştır, sağır sultan işitmiş, herkese malum olmuştur. halen daha iddia kelimesini kullanım bunu suçluluk psikolojisi ile reddetme çabalarıdır ama nafiledir.

kurul, eğiti bilimleri sınavını iptal etti.

`280 bin kişinin yarıştığı testin iptal edilmesi, atama bekleyen öğretmen adaşlarının beklentilerini bitirdi.`

düzeltme; bu 280.000 kişi adaş oluyor öylemi, öyle ise adlarında anlaşalım; mağdur. ayrıca (bkz: adaş)

`96 bin branşta, ilan edilen 30 bin öğretmen kadrosuna atama yapılamayacak.`

düzeltme; 96 bin branş. bravoo 96.000 branşa 30.000 öğretmen!

`öğretmen açığının kapatılması için en iki ay daha zaman gerekeceği belirtiliyor.`

düzeltme; en iki ay. ben bir şey demiyorum artık.

bir suçluluk psikolojisinin vermiş olduğu sıkıntı ancak bu kadar eli ayağı birbirine karıştırabilir.

k a o s devam ediyor.
  • kopya şüphesi taşıyan adaylar özel güvenlik önlemleri ile yeni sınava gireceklermiş. bir de evlerinden limuzinle alın tam olsun.
  • kopya çekenlere 'hadi çocuğum bi dahakine düzgün düzgün çek kopyanı öyle fulleyip milleti galeyana getirme' diyerekten 2. bir şans verip adaleti sağladık çok şükür adam o kadar para saymış o sorulara haklarını gasp edemeyiz..dershane işleten,delillleri karartan kurum çalışanlarıda görevlerinin başında onların hakkınıda koruduk ne yani öle 800.000 kişinin hakkı yendi diye işsiz mi kalacaktı adamlar. şimdi ösym'yi yeniden yapılandırıp sızdırılmaların dışarıya sızmasını engelledik mi tıkır tıkır işleyen bir kurum olur şu ösym.

edit: evet sızdırmaların dışarıya sızması da şifre sistemiyle önlenmiş oldu. bayılıyorum şu bizim kurumlarımıza ya nasıl pratik çözümler üretip herşeyi yoluna sokuyolar gözümüzün önünde hepimizde izliyoruz öyle kuzu kuzu ağzımızı açmadan. canım ülkem benim.
  • çocuğun eline şeker verip susturma şekli olmuş bu iptal..
    herkesin yazdığı gibi daha bir çok sorun var

-genel kültür ve genel yetenek kısmında da kopya çekildiği gayet net ve onun da iptali gerekiyor

-bu olayın içine karışan ve soruları dağıtan, bunun olmasını engelleyen bir tedbir almayan ve çıkıp talihsiz saçma açıklama yapan herkesin bulunduğu konumdan alınması, bu kadar olayın üzerine azıcık şerefleri kaldıysa istifa etmesi gerekir ki buna ösym ise ösym yök ise yök ve hatta bu kurumlardan sorumlu olduğunu düşünürsek milli eğitim bakanlığı da dahil bu kadar insanın azıcık rahatlamasını istiyorlarsa gitmeleri gerek

-insanların yıllarını ve paralaranı yemiş oldular stresi de cabası buna nasıl bir çözüm bulunabilir tabi bilemiyorum ama haktan hukuktan müslümanlıktan bahseden bu adamların kimbilir kaç milyon kişinin hakkını yediğini düşünürsek yatacak yerleri yok umarım bundan daha büyük belalar başlarına gelir

- bir kere soruların dağıtılmasına sebep olan bir kurumun bir daha ki sınava bunu nasıl engelleyeceği de ayrı bir merak konusu

-bir de atamalar ne olacak? tekrarlanacak sınava girecek insanların ataması ne kadar gecikmiş olacak, bu insanların bu süre zarfında kaybettiği zamanı/parayı kimbilir başka neleri nasıl telafi edecekler?

sessizliklerini bozup adam gibi açıklama yapmak zorundalar..

ve şu anda çoğu insan gibi bende içimden gün yüzüne çıkmamış küfürler ediyorum kendilerine onlar toplanıp maklube yerken boğazınıza dizilsin...
  • ne zaman tekrarlanacağı merak konusu, hadi çalışmaya başlayın.
  • an itibariyle duyurulan olay
  • hayatımda gördüğüm en boktan sınav iptal şekli.len yapılan 120 netler herkesi dolaylı yoldan etkilemedi mi alan bilgisi piç gibi kaldı orda şimdi,olmaz onu da iptal edin.
hesabın var mı? giriş yap