• köfteci ramiz'in asla giremeyeceği listedir.
  • kirli ahmet'te. lokasyonumuz sivas.
  • yazılanları görünce insan gerçekten hayret ediyor
    la oğlum sizde hiç mi ağız tadı yok. sultanahmetteki köftecileri yazıp trollük mü yapıyorsunuz. hayatımda yediğim en kötü köfteler sultan ahmet bölgesinde yediklerim. ramiz yazanlar var allah akıl fikir diyorum. merkez restoranları dahil en az 5 farklı yerinde köfte yedim. hepsi kötü. köfteci yusuf bildiğin soya. tamam ucuz , temiz ama iyi köfte bu değil işte. sucuğuna laf yok. yoğurdu vs iyi. ama köfte öyle değil. yenebilir seviyede.

istanbulda yediğim en iyi köfteler kufta metrocity fakat aynı köfte olmasına rağmen tarzan köfte de yediğim ile alakası yok. üsküdar da yine biga köftesi olarak közde ızgara var. bunlar kömürde değil gazlı ızgara da yapıyor malesef. malzeme iyi olsada pişirme bu işin püf noktası.
    etiler civarındakiler bilir genpa nın karşı sokağında seyyar köfteci vardır. gidersin sürekli kuyruk olur önünde. harbiden iyi köfte yapıyor. üstelik yine gazlı ızgara ocakta.

köfte konusunda biga ilçesi gerçekten iddaalı. yolu düşen kesinlikle uğrayıp köfte veya et yesin. yenice yolundan gelirseniz dayının yeri var. bence en iyi et ve ızgara bu abilerde. tarzan zaten efsane. işkembesi de çok iyi. cambaz ı hiç denemedim. ne zaman gitsem ya kapalı ya ful dolu. tarzanın az yukarısında şadırvan ızgara var.

biga dan çanakkaleye giderken balıklıçeşme mevkiinde sülün köfte ve az ileride yeni ocakbaşı var. ki ikincisini tavsiye ederim.

yalova özdilek avm karşısında alaturka köfte var. gayet lezzetli ve iyidir. sucuk ile karışık da alınabilir.

bunların haricinde marmara ve trakya bölgesinin etleri kalitelidir ve bir çok noktada iyi köfte satılır. istanbul çanakkale balıkesir bursa tekirdağ güzergahında sürekli gezdiğim için az çok nerde iyi köfte var bilirim.

muğla yatağan da hamdi baş ocakbaşı yine etleri ve köftesi ile efsane derecede lezzetli bir mekan.

allahını severseniz selim yazmayın bu ne birader. anan evde hiç mi köfte yapmadı.
  • mütevazilik yapmayacağım! gurme seviyesinde bir köfte meraklısıyım. burada adı geçen hemen hemen tüm köfteleri yerinde denediğimi söyleyebilirim. hatta birçoğunu sadece turistik anlamda ünlü olan yerlerde değil, yerel halkın önerileriyle de denemişimdir. benim damak tadıma göre bu sayılanların arasında açık ara en iyisi kırklareli ahmetbey köftesidir. bu küçük kasabadaki tüm köfteciler çok iyi iş çıkarsa da öncelikli tercihim bahar köftecisidir.
  • lüleburgaz - ahmetbey'de

lokanta ismi filan yok, boş bulduğunuz bir yerde oturun yiyin işte.
  • nasıl kimse yazmamış anlamadım, belki de ben göremedim.

(bkz: köfteci hüseyin)

kendisi beyoğlu'nda
  • tuzla'daki meraklı köfteci'nin üst sıralardan girmesi gereken rehber.
  • tekirdağ özcanlar değildir. o eskidendi. çarşıdaki şubesinde metal tabakta köfteleri soğumasın diye 5er 5er 2 parca halinde servis ederkenki yıllarda idi. şimdi şekilli porselen tabaklarda, şekilli şubelerde müşteri bolluğundan mütevellit ilgi alaka görmeden kayış gibi köfte yemek isteyenler gidebilirler.. trakyada oyum keşan muhacir mahallesindeki özen satır et lokantasından yana olur.
  • izmit'ten adapazarı 'na giderken e5te sapanca tarafında kalan gürkan restaurantta köfteyi deneyin. pişman olmazsınız.
  • abi bırakın artık anne köftesi romantizmini ya. güzel birkaç tavsiye okuyalım diyoruz hemen anne köftesi en süper köfte insanları geliyor fav kasmak için.

neyse efendim ben de bir tavsiye vereyim madem. antalya'daki şişçi ramazan çok güzel köfte yapıyor. piyazı da efsanedir ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap