• gıcık kaparım ben bunlara. hatta önceden, "hesabı ben ödeyeceğim diye tutturacaksan hiç buluşmayalım" diyip tehdit etmişliğim bile var.
    gerek yok yani böyle şeylere.
  • şimdi ben bu erkeğe karşıyım, böyle teamül halinde birlikte yiyip içelim ama hep o ödesin istemem ama yalandan da olsa bi yeltensin istiyorum, elimde değil. böyle hesap üzerine en azından hafif bir atışma yaşansın. öyle bakkal defterine çizik atar gibi, 'hımm du bakalım geçen sefer ben ödemiştim, şimdi sende sıra.' ortamı da yaratmasın. ben yaratabilirim hatta kesin yaparım bunu ama o yapmasın, yakışmıyor.
    alman hesabı kadar libido düşürücü bi şey olabilir mi mesela? birlikte yemeğe çıkmış, birbirinden hoşlanan iki insan, güzel bir yemek yenmiş, hesap gelince kafalar fişe uzanıyor ve ya yazan rakamı ikiye bölmek ya da yediklerim ne kadar tutar üzerine hesaplar yapılıyor. o ortama romantizm uğrar mı yahu? küçük hesaplar samimiyetin olduğu hiçbir yere yakışmıyor.
  • kızı senede bağlayarak erken emeklilik hayali kuran erkek olabilir. ya da karşılığını meta ile almıyordur. bilemedim şimdi bak.
  • erkek gibi erkektir.**

zamanın ötesinden edit: şimdi burada dalga geçtiğim için mi kötülendim, yoksa ciddiye mi alındım bilemedim
  • (bkz: dominant)
  • ayrılınca "paramı yedi" diye konusmalarına sebep olan gereksiz gurur gösterisi.
  • egosunu tatmin etmeye çalışan erkektir.

zamanın ötesinden gelen edit:
    başlığı "kıza hesap ödetmeyen erkek" diye okuyan/yorumlayan çok yazar var sanırım.

(bkz: are you watching closely?)
  • gece eve yalnız gelip sağ eliyle(kimine göre sol) başbaşa kaldığında normale dönecek erkektir.
  • yıllar önce terk ettiğim erkek.
hesabın var mı? giriş yap