• sene 99, zaman 17 ağustos depreminden biraz sonra. mahalle yıkılmış, bizim ev ayakta ama hasarlı elbette. başımızı sokmak için derme çatma bir baraka yapmışız, orada kalıyoruz. büyük yardımlar geliyor oraya buraya, ama bize hiç uğramıyor. dolandırıcılar cirit atıyor etrafta, yardımların çoğunu iç eden tipler tamamı. deli gibi ihtiyacımız olduğundan değil, ama öyle bir zamanda insan önemsenmek istiyor, kimse yok. bir gün kapı çalıyor, annem açıyor. kimse yok mu derneği'nden geldiklerini söylüyor kapıdakiler, yardım dağıtıyorlarmış. annem ihtiyacımızın olmadığını söylese de "olsun, siz depremzedesiniz, mutlaka ihtiyacınız vardır" cevabıyla karşılaşıyor. biraz erzak ve hala kullanılan bir battaniye verip uzaklaşıyorlar. o zor zamanda, önemsendiğimizi hissediyoruz.
  • daha birkaç sene evvel resmi plakalı arabaların üzerinde bu derneğin logosunu görmüştüm. şimdi rüzgar tersine döndü tu kaka ilan edildiler. bugün devlet biziz diye dolaşan bu ak trollerin de yarın cemaatçiler gibi ağlak ağlak dolaşacağı günler çok uzak değil.
  • şöyle bir serzenişleri olmuş. bu dernekten ve cemaatten arkadaşlar kusura bakmasınlar söyleyeceklerime. daha düne kadar bu imzaları atanlarla siz el ele kol kola değil miydiniz? birbirinizin dediklerini tak söyleyip, şak yapmıyor muydunuz? birbirinize kol kanat gerip kadrolaşmıyor muydunuz? hayır demeyin allah yalancıları sevmez... işte bunlar hep birilerinin ahıdır... lütfen iğneyi kendinize, çuvaldızı başkalarına batırın... bu millet bu imzaları atanları unutmayacak evet. gezi'de ve 17 aralık'ta olanları da unutmayacak. bu millet bir zamanlar omuz omuza olanların çıkarlar çatışınca düştükleri bu durumları da unutmayacak...
  • tam adı "deniz feneri 2: paramız bitti, kimse yok mu" olan film.
  • götüne ufo girmiş ak itlerin eleştirdiği dernek.
    neymiş ülkenin %30'u beyni olmayan lafta müslümanmış.

be orospu çocuğu. kimin ne olduğunu nereden biliyorsun?

be şerefsizin evladı. sen kimsin de millete beyinsiz diyorsun.

siktir git önce götüne soktuğun sobayı çıkar.

sonra konuş kavas veledi.
  • ziverbey'de iftar cadiri kurmu$ yardim kurulu$u.
  • fethullah gülen cemaatine ait dernek.
  • aklıma durduk yere songül karlı'yı getiren dernek.

beynimde olan biteni şöyle özetleyip kendi kendime abi geç oldu artık yat istersen demek istiyorum.

kimse yok mu derneği -> deniz feneri derneği
    ...loading...
    uğur arslan -> songül karlı

bilmiyorum ama beynimin bana normalde bunu dememesi gerekiyor. dememesi. memesi. meme.
  • somali'ye yapılan yardımları elden götürmesi üzerinden örgüt suçlaması yapılan dernek. savcı, derneğe yardımları neden banka aracılığıyla değil de elden götürdüklerini soruyor. derneğin avukatıysa somali'de bankacılık sisteminin 2011'de olmadığını, hatta davutoğlu'nun da yardımları elle götürdüğünü ve bu yüzden de eleştirildiğini söylüyor.

biraz araştırınca somali'de 11 banka olduğunu öğreniyorum. bu bankalardan bazılarının 2009'dan beri çalışıyor olduklarını görüyorum. öte yandan somali'de yardımların dağıtılmasını organize eden kişilerin batı basınına türk hükümetinin yardımları elle, kutularla yaptıklarını teyid ettiklerini öğreniyorum. bu durumda

-ya şimdiki başbakan yalan söylüyor
    -ya dernek avukatı yalan söylüyor
    -ya da savcı yalan olduğunu bildiği bir soruyu soruyor.

bir tarafta akp, bir tarafta cemaat kuruluşu varken illa ki bir taraf ya da o tarafın hukukçusu yalan söylüyor bu ülkede.
  • daha önce deniz feneri derneğine ait hayır çeşmesi kumbaralarının üzerinde adını görünce direkt kıllandığım oluşum..

keriz feneri 2 - feto strikes back.
hesabın var mı? giriş yap