• 23 nisanda arzach i kısa bi süreliğine moderator yapmasını istediğim moderator, çok kısa ama.
  • super laf etmis insan.

begenmedigi yazarlari ucurmak istemini, kurallar dahilinde olmadigi icin dizginleyen kisi. bu baglamda da super insan.

ucurma yetkisi elinde cunku.

ben cikip "lan moderator olsam yarinizi ucururdum sozlukten" desem baska. elimde yetki yok; olsa ne yaparim hayalleri kuruyorum.

kimi'nin elinde yetki mevcut. ama kullanmiyor. bir yandan da lafini sakinmiyor. bence saglikli kombinasyon.
  • "ekşi sözlük moderatörü olunca sözlük yazarlarına babanın oğluna hitap eder gibi seslenebilirsin" diyerek sevgili kimi raikkonen'i kandıran adamla görüşmek istiyorum ben bu yaz sıcağında, bir otel lobisinde. kendisine "insanları kandırmanın yanlışlığı, 21. yüzyıl rus estetiği ve beyazlı iyiymiş hacı, beyazlı lan beyazlı, gitti amına koyim" başlıklı bir konferans vereceğim. hayır böyle böyle kandırıyo insanları, millet de buna inanıp envai çeşit sakatlık çıkarıyo. bak kimi raikkonen'e, mübarek egoyu nasıl bi zepline bağladıysa, formata adapte olamamışların yetmiş yedi kabilesini sikecek gibi konuşabilme hakkı olduğuna inanıvermiş.

değil kimi raikkonen'in, en boktan sözlük kullanıcısının dahi entry içeriğine, üslubuna karışma hakkına kimse sahip değildir. dolayısıyla yazar kimliğiyle kimi raikkonen isterse muhatabıyla taşağın kralını da geçer, ağzına da sıçar, adamın tarzı bu, meşrebi bu deyip geçersin. o noktada moderatör kimliğinden dem vurup üsluba dair eleştiri getirmek haksızlık olacaktır, moderatörün de bir yazar olduğu gerçeği buralarda evvelden tartışıldı. fakaaaat, o olay ışığını ben yakamıyorsam, yani sözlükte var oluş babında bir farklılığımız varsa, yani moderatör kıyafeti üzerindeyken bana hitap ederken diplomatik ve protokoler bir üslup tercih etmeyip de, enseye şaplak göte barnak samimiyeti oluşturmaya çalışırsan benim canım sıkılır, kafamdaki huni şöyle bi titreyiverir hacivatım. paso yok "aman dilimde tüy bitti, siz bi siki öğrenemediniz", yok "arkadaş siz ne pis insanlarmışsınız" tavırları. sıkılıp bunalıyorsan bırak yapma kardeşim, zorla mı tutuyoruz?

formatı öğrenmekte sıkıntı çekiyorlar, senin de buna canın sıkılıyor diye allah'ın günü senin afra tafranı çekmek mecburiyetinde miyim ben? senin de götümüze girebilir gerekçesiyle entry'n silinmiş misal. nabalım, sorguç sorguç herifleri mi toplayıp getirelim, böyle cübbeli mübbeli, "kimi raikkonen sözlüğün hukukunu kitabını sikiyor beyler, yakalayın! işte gecelerin yargıcı da geliyor, sana bi aikido yapsın da gör terso yapmak neymiş" deyu. ya da daha önce yazılmış zaten bu gerekçesiyle de silinen entry'si var kardeşimizin. "yahu moderatör oldun ama bi öğrenemedin şu formatı be güzelim. üstteki entry'leri bi oku allah'ın adını verdim, ben senden bıktım ya. yaa vallaha ümidi kestim ben senden kimi" falan mı diyelim?

yiğidi öldürdük, hakkını vermeden olmaz. formatı net kavradığından, dolayısıyla haksız yere entry silmediğinden, görevinin sınırlarını bildiğinden şüphem yok. yazar kimliğine dair bir fikrim yok, okumam. birkaç kez mesajlaştık, özelde de bir nezaketsizliğiyle karşılaşmış değilim fakat moderatör olduğunu hatırlayınca şalter atıyor demek ki.

zaten bizde yüce ve saygın olduğuna inanılan bir mevkiye gelende bir "siz kim oluyorsunuz yahu?" tripleri hasıl oluyor. yalnız o mevzunun erbabı serdar ortaç'tır biraderim, uyandırayım.
  • bence de kendisi istifa edip yerini arzach'ın düzenini koruyacak istediğini sikebileceği ortamı hazırlayacak eskileri kayıracak saçmalamalarını ciddiye alacak forum yapmaya sıcak bakacak bir moderatöre bırakmalı. çünkü arzach kafasına uymayanları bir savaşa çevirip sözlüğün huzurunu sırf kendi statü ve güç merakına kurban etmeyecek kadar olgun bir insandır. kişisel hırsları ve çekememezliklerine sözlüğü kurban etmeyen bi insandır. asla ama asla! aksini iddia edeni sikerken ağzına veririm bi yandan da götünü parmaklarım belki!!!11 adam orospu çocuklarından özür de diledi şu an moderasyonun elinde hiçbi koz yok sütten henüz çıktı o yüzden kimi bunu yapmalı. arzach'ın argümanları ço kuvvetli ço. her paragrafından vurdukça ses geliyor resmen. yoksa ben de sözlüğü bırakırım herhalde bi 5-6 saat ona göre!!!!!11 (uyucam birazdan)
  • saolsun kendisinden baska mesaj atanim yok..

izniyle aramizdaki konusmalari yayinlamak istiyorum

-kimi raikkonen- long distance relationship ba$ligindaki #11099675 numarali entry'niz uzak mesafe iliskisi ba$ligina ta$inmi$tir. (bu otomatik bir mesajdir teknoloji urunudur)
    (29.10.2007 13:56:08)

azuth -> kimi raikkonen: ehe abi saolasin. nasilsin nasil gidiyor ya.. o günler gecti be abi.. hakket bi ara uzun mesafeli ilişki yasamisligimiz var.. neyse tutmayayim ben seni gorusuruz..

-kimi raikkonen- #11126002 numarali entry'niz "tarkan filmindeki dev ahtapot" ba$ligindan "cam goz" ba$ligina ta$inmi$tir. (bu otomatik yollanmi$ bir mesajdir el emegi goz nuru degildir) (29.10.2007 16:39:24)

azuth -> kimi raikkonen: eheheh hakket ya o canavarin adi cam gozdu. nerden aklina geldi anlamadim ki.. ehehee. neyse saolasin. bi gün benim esyalari da alip tasiycan ben evde yokken ondan korkuyorum. dermisim.. sen ne yapiorsun nasilsin? nasil gidiyor. moderatorluk de zordur be dimi.. hakket sizin isiniz zor. onca insanin nefesini cekmek falan.. neyse ben simdi yemege kactim. sonra konusuruz yine..

cidden saolsun ya. yannizligima şey oluyor.. ortak.
  • kendisi bugune kadar kendisine farklı zamanlarda sorduğum 3 farklı içerikteki sorudan ikisine soruyu gönderdiğim dakika içerisinde** diğerine de bir dakika kadar sonra cevap vermiş bir sözlük moderatorudur. cevapların "evet yada hayır" gibi kısa cevaplar olmadığını, hatta sorumla ilgili yönlendirme linkleri gönderdiğini de eklemek isterim.

bu manada "bence" işini haddinden fazla iyi yapan bir moderatordur. eğer moderasyon gerektiren bir işletmem olsaydı kendisini saniyesinde işe alır, kaç para istiyorsa önüne koyardım. ne param ne de işletmem olmaması, üstelik de top olmam sebebiyle ancak eylenme teklifi edebiliyor, bu hız karşısında saygıyla şeyediyorum.

dipçik not: bugune kadar hiç yazdığım bir entry'yi sildi mi? sildi. uyuz oldum mu? oldum. haklı mıydı? ay umrumda mı alt tarafı bir entry ayol. haksız mıydım? lan alt tarafı bir entry dedim neyini anlamıyorsun? benimki dahil kiminkini silerse silsin, ben dahil kimi uçurursa uçursun, yeter ki bu hızda çalışsın. türkiye gibi çalışkan insanların etrafta cirit attığı bir memlekette kimi buldunuz da kıllısını arıyorsunuz.
  • sözlüğe incil'in tamamını, divanu lügati't-türk'ün tamamını, kürt dilinin tamamını ve daha başka nice eserleri baştan sonra yüzlerce entry yazarak işleyen nice tematikçikler onlara verilen tepkilerden usanıp sağduyularını kaybettiler ve bir zaman sonra uçtular/çıktılar ve verdikleri emekler de onlarla birlikte uçup gitti.

#20368208 uyarısı bence geç bile kalmış bir uyarıdır ama tematikleri muhafaza ve müdafaa etmek geç olsun, güç olmasın yeter. yaptığı bu uyarıda "arkadaşlar ben bu küfürleri sarf etmiyorum, bana gelen şikayetlerdeki düzeyi yansıtmak için gönderme yapıyorum" deseydi yazarlara/okurlara asıl hakaret, aşağılama o olurdu.
  • belli ki küçük insanlara küçük mutluluklar yaşatmış...
  • koparılan yaygaraya bakılırsa hayatı ekşisözlükten ibaret olan bir kaç histerik zavallının (bkz: histerik sözlükçü) rehabilitasyonuna giden yolu açacak, topluma kazandırılmalarına vesile olacak gibi görünüyor. sayıları çok değil ama olsun yine de az bir iş değil oturduğun yerden topluma böyle bir hizmette bulunmak...

(bkz: onun için farketti)
  • genellikle haklı bulduğum bir insan. çoğu zaman... epeyce sık... çok sık çok. ama "yarısı" mevzusunda haksız buldum kendisini. o kadar az olamaz.
    (hangi yarısını kast ediyorsun diye soracaksanız, sormayın, cevap verecek kadar şey değilim. ne kadar şeysin diye soracaksanız, sormayın, ona da cevap vermem)
hesabın var mı? giriş yap