• sarı saçları, şarkıları, pembe range rover'ı, diline doladığı ''minnoş''u, ara sıra bebek taklidi yapması, iki yumurta kırmayı bile becerememesine rağmen; kafası çalışan bir kadındır, bence.

show tv'nin başımıza musaallat ettiği evcilik oyunu var ya hani. işte orada denk geldiği zaman oturup dinliyorum kendisini. yaşıtlarına göre (1987'li imiş) gayet uzun, komplike ve mantıklı cümleler kuruyor. geçenlerde ilişkilerle ilgili ''cevizin içindeki yumuşak maddeye ulaşmak'' falan dedi. baya böyle bu benzetmeyi de kullanarak bildiğin sağlam bir cümle kurdu, ben bile toparlayamıyorum bak şimdi. tek derdi pembe elbiseler giymek olan bir insan böyle bir cümle kuramaz. bunu bilir bunu söylerim.

rahat bi kadın belli ki. kendini beğendirmek gibi bir kaygısı olmayan insanları sevdiğim için midir bilmiyorum, çok minnoş buluyorum ben kendisini. ona buna bakmasın, aynen devam etsin bildiği yolda.
  • ulan ne sikime yaygara kopardınız yine sözlükçüler, toplu lince giriştiniz yine?
    söylediği şarkılar ortalama bir pop şarkısından daha kötü değil, kendisi ortalama bir şarkıcıdan daha mal değil. memeleri ve bacakları da var. derdiniz ne a küğ.
  • geçen akşam televizyonda dolaşırken karşıma çıktı bir anda.. daha önce de hayatımda görmüşlüğüm, duymuşluğum yok idi..

televizyonda gördüğümde gayet istinye park'a gezmeye çıkmış tiki bir hatun havasındaydı.. bu onun tarzıdır ben ne karışırım.. hoşuma giden elinde yarım ekmek köfte, horozun birini "minnoş, minnoş, minnoş, minnoş, minnoş" diye kovalaması oldu.. belki rol yapıyor, belki gerçekten öyle ama ben çok güldüm bu sahneye..

ben kendisini doğal bir kırık olarak algıladım.. ve bu nedenle gayet sevimli geldi gözüme. bilmem ilerisini gerisini.
  • çok uzatmayacağım, ince bir görüşü olduğuna şahit oldum.

okan bayülgen, klozete atılan poşetle ilgili videoyu biraz izlettikten sonra, karşısında oturan kendi'ye hitaben şöyle dedi:
    okan- ben bu kızın kafasını klozete sokar, sifonu da çekerim gider

bak yanıta bak kendi'deki:
    kendi- gideri var yani?

aferin kız, ben beğendim. ince görüyor.pek de pembe değil, bildiğin kırmızı bu yahu!
  • ilk defa; şu an hala daha yayınlanmakta olan disko kralı'nda gördüm ben bu hatunu. anlam veremedim. alternatif geçinmeye çalışan bir tip herhalde dedim geçtim. az önce klibini gördüm. içim bayıldı. sonra moğollar çıktı. ben bu hatunun yerine utandım yayıla yayıla televizyonumu izlediğim yerden. moğollar gibi bir grubun karşısında, müzik, ülke koşulları vb. konularda atıp tutabilme hakkını gördü kendisinde. "kafam basmıyor, ben konuşmayayım" falan dese gerçekten saygı duyabilirdim.

sonra programa bağlanan bir konuk hislerime tercüman oldu. dedi ki bu hatuna, "hangi kesime hitap ediyorsunuz?"

'kendi', kendince dil döktü. kelimeler havada asılı kalamadan uçup gittiler. asetonun uçuşu kadar hızlıydı kaybolmaları. o kadar anlam yoksunuydular ki. izleyenler bilirler, okan bayülgen her zamanki durumu dengeleme rolünü üstlendi. haklı da, durduk yere telefona bağlanan kişiyle bir olup konuğun tepesine çıkmak da etik değil belki. bilemem.

baktım gördüm ki bu hatun okan bayülgen'den aldığı gazla savunmaya geçti. amerika'da beyonce'nin, lady gaga'nın kliplerini görüp oha süper bu falan diyormuşuz. bu kişi aynı işleri türkiye'de yapınca neden tepki görüyormuş, anlamıyormuş. bu sığlıkla neyi anlıyorsun ya? avrupa standartlarında düşündüğünü söyleyip amerika'dan örnekler vermek bile başlı başına bir tutarsızlık örneğiyken, ben böyle bir insan hakkında ne diye entry giriyorum bilemiyorum. deli dürttü muhtemelen. amerika diyorsun be kadın, kapitalizmin merkezi, bir de kendi ülkenin koşullarına bak. milletin sen ve senin gibilere tahammülü kalmamış bak biraz da gör. insanlar iki odalı evin kirasını ancak karşılarlarken sen iki tane giysi odan falan olduğundan bahsediyorsun! küfürden beter lan o insanlara. amerikalı gençler zaten yaşam koşulları nedeniyle gayet hoppidi bir yaşam sürebiliyorlar, bak görüyoruz tivide, 16 yaşına gelmiş hatun babası istediği marka arabayı almıyor diye kapris yapabiliyor. e böyle bir gençliğin azınlıkta olmadığı amerika gibi bir memlekette beyonce de iş yapar lady gaga dediğin o kımıl zararlısı da. fakir edebiyatı yapar gibi gözükmekten nefret ediyorum fakat ülkenin gerçeği bu, ayda 55 liraya aylık akbili kurtarıcısı olan yurdum genci senin kalburüstü parçalarına tahammül edemez.
  • bir projesi olan popçu. kendine bir yol çizmiş ve o yolda sırıtmadan ilerleyecek akıllı bir kız imajı çizdi. bu kız herşey olur ama rezil olmaz zira her türlü tepkiyi karşılayacak bir havası var. kendisine ne denilirse denilsin bağırıp çağırmayacak birisi bu. o tip hareketlerin benzerlerini nasıl bitirdiğini görmüş ve toplumda saygı uyandıran kişilerle nasıl konuşması gerektiğini öğrenmiş. kendinden aşağı gördüklerini (misal adsız sansız baterist) popüler olacak bir biçimde aşağılayacak ve herkese saldıranların bir gün bittiği pop müzik dünyasında daha devamlı bir hal alacaktır.

sakin kalıp çok zengin popçu kız imajıyla bir kesme hitap edecektir. soyadını unuttuğum erkeklere giydiren demet adlı şarkıcının sağladığı devamlılığa bakarsak ben kendisinde ciddi potansiyel görüyorum.

bu piyasada her türlü gideri vardır.
  • yıllar yıllar evvel kral tv ödül töreninde vip müşterilere yer tutuyorduk, günlük promotörlük gibi bir iş. bu hanım yanında biriyle gelip oraya oturmak istedi. biz de anlattık işte medya grubunun yöneticileri, misafirleri burada oturacak diye. yanındaki abla cırladı bize, yerimizi söyleyin o zaman diyerek. o sıradan sorumlu arkadaşta haliyle isimlerini sordu, valla bi azar da orada işittik siz bizi tanımıyor musunuz diye :( liseliyim tabi sesim çıkmadı ama çok üzülmüştüm. sonra öğrendik kim olduğunu, yanındaki ablayı da hala tanımıyorum tabi.

ama bak dava açtı, şimdi herkes onu tanıyacak. kendilerini buradan sevgiyle(!) selamlıyorum.
  • bu kadar takıntı yaptığına göre lise mezunu olmadığından bahseden entry gerçektir.

(aha geliyor dava, aman kendi abla valla param yok dava falan açma)

über sanat insanı, sanat güneşi...
  • kendisi*;

"hande'de zaten bisiyden anlasin die diil, gotunu basini acip salak sacma laf etsin die orda :) sakin minnieler :)"

şöyle bir twit atarken acaba hiç milletin onur, şeref, haysiyetini düşünmüyor da millet ona liseli deyince nasıl oluyor da davaya kalkışıyor aklım almış değil.

adı geçen twit'i de anlamak için tüm dilbilgisi kurallarını kafadan silmek lazım.
  • tv den bir yarım saat izlediğim kadarıyla hiç de itici gelmemiştir bana. böyle kırık, eğlenceli kişiliklere ihtiyaç var insanın çevresinde. ayrıca bu rahatlıkla 120 yaşına kadar yaşayacak izlenimi veriyor kendisi.
hesabın var mı? giriş yap