• atatürke tapacak derecede atatürkçü, sonuna kadar kemalist, ve aynı zamanda şehit annesi olan anneannemin hiç bir zaman görmemesini, duymamasını, haberdar olmamasını dilediğim asılsız iddia. iki gram popülizm adına sözde vatansever bi takım *** insan müsveddeleri tarafından edilen bu lafı bu yaşında kaldıramaz kadıncağız.
  • kemalist dediklerinin sadece nişantaşı'nda yaşadığını zannedenlerin iddiasıdır.

nişantaşı'ndaki, etiler'deki vb'deki zümrenin en çok ne zaman palazlandığı atilla yayla'ya sormak gerekir.
    iş yerlerinde günde 12 saat adam çalıştıranların çocuklarının nerede askerlik yaptığını da sormak gerekir.
    sendikaların gırtlağına ne zaman çöküldüğünü atilla yayla'ya sormak gerekir.

önce adamı günde 12 saat çalıştırıp posasını çıkarırlar. tipin kayar. 10 yaş ileri gösterirsin.
    kemalist, akp'li şucu bucu farketmez...
    sonra seni 750 milyona 12 saat çalıştırıp bu sayede trilyonluk teknelerle gezen pezevenkler, iktidarlarını koruman için eline boyun kadar silah tutuşturup oraya yollarlar...

atilla yayla bu süreci boşuna eleştirmesin, ona düşmez! mimarı sayılır.

edi: bu türden başlık açıp kemalizmle t*ş*k geçtiğini sananlar aslında konuyu sulandırıp devletin t*ş*klarını avuçlayanlardır!
  • hiç çıkmaz değil, çıkar, misal fakir aile alevidir. bir şekilde atatürkçü'dür, chp'ye oy verirler, çocukları da komando ve akabinde "şehit" olur, çıkar. ama bu bile alevilerin uzun dönem asker yollama oranı ile sınırlı bir istatistiki anlamı olan bir şeydir. kemalizmin sosyal temsilini, fikri önderliğini yapan kitle ise hem çocuklarına asla dağa çıkmayacak, uzun dönem asker yapmayacak (bkz: kısa dönem askerlik), kadar iyi eğitim verdirdikleri, hem de sayısal olarak abartı şekilde azınlık oldukları için "şehit çıkarma" ihtimali binde bir falandır. yani öyle torpil, akplileri ölüme yollama gibi kötü niyet ve usulsüzlüğe bile gerek yok. fakirsen üniversiteye gidemediysen daha yüksek ihtimalle ölüyorsun. bir de yüksek ihtimal akp'ye oy veriyorsun.
  • kaç yıl önce tutmayınca ilk girisi silinen trol iddiası. şimdi tekrar deneniyor, olum madem tekrar yazacaktınız niye siliyorsunuz, madem siliyorsunuz neden tekrar yazıyorsunuz?
  • tarikat liderleri abd'den dönmeyen cemaat çocuklarının iddiası. önce fg vatana gelsin sonra sizinle vatanperverlik konuşuruz.
  • şehitleri bile boktan emellerini gerçekleştirmek amacıyla kullanan amcık beyinli birilerinin beyanatıdır.
    *edit: ispiyonlanmasa şaşardım, çok terbiyeliyiz çünkü memleketçe.
  • akıl sağlığı bozuk bir kişinin tespiti.
    (bkz: hay kafana sıçayım damat)
  • faktorlerden de biri de kemalist ailelerin daha az cocuklari olmasi olabilir. tabi bu gozlemlenen sonucu buyuk olcude aciklar demiyorum, daha ziyade sonuca katkida bulunan bircok faktorden biri olabilir diyorum.
  • bu öneriyi savunan zihniyetin en büyük hayali bir gün nişantaşı / etiler / caddebostan'da bir evde oturmaktır.
  • kemalist tabirine takılmakla beraber, tam anlamıyla cumhuriyetin ve atatürk'ün ilkelerine bağlı yetişmiş ve aynı görüşle yolunda ilerlemeye çalışan ailemi ortaya koyarak çürütebileceğim tespit.

(bkz: dilay turan kerman)
    (bkz: cem kerman)
    (bkz: 4 eylül 2011 tunceli pkk saldırısı)

başka dert kalmamış. birileri vatanı satıp, parasını isviçre bankalarında katlarken, birileri sırf eğitim vermek, onu anlatmak, cumhuriyetine yakışır gençler, çocuklar yetiştirmek için kpss'de tunceli'yi tercih edip, öğretmen oluyorlar. sonra da sırtında bilmem kaç kurşun iziyle şehit deniyorlar.

bir gidin allah aşkına ya...
hesabın var mı? giriş yap