• kemal kılıçdaroğlu'nun şu yaptığı sorumsuz ve dangalakça hatayı sırf akp'ye kıl olduğu için savunan, abuk subuk nedenlerle rasyonelize etmek isteyen insanlara bir sorum olacak:

aynı şeyi -mesela- recep tayyip erdoğan'ın, herhangi bir durumda, herhangi bir koşul altında yapabileceğine inanıyor musun? şu pozisyona sence düşer miydi? bunun ihtimali var mı?

ben söyleyeyim: yok.

adama türkiye'yi güdüyor diye kızıyorsun, ama senin çobanın dağda yolunu kaybediyor. daha ne konuşuyorsun allahaşkına?
  • arkadaşları üzerinde çalışmayı bitiremediği içindir..
  • bu kadar ihmalkar olabilmeyi kabul edemiyorum. bu konuda kimse komplo yapıp da başını belaya sokmaz, sadece chp'nin kılıf uydurma çabalarını görüyoruz.
    kemal kılıçdaroğlu için hayır oyu vermemiştim, tayyip erdoğan'a karşı vermiştim, benim için değişen bir durum yok.

edit: gg
  • chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun 12 eylül 2010 referandumunda oy verememiş olmasıdır. detayları belli olana kadar tarafsız kalmak adına, sanırım çok tarafsız(!) birkaç arkadaşın yaptığı kemal kılıçdaroğlu'nun oy kullanmaması tanımını değil de bu tanımı takip etmekte fayda var.

aksi takdirde, kılıçdaroğlu istemeyip oy kullanmamış gibi bir his yaratılıyor. yanisi, arkadaşlar propaganda adına hiçbir fırsatı kaçırmıyor. biz de dikkat edip uyarıyoruz..

sonradan not:
    tarafsız moderatörler ne hikmetse "kullanamaması" adı altında yazmış olduğumuz bu başlığı kullanmaması altında birleştirmek istemişler. ekşi bayağı bayağı tarafsız maşallah..
  • (bkz: epic fail)
  • bir oyun gerçekten de çok önemli olduğuna beni ikna eden olay. hepiniz yirmi dört saat konuşsanız beni ikna edemezdiniz ama bu boşa giden bir oy beni ikna etti. mesela, gerizekalıları tespit etmekte kullanabilir insan bunu. süper bişi lsdkfjdlskfjs.

binlerce boş adam olsun orada, bi tanesi de genel başkanının seçmen kağıdını takip etmesin sldkfjlsdkfjsd. ne iş yapıyosunuz aga? işin politika olsun ama ysk kurallarını adam gibi takip etme. genelgeleri okumuyor musunuz olm? otobüslerle bangır bangır gezerek kafamı sik. hergün her dakika, "aman seçmen kağıdınızı kontrol edin" diye bana gerizekalı muamelesi yap, sonra kendin ortada kal. savunman da ysk'nın son genelgesi olsun. aferin. çok doğru düşünmüşsün.

ama bak şu var. ben olsam savunmamı daha gerçekçi yapardım. "referandum halk oylaması demektir. biz milletvekilleri de "halk" olmadığımız için oy kullanmayabiliriz. büyütmeyin o kadar!" daha güzel bi savunma olurdu.
  • türk tarihinin en komik olaylarından biridir. şu ülke'de adam gibi muhalefet istemek çok mu artık anlamadım gitti. dünya'nın neresinde görülmüş böyle bir şey ya. yazıklar olsun cidden. o kadar insan size güvenerek, varını yoğunu ortaya koydu, aktarmalı da olsa uçakla geldiler, uyksundan çaldılar, aylar önce ikametgah değiştirdiler, vs... ve chp başkanı kk oy veremediğini öğreniyoruz. kelimelet kifayetsiz kalıyor resmen.
  • fenerbahçe'in 2-2'sini bile unutturacaktır.
hesabın var mı? giriş yap