• tarihe yön vermiş herhangi bir kişinin ismiyle kurulmuş üniversitedir.

bundan soğuk espriler üretmeye gerek yoktur. bugünlerde kürtçe karşıtlığı yapıp o çok savunduğumuz türkçeye biraz saygınız varsa onu resmi dil yapan insana da biraz saygı gösterin.

hani türkçe tek resmi dil olsun diye kasıyoruz ya. alın size samimiyet testi. sizin çok istediğiniz şeyi ilk yapan kişi. tosun paşa falan değil.
  • öğrencilerinden biri altın ikisi bronz madalya getirerek rio olimpiyatlarında bizi gururlandırmışlardır.
    http://www.karamaninsesi.com/m.html?s=9&id=22525
  • 'siradan degil aranan' klasigini slogan yapmis universitedir.
  • üniversiteden 3 sene eski dil ve tarih kulübü mevcuttur. itü dil ve tarih kulübünden ilham alınmıştır.
  • karamanoğlu mehmet bey ünv. 2007 yılında bir furya ile her ilimize bir ünv. kampanyası da ünv. olmuş aslında fakülte. 2007 yılına kadar selçuk ünv. karaman iibf ve beden eğitimi bölümü ve bir kaç tane yüksek okulu olan bir yerdi. ünv. yapılınca iibf binası ki karşısındaki meslek lisesinden çok büyük değilidir rektörlük ve derslik oldu. eskiden dekanın odası rektör odası oldu. daha sonra ilk olarak edebiyat fen fakülteleri inşaatları başladı, şimdi ise baya ilerlemiş bir kampüsü var. şehrin dışındadır biraz ilk önce kyk yurtları sonra ünv. vardır. ünv sonra il özel idaresinin bir kaç yeri var sonra pek medeniyet yok boş tarlalar vardır. kyk yurtlarından ünv. yürüme mesafesindedir, yurtlar 2007 yılında aynı kampüs içinde erkekli kızlı idi ama daha sonra sanırsam tamamen kız yurdu olmuş. şimdiki ortamı bilmiyorum ama bizim zamanımızda zaten birkaç bölüm ve 1 adet yurt olduğu için ve şehirde 2 caddeden oluştuğu için arkadaşlıklar orayı çekilen kılan tek şeydi. bütün öğrencileri hemen hemen az çok sima olarak tanırdınız. şimdi nasıl bilmiyorum imkanlar dahada geliştiği için belki daha iyide olmuş olabilir samimiyetini de kaybetmiş olabilir.
  • ben bugün bunu öğrendim aydınlandım demek isterdim ama hönkürdüm. gerçekten böyle bir üniversite varmış.
  • türkçeyi resmi dil ilan eden ve kur'an'dan türkçe tercümeler yaptıran karamanoğlulları beyliğinin ünlü beyinin adını taşıyan üniversitedir.
hesabın var mı? giriş yap