• nedense bana billie jean ı anımsatan şey.
  • çeşitlerinin yarısının tadının süper, yarısının berbat olduğu, yemesi salakça eğlenceli şeker. bakmadan elinizi kutuya daldırıp 'ayyy ya şimdi o iğrenç mısır aromalı tereyağlı olandan yersem hihihihihii' diye kısa süreli heyecanlar yaşatabilirsiniz kendinize. işte ben ve küçük dünyam:(
  • enteresan bir tesadüfe konu olmuş şeker...

efendim şimdi ben bu jelly bean ile yeni tanıştım sayılır, ara ara tv karşısında filan yiyoruz sevgilimlen "kırmızısı tarçınlı çok acı, aa bak bu yeşilden yemelisin" filan gibi şeyler söyleyerek; tahmin ediyorum ki daha tatmadığım bir kısım jellybean var.

neyse; birkaç akşam önce anthony hopkins'in oynadığı fracture isimli filmi izlemekte ve bir yandan da yine renklerine baka baka "hmm, elmalı gibi, hmm bu neliymiş acep" filan diyerek jelly bean yemekte idik. bir sahnede jellybean'in lafı geçti, adamın biri yiyor bunlardan, biz de "aahahaha ne tesadüf jelly bean" filan diye sevindik, güldük geçtik. o arada ben bir tane daha ağzıma atmak üzere kutuyu aldım elime, bu arada filmde aşağıdaki dialog geçti, spoiler sayılmayacağını umarak veriyorum:

+enjoy a jelly bean.(bir tane jelly bean almaz mısın?)
    -hmm. thanks. (hmm, saol)
    +what colour did you get? (ne renk geldi?)
    -yellow (sarı).

tam bu noktada ben de rengine bakmadan ağzıma bir tane attım bu şekerlerden ve "bu ne la ne biçim tadı" der iken dialog şöyle devam etti;

+oh, that's popcorn. that's gross. (aa, sarılar patlamış mısırlı; iğrenç olur onlarr)

evet sevgili dostlar, benim ağzıma attığımda popcornlu idi ve en az beş kutu yemiş olmama rağmen o güne, filmde adını duyduğum ana dek hiç rastlamamıştım.

acayip bir tesadüf idi gerçekten, neticede 35 farklı türü var bu meretin ya 35! böyle bir senkron olmaz olsun, tırstım resmen...

jellybean reklamı gibi olmuş bu da, neyse...
  • (bkz: billie jean)
  • bunların hepsi iyi hoş da bunun patlamış mısır aromalısına denk geldiğim zaman dilimdeki papillaları zımparalamak istiyorum. heralde içine patlamış mısır aroması yerine kazara "giyilmiş amele çorabı" aroması koymuşlar. o yüzden ağza atılmadan önce kesinlikle rengine bakılıp, ayıklanmalı.
  • ancak bebek aspirinlisini yaptıklarında tamamlanacak şeker koleksiyonu.
  • a101'de haribo olanının paketi 1 tl'ye satılmaktadır. sevenleri kaçırmasın.
  • an itibariyle tansaş'larda 200 gramlık paketini alana 90 gramlık paketi bedava.

(bkz: koş vatandaş koş)
  • bağımlılık yapıyor resmen.. allahtan türkiye'de benim bildiğim sadece ufacık kutularda satılıyor.. içi bean dolu o kovalar, kavanozlar burada olsa şeker komasına falan girerim herhalde..
hesabın var mı? giriş yap