• henüz yarım sezondur çalıştırdığı fenerbahçe acıbadem'de hanesine türkiye'de iki kupa, avrupa'da bir bronz madalya yazdırmıştır.
  • geçen yıl sezon ortasında gelip kendi kurmadığı ve sorunlarla dolu bir takımla bütçe ve kadro olarak kendisinden çok daha iyi 3 takımı geçerek şampiyonluğun kazanılmasında en büyük pay sahibi olanlardan biriydi. bu sene kendi kurduğu ve türk spor tarihinin herhangi bir branşta bir araya gelmiş en iyi kadrolarından biri kabul edilen takımla neler yapabileceği, tüm bu oyunculardan iyi bir takım oluşturup oluşturamayacağı avrupa'da bile büyük bir merakla beklenmektedir. tabi en çok merak edenler kendisine müthiş bir güven duyan fenerbahçe taraftarlarıdır.

kadrosundaki oyuncuların özel sorunlarıyla bile ilgilenen, takımı toplayıp sık sık cebinden moral yemeklerine çıkaran, oyuncularını eksik yönlerini gidermek için antrenman sonrası saatlerce birebir sıkılmadan çalıştıran, kimsenin yüzüne bakmadığı gencecik oyuncularına final maçlarının en kritik anlarında bile sorumluluk verecek kadar güven aşılayan, bunun sonucunda da fenerbahçeli oyuncuların bireysel istatistiklerini jan'dan önce ve sonra diye ikiye ayıracak kadar keskin bir fark oluşturan, kulübün diğer branşlardaki maçlarını da sık sık takip eden bu belçikalının fenerbahçe'ye gelişi enteresandır ki dramatik tesadüfler sonucu olmuştu. fenerbahçe tarihine zaten geçti kendisi ama önümüzdeki iki yıllık planlarını gerçekleştirebilirse efsane olur diyorum.
  • fenerbahçe acıbadem'in son iki sezonda yaptığı en iyi transferdir.
    tamam, şahane bir kadro kurulmuş olabilir. yine de takımın gösterdiği hayvani başarıyı sadece oyuncu kalitesiyle açıklamak pek mümkün değil. sezonun son çeyreğine girdik, adam toplamda 3 bilemedin 4 set verdi. mağlubiyeti yok.
    biz bir grup taraftar olarak, kendisiyle ömür boyu sözleşme imzalanmasını istiyoruz. hatta mümkünse fenerbahçe erkek basketbol ve futbol takımı da kendisine emanet edilsin.
  • fenerbahçe taraftarının aşkın bize yeter pankartı için şu notu yazmıştır.

http://img299.imageshack.us/…99/7899/jandebrant.jpg
  • 3 nisan 2010 rc cannes fenerbahçe acıbadem maçı bittiğinde sevinçten herkes koptu gitti. haliyle kenardaki teknik kadronun erkek elemanları da "hiaaaaaaaaaaa!!" diye birbirlerine sarıldılar, tepindiler. brandt abi o ara çiğdem can rasna'yı da kafa kola almıştı. zor kurtuldu çiğdem. görülmeye değer sahneydi :)
  • gül gibi naz* varken kepçe kulak dirickx'i oynatarak takım performansını arttırmak adına seyir zevki açısından taraftarların kabusu oluyor bazen. zaten herkesi yeniyosun oynatsana güzelim kızı alçak herif. takımı sampiyonlar ligi şampiyonu yapsan bile sevmeyecem seni.

edit: dirickx'i oynattı takımı şampiyonlar ligi 2.si yaptı ve benim voleybola bakış açımı değiştirdi. naz sen biraz yedek bekle kızım...
  • kendisine facebook üzerinden ulaşan bir antu.com üyesine şu şekilde cevap vermiş..
    antu.com üyesi arkadaşın da iznine sığınarak buraya kopyalıyorum..

i honestly dare to say that i leave fenerbahçe with pain in my heart.
    i had a very nice time here and i hope to come back one day.
    i thank in first instance mr. aydenlar. who gave me the oppurtunity to work here.
    i thank all the players that i worked with...they did it wonderfull !
    i thank all my staff who did a very great job.
    and last but not least i want to thank all fenerbahçe fans.
    always ‚ home or away ‚ we played homegames.
    it was a great feeling for me to feel always your love and support.
    one slogan i will remember forever ´ aşkiniz bizlere yeter ´ ´ your love is enough for us ´.
    it touched me in my heart.
    i hope that also next season you will see great games ‚ i am sure of that ‚
    and that we can win the european cup !
    i wish you all the best and i repeat it was a pleasure to work here!

thank you for all.

my best regards ‚

jan

dürüstçe söylemek gerekirse‚ fenerbahçe'yi kalbimdeki acıyla terk ediyorum. burada çok güzel vakit geçirdim ve bir gün geri dönmeyi umut ediyorum.
    ilk olarak burada çalışma fırsatı verdiği için sayın aydınlar'a teşekkür etmek istiyorum.
    birlikte çalıştığım bütün oyunculara da teşekkür ediyorum. çok iyi performans gösterdiler!
    çok iyi iş çıkaran teknik kadroya da teşekkür ediyorum.
    son olarak ve en önemlisi‚ bütün fenerbahçe taraftarına teşekkür ediyorum. deplasmanlarda bile kendi sahamızda gibi oynadık. sizin sevginizi ve desteğinizi sürekli hissetmek çok güzel bir duyguydu. her zaman hatırlayacağım tezahüratınız "aşkınız bize yeter" olacaktır. beni derinden etkiledi.
    gelecek sene çok iyi maçlar izleyeceğinizi umut ediyorum. ve eminim ki avrupa kupasını kazanacağız!
    siz her şeyin en iyisine layıksınız ve tekrar ediyorum‚ burada çalışmak benim için büyük keyifti!

her şey için teşekkürler.

en iyi dileklerimle.

jan
  • yollarımızın bir gün yine kesişmesi umuduyla.

güle güle hocam, yolun açık olsun.

yaşattığın her şey için teşekkürler.
  • fenerbahçe acıbadem'i buralara kadar getiren, voleybolu sevdirip, tribünlere bizleri çeken, görev aldığı bu kısa süreye rağmen fenerbahçe tarihinde unutulmaması gereken isimlerden biridir artık. cannes maçındaki sevincini asla unutulmayacaktır. yaşattığın her şey için teşekkürler.
  • 13 aralık 2010 fenerbahçe acıbadem dinamo m. maçı nı şu anda tribünden izlemekte.
hesabın var mı? giriş yap