• içki reklamıdır. istanbul tanıtım filmi olsa anlarım şu tepkiyi de... neyse...
  • başıbüyük'ün unutulduğu reklamdır.
  • dünyanın hala güzel bir yer olduğunu üç dakika da olsa bana hatırlatmıştır. birinci sınıf bir iş bu ahbap! videoda en beğendiğim semt ise güngörendi...
  • on numara reklamdir, begenmeyenin aklina osurayim. her taraf sakirt dolmaya basladi arkadas, utanmadan sikilmadan baslik da aciyorlar..
  • eminönü de olsa daha çok konuşulabilecek reklam olurdu. fırsat tepilmiş.
  • başarılı reklam. adamların amacı bu zaten, eğer dışarıda alkol alan biriyseniz; büyük olasılıkla hoşunuza gidecektir. benim aklıma eski bi kaç hatırayı getirdi, onları özlettirdi. çıksam mı ki ey sözlük*
  • sayesinde sözlükte ne kadar çok reklam uzmanı olduğunu anladığım reklamdır.

arkadaşım. reklam seks kokuyor. buram buram. her izlediğinde için bi hoş oluyor. ve biliyorsun, sex sells.

ama konu bu değil. konu şu.

sen bu reklamı izleyince bıcır bıcır kızlar, yakışıklı oğlanlar ile gece hayattını, gece hayatıyla da votkayı ilişkilendiriyorsun. sonra da votka içince tüm kızlar benim olacak diyorsun.

sen demiyorum diyosun ama diyosun. ve işin ilginç olanı, 10 sene geçince bile bu reklamı hatırlayacaksın.

bal gibi reklam yani. tebrik ettim.
  • adında istanbul'u kullanan bir içki markası için cuk oturan bir reklam olmuş, ben sevdim.

her popüler reklamla birlikte tekrar hortlayan "biz ilkokulda yapardık bu esprileri" tarzı eleştiriler üzerine daha önce bir şeyler yazmıştım: (bkz: #16654862)

islami bakış açısıyla eleştirilmesiyse korkunç anlamsız. bana ne başkası için harem'in anlamının ne olduğundan? toplumun ortak algısında harem deyince akla kabe toprağı mı gelir cariyeler mi? bundan şikayetçi olanlar kendilerininkinin dışındaki yaşam tarzlarının simgelerine çok saygılı olsalar bu tarz bir beklentiyi daha anlaşılır* bulabiliriz ama yok ki öyle bir şey. en ılımlı olduğu söylenen radyo, gazete ve tv kanallarında bile her gün görüyorum saygı anlayışlarının ne kadar tek taraflı olduğunu. sokaktaki taş bile bu insanlardan daha merhametli ve hoşgörülü değilse ne olayım.
  • istanblue votka'nın üç dakikalık yeni reklam filmi. hem fikir hemi de produksiyon her yönüyle çok şukela olmuş

künyesi şöyle

reklamveren: mey içki – istanblue vodka
    reklam ajansi: rafineri
    yaratici yönetmen: murat çetintürk, ayşe bali
    yaratici ekip: can güven, gökçen yücel
    müşteri ilişkileri: ela bilgisel, rida kıraşı
    ajans prodüktörü saadet bektaş
    prodüksiyon şirketi: hptt
    yapimci: kerem çelebi
    yönetmen: ozan açıktan
    görüntü yönetmeni:özgür eken muzik: oğuz kaplangı (elec-trip jingles)

izlemek için şöyle buyrunuz

http://www.facebook.com/…eo.php?v=10150106473095957

ya da

http://www.youtube.com/watch?v=rncy5fvdofo
  • avcılar ile bebek cuk oturmuş reklamda. avcılar gerçekten öyle lan.
hesabın var mı? giriş yap