• şahin k.'nın oynadığı ilk filmlerden biri , arkada düğün havası eşliğinde maharetlerini sergiler şahin abi belgrat ormanlarında .
  • ekim sayısında bir tuzla rehberi hazırlamışlardı ek olarak. tuzla'ya nasıl gidilir kısmında 130a'yı, 133t'yi saymışlar, 500t'yi saymamışlar. 500t'siz tuzla rehberi mi yapılır? bu nasıl tuzla rehberi kardeşim, bu nasıl istanbul life?
  • ücretsiz dağıtılması gereken dergi.
    dergi basım ve dağıtım masraflarını da haber karşılığı paralarını aldıkları mekânların karşılaması gerekiyor.
    hem reklam okuyoruz, hem de 6 lira reklam okuma parası veriyoruz.
    hayret bişey ya...
  • eski restoranları 'yeni' diye okuyucuya kakalamaya çalışan dergidir. misal, ocak ya da şbat sayısında tünel'de iki sene evvel açılmış le petit bistrot'yu, mart sayısında ise geçen sene (daha evvel bile olabilir) armutlu'da açılmış l'artisan bakery'yi 'yeni' diye tanıtmışlardır. ayıptır.
  • beleş otel dergisi.
  • uzun süre aksatmadan her ay okuduğum, hiçbir zaman "olmuş ulan bu" dedirtmese de istanbul'a, şehir hayatına (ne demekse) dair ufak tefek ipuçları sunmasıyla ilgimi çekmiş bulunan bu dergi, son aylarda tamamen fasa fiso şeyler yumağı gibi görünmekte gözüme, elimi dergi rafına uzatıp şöyle bir bakıverip geri koymama neden olmakta. mehmet tez gittikten sonra epey bi içi boşalan istanbul layfın görselliğinden de çok şey kaybedeceğini tahmin ediyorum ilerleyen vakitlerde. sebep olanları kutluyor, ellerinden öpüyorum.
  • nisan 2012 sayisinda yer alan "balikcilardan protesto" isimli roportajimsi yazida sabahattin korkmaz isimli isletmecinin eline uzerinde kalkan 40 cm yazan bir pankart tutusturmus dergi. tamam buraya kadar guzel, deginilmesi gereken bir konuya deginiliyor. tamamda arkadasim o pankarttaki resim kalkan baligi resmimi? pankart hazirlayacaktiniz da google gorsellere balik yazip kalkana en cok benzettiginiz resmimi aldiniz? dergi kadronuzdan kimse dikkat etmedi mi o resime? ya sen sayin editor senem bal ay, bu kadar mi uzaksin yaptigin islere? onune altinda kalkan yazan bir kedi resmi gelse yine imzalar misin altini? hadi siz cahilsiniz, ya sen sabahattin bey amca, istanbulda kalkan menuleri en unlu olan restoranin sahibi degil misin sen? yoksa sende mi tanimiyorsunda elinde o pankartla ciktin kuse kagitlara?

burada olay kalkan baligi deyip pisi baligi gostermenin kotulugu degil, yapilan isin ciddiyetsizligi soz konusu. ya uzerinde konusmaya niyetlendiginiz konu hakkinda once bilgi sonra fikir sahibi olun. yada birakin 7 sayfaniz daha tam sayfa reklam olsun. optum, bye.
  • eski kabiz tasarimini yenilemis.
  • son sayısındaki yeni kapak design'ını ve kağıdı beğenmediğim dergi. broşüre dönmüş koca dergi ve buna karşılık fiyatı bile düşmemiş.
  • elime geçen eylül 2012 sayısında baskı hatası olan dergi. 129. sayfasından sonra 130u beklerken, aynı sayıyı 99. sayfadan başlayıp sonuna kadar tekrar okumak durumunda kaldım. bi garip oldum.
hesabın var mı? giriş yap