12850 entry daha
  • son zamanlarda sokaklarında görülebilecek filistin bayrağı sayısı, türk bayrağı sayısından fazla olan devasa şehir.

ben çocukken, ülkemin hiçbir yerinde türk bayrağı dışında bir milletin bayrağı açılamazdı, teklif dahi edilemezdi. velev ki böyle bir şey yaşandı şerefli bir polis, asker veya sıradan bir memur müdahale ederdi.

egemenlik kayıtsız şartsız milletindi.
  • artik yasamadigim sehir 4 ay once ayrildim cok zor artik konforsuz kalabalik kaotik sehir limitim dolmus ne yazik ki bu da zamanin verdigi bir sey
  • 4-5 yıllığına içinde yaşama mecburiyetim olan, bana iyi davranmasını umduğum kalabalık şehir.
  • beş yıl güzel yönetildi.
    bir beş yıl daha güzel yönetilecek.
    sonrasında tüm ülkemiz güzel yönetilecek.
  • istanbul, her köşesiyle adeta bir hikaye anlatan ilginç bir şehir. her köşe başında farklı bir lezzetin, kokunun ve renk cümbüşünün sizi karşıladığı bir şehir.

daracık sokakları ve tarihi yapılarıyla geçmişin izlerini taşırken maalesef plansız göçün etkisiyle yorgun düşmüştür. karaköy'ün kıyısında yürüdüğünüzde, asya ve avrupa'yı bölen o eşsiz boğaz manzarasıyla karşılaşırsınız. istanbul'un nefesini o boğazı izlerken hissedebiliyorsunuz.

istanbul'un en çarpıcı yanlarından biri de insanlarıdır. burada yaşayanlar, farklı kültürlerden gelen, farklı dilleri konuşan, farklı dini ve dünya görüşüne sahip karınca sürüsü gibidir adeta.

ancak istanbul'un göz ardı edilemez bir yönü de kaosudur. bu kaosa alışmak veya bununla yaşamak kolay değil. evet dışarıdan harika bir şehir ancak bu hareketlilik gündelik hayata vurduğunda herkesin harcı değil.

sonuç olarak, istanbul sadece bir şehir değil, yaşayan bir varlıktır. her zaman değişen, her zaman sürprizlerle dolu olan bu şehir, bir kez deneyimlendiğinde unutulmaz bir iz bırakır insanın ruhunda.
  • türkiye'de onun kadar çekicisini bulmak mümkün değil, dünyada bile zor. ama işte, ne o olduğu gibi kalabildi ne ben gerektiği gibi olabildim. böylesi kan uyuşmazlığı sadece ayrılık getirir.
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap