• tv fragmanının sonunda "ışıhlar sönmeyeceg loo" repliğinin yer aldığı film...
  • çok yıllar oldu izleyeli ama abartısız hayatımda izlediğim en kötü filmlerden birisidir. tarık tarcan'ın yol aramasında otobüs şöförü ile olan diyaloğu, tam da rahmetli turgut özal'ın "semra at teybe bi kaset de neşemizi bulalım" muhabbeti tadındadır. hele ki sonunda tarık tarcan ve tuncel kurtiz'in (eğer yanlış hatırlamıyorsam) bir "ışıklar sönmesin loo" çığlığı vardı ki türk sinema tarihinin en sahte sahnelerinden biridir sanırım.
  • tam 30 yildir 30.000 den fazla insanin kaybedildigi bir durumun yapilabilmis tek filmidir.
  • berhan simsek'in, terörist; tarik tarcan'in da (zannedersem) cavus rolünü canlandirdigi film.
  • reis çelik'in ilk uzun metrajlı filmi.
  • her ne kadar suresi kisa da olsa, icinde konu$malar minimum duzeyde tutulmu$ da olsa 20 yildir ya$adigimiz guneydogu sorununa, pek politik olmasa da askeri acidan iyi egilmi$ bir film i$iklar sonmesin.. karlarla kapli yalcin daglarda e$kiyaya kar$i mucadele veren mehmetcigin icinde bulundugu o korkunc ruh hali* mini diyaloglarla iyi yansitilmi$.. soruna her iki tarafin gozunden bakiyor olu$u ve bunu e$it payla$tirmasi filmin tarafsizligini saglamla$tiriyor.. cekimler genel olarak ba$arili kabul edilse de az da olsa gulunc cekim sahneleri maalesef mevcut*.. ozellikle sonlarina dogru yilmaz guney filmlerinde sikca $ahit oldugumuz mesaj verme sekanslari fazlasiyla siritsa da izlenebilitesi olan bir film..
  • vizyona girdiği yıllarda çocuktum, hayal meyal hatırlıyorum birinin elindeki ateşi karlı ortamda havaya kaldırıp "ışıklar sönmeyecek loo" diye bağırışını..

o zamanlar sinemaya gitmek gibi bir imkanım yoktu. küçüklükten kalma bu hatıra geçtiğimiz günlerde aniden aklıma geldi ve dün akşam izledim.. tuncel kurtiz'miş o kişi..

vasat bir film olsa da, dönemine göre oldukça cesur bir filmmiş.
    tarık tarcan asker olarak ve dahası oyuncu olarak çok sırıtıyor, hiç olmamış.. konuşmalar yapay..
    berhan şimşek tam misvak karikatürlerindeki pkk'lı tiplemesi gibi görünüyor..
    iyi bir film bekliyordum, değilmiş.

film arzu film'in youtube hesabında yok ama dailymotion hesabında var, şuradan izlenebilir:

https://www.dailymotion.com/video/x4cjovl
  • mahsun kırmızıgül'ün "hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye - yaşamak dururken bu kavga ne diye" türküsü ile aynı minvalde, gerçeklikten uzak sömürgen bir senaryo, berbat figürasyon ve çok kötü oyuncu yönetimiyle çok kötü bir film loo...
  • vcd formatında satışa sunulan ilk yerli filmdir.
  • sonunu sabırsızla beklediğim şuan star tv de yayınlanmasına oldukça şaşırdığım film dir kendisi.
hesabın var mı? giriş yap