• yediği kazıklar boyunu aşmış adam.

kronolojik olarak sıralarsak;

-2011: boyu kısa diye eziklediler. hırs yaptı. draftta seçildi. ama 60. sıradan.
    -2012: son sıra seçimi olmasına rağmen nba'e girdi. iki kere batıda ayın çaylağı oldu, en iyi ikinci çaylak beşine seçildi.
    -2014: 3. yılında 20.3 sayı ortalamasıyla oynadı. ama savunma yapamıyor dendi, beğenilmedi. alex oriakhi diye bir adam karşılığında phoenix'e takaslandı.
    -2015: phoenix'de dragic ve bledsoe'nun arkasında kaldı. yarım sezon sonra boston'a takaslandı.
    2016: bench skoreri diye gittiği boston'da ilk beşe yerleşti. coştu. all-star seçildi.
    2017: azdı. 28.9 sayı ortalama yaptı. ikinci kez all-star seçildi. en iyi ikinci nba beşine seçildi. kız kardeşinin trafik kazasında öldüğü günün akşamı ağlayarak maça çıktı. sonra kalçasından sakatlandı.sakatlığı ciddi değil dendi ama karısıyla evlilik yıldönümlerini kutlarken cavaliers'a takas olduğu açıklandı.
    2018: kalça sakatlığı yüzünden ocak ayında dönebildi.maç eksiği olduğu için formsuz başladı. paul pierce forma emeklilik törenimde isaiah videosu izlemek istemiyorum dedi. rondo; isaiah boston için kim ki dedi. eziklendi.
    şu aralar savunma yapamıyor deniliyor. takımın başarısızlığının sebebiymiş gibi gösterildi. yine takas edilmek isteniyor. isaiah en son çıkıp: "artık takas olmak istemiyorum" dedi.

gelen giden vurdu çocuğa bakalım sonra ne olacak.

not: gerçekten savunma yapamıyor.

edit: şimdi de lakers'a takas oldu.
  • sen git, draftın son sırasından seçil, boyun benden kısa olsun, küçük kız kardeşin playoffların ilk maçı öncesi ölsün, sen giit kızın doğum gününde 53 sayı at.

bütün boston taşşağını yesin bunun...
  • allah boyundan almış yürek ve bilek olarak geri vermiş. şu an oynanan wizards maçının son çeyreğinde mükemmel oynuyor. 22 sayı oldu sanırım çeyrekte.

edit- 53 sayı ile bitirdi manyak. bir periyot daha gitse mj'in 63'ünü geçebilirdi. adam 1.75 boyuyla ne işler yapıyor lan şu an çıkıp akşamlara kadar basketbol oynayasım var. thx little men
  • çekilecek çilesi varmış. sen 1.75 boyunla nba'de profesyonel kariyer yap, kulüp rekorları kır, efsane performanslar çıkar, sonra köy enstitülü memur gibi ordan oraya sürsünler. sakatlığı da çok kötü zamanda geldi, bu adam o azmiyle bıraksalar cleveland'da kısa sürede boston formuna ulaşırdı. hayır bence de savunma zaafı bu kadar büyük bir oyuncunun herhangi bir takıma faydalı olma şansı çok düşük ama adamı niye umutlandırdınız o zaman? kaç yaşına gelmiş, çoluğu çocuğu var, babamız basketbolcu diyorlar. sonra tatak gibi oradan oraya atılıyor. şimdi de lakers'ta şut çekmeyi bilmeyen bebelerin arkasında kenarda bekleyecek. ayıptır, zulümdür, günahtır. bırakın adam bir yerde çifftini çubuğunu kursun.
  • basın toplantısında dün gece oynadığı muazzam son çeyrekteki enerjisi ile ilgili gelen bir soruya iki hafta kadar önce trafik kazasında ölen kız kardeşini kastederek "bugün kız kardeşimin doğum günüydü, en azından onun için oynayabilirdim.. " cevabını vererek yürekleri dağlayan ve bir o kadar da dün geceki performansı özel kılan nedeni açıklayan guard. sezonun açık ara en özel adamı.
  • ben bu adamı gayet efendi, işinde gücünde, minnak bir basketçi zannediyordum. bugün wigginse yaptığı faulden sonra hiç de öyle bir sporcu olmadığını gösterdi. adam piçin teki çıktı. nefretimi kazandı.üstelik bu faul kariyerindeki 4. flagrant foul imiş. boşuna demiyorlar;en çok götü yere yakından korkacaksın diye.
  • ilk basta kiz kardesinin vefatindan hemen sonra maclara cikmasini garipsemistim. ama dunku mactan sonra bi aciklama yapti, dedi ki "tum bu hengamenin icinde biraz daha olsun o'nu kaybetmis olmaya odaklanmadan devam edebiliyorum. maclar bitip de gunluk hayatima dondugumde esas fark edecegim o'nun yoklugunu". dusundum hakkaten hakli adam. bu tarz bi travmayi atlatabilmek icin yapilacak en iyi sey baska seylere yogunlasmak. umarim ki finallere kadar gidersin de acini mumkun oldugunda otelersin koca yurekli adam.
  • dün kız kardeşini trafik kazasında kaybetmiş, bugün ise playoff'ların ilk maçında chicago bulls'a karşı, üzerinde kız kardeşinin ismi yazılı ayakkabılarla oynuyor. hayat ne garip; en kötü günlerinden birinde bile olsan bazen hiçbir şey olmamış gibi davranmak zorundasın...
  • triple-double yapan en kısa nba oyuncusu olarak tarihe geçmiştir
  • espnin anlattigina gore babasi bir lakers pistons final serisi icin oynadigi bahsi kaybedince adini bildigimiz isiah thomasin ardindan koymak zorunda kalmistir
hesabın var mı? giriş yap