• zaman veya mekan hakkkında düşüncelere dalınca yaşanabilir.

dinozorlar günümüzden 65 milyon yıl önce yaşamıştır. ancak yeryüzündeki ilk modern insana sorulsa o da aynı yanıtı verip 65 milyon yıl önce derdi. bütün insanlık tarihi boyunca bu rakamı değiştirecek kadar bile zaman geçmedi. topu topu 160 bin yıldır buralardayız insanlar olarak. dinozorlar bile 158 milyon yıl yaşamışlar dünyada. insan türünün o kadar yaşayacağından şüpheliyim çünkü çevreyle adaptasyonu sıfır. ve çevreye uyum sağlayamayan türler yok olmaya mahkumdur.

mekan kısmına hiç girmiyorum. bu yeterli sanırım.
  • bir ortamda birşeyler anlatırken sözünüzün ortamın çok konuşanı tarafından kesilmesi ve üstelik dinleyenlerin sizin yarım kalmış cümlenizi çoktan unutup diğer konuşmaya kulak vermesi.
  • ürettiğiniz projelere, yöneticiniz tarafından "üst yönetim böyle şeylerle uğraşmaz" ya da "bütçe yok" dendikten (zaten kendinizi değersiz hissedersiniz)... 1 ay sonra aynı projenin başkası tarafından yürütülmeye başladığı andır.

veya

iş yerinde götünüzü yırtıp, çalıştığınız şirkete yok yere bağlanmanıza, it gibi çalışmanız ve takdir almamanıza rağmen, işini beğenmeyip "bu işyerinden" bir bok olmaz diyenlerin takdir edilmesi sizin 5-6 katınız maaş aldıklarını farkettiğiniz andır.

veya

"ben seni eskisi gibi sevmiyorum artık" sözünü duyduğunuz andır.

veya

eskiden yapabildiğiniz güzel şeyleri artık yapamadığınızı anladığınız andır.

veya

hiç kimsenin umrunda olmadığınızı anladığınız andır.

ve de

bu satırları yazacak kadar değersizleştiğinizi anladığınız andır.

pöh...
  • bir kisinin; sizin "gercekten" iyiliginizi/mutlulugunuzu gozettigini dusunup, attigini sandiginiz bir kisa mesaj sonrasi, buyuk bir sevincle aninda yanina damlayip, iki dakika sonra aslinda size isinin dustugunu farkettiginiz an, ve bunun, yuzsuzce, utanmadan dile getirilmesi ustune ustluk...

beni o an posete koyup, cope atsaydi keske.
  • hayatında önemli bir parça olduğunuzu düşündüğünüz -ve siz de onun hakkında böyle düşünüyorsunuz bu arada- birinin aslında sizi hiç hayatına dahil etmemiş olduğunu anlamak.
  • tc vatandaşı olarak devletle işi olduğu her an.
  • biriyle karşılaşmaktan korktuğu an.
  • görmezden gelindiği an.
  • ilkokulda çift kale maç için iki takımın kaptanı adam seçerken en sona kaldığın an.
  • marketten alışveriş yapıp tutarı ödedikten sonra para üstünü eli açmış bir şekilde beklerken kasiyerin para üstünü bankonun üzerine bırakması. cüzzamlı mıyım ulan ben elime versen* o koca götünden bir gram eksik olmaz inan ki.* *
hesabın var mı? giriş yap