• kapitalizmin kamçıladığı egoist iş arkadaşları.
  • bir günlüğüne işten erken çıkıp işçi servisine binmek, servisteki en deneyimli ve çalışkan ustanın aldığından iki kat fazla maaş aldığını bilmek ve onun kadar çok çalışmadığını da bildiğin için ezik hissetmek, ustanın ve diğerlerinin seni bir bok sanması, kendi aralarında kaba ama senle konşurken kibar olmaları.

amına koyim.
  • -amacı üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek olan bir sürü insanla çalışmak
    -çok kadınla çalışmak
    -seni ezmeye çalışan yöneticiyle çalışmak
    -sana köle olduğunu açıkça hatırlatan patronla çalışmak
    -sabahları erken kalkmak
    -akşamları geç çıkmak
    -işyerinin medeniyete uzak olması
    -işinde yaratıcılığı kullanamamak
    -eski sevgiliyle aynı şirkette çalışmak
    -ego savaşlarına maruz kalmak
    -pazartesi sabahları
    -cuma ögleden sonraları
    -bahar ayları
    -maaşın aybaşında biterken kısa yoldan köşeyi dönenleri izlemek
  • bir işin nasıl yapılacağını bilirken ve o işi yapıyorken, başkasının sana nasıl yapılacağını anlatmaya çalışması. nefret ediyorum böyle tiplerden. karışma benim işime arkadaş, ben biliyorum ne yapacağımı, sen kendi işine bak. bir de bu tipler bu hareketlerini genellikle üst amirlerinin görebileceği şekilde yaparlar ki puan toplasınlar. puanlar içinde boğulasın inşallah.
  • bir işin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmek..
  • kadınlar hamamında çalışmamama rağmen yöneticimin, müdürümün, bölüm başkanımın ve bilumum çalışma arkadaşlarımın kadın olması

bu kadınların kiminin evde kalmış, kiminin sevgilisinden ayrılmış, kiminin menopozlu, kiminin pms'li olması

süper medeni ortam olacak diye dağ başında bir plazaya taşınıp ilk gün mükemmel plazadaki mükemmel
    tuvaletlerin 10 kabin ve 2 adet el yıkanabilecek lavabodan oluştuğunu görmek

dağ başındaki über plazadaki marketin çalıştığım işyeri ile aynı holdinge bağlı olması, işyerinden aldığım 3 kuruş maaşı markette harcadıkça pezevengine sürekli borçlu kalan orospu gibi hissetmek
  • ofisteki herkesin birbirine iş kitlemeye çalışması ve bunun etkisiyle yaşanan gerginlik. herkes çok yoğun olduğunu söyleyerek elindeki işleri diğerine kitlemeye çalışıyor. sanki bir tek kendisi yoğun çalışıyor koca şirkette.
  • ofisde bir burhan altıntop tiplemesiyle beraber çalışmak.
  • çalıştığınız yerde 50 yaş üstü adamların, ilkokul üç seviyesindeki espri anlayışlarını sizin üzerinizde denediği kısa zaman dilimleri..bu.
  • herkes tatildeyken çalışmak. üstelik gebze türevi bir yerde çalışmak. tüm servislerin kalkmış, tüm arabaların gitmiş olması ve eve saat kaçta ve ne şekilde döneceğin hakkında en ufak bir fikrinin olmaması. işin bitecek gibi durmaması. aniden telefonun çalması. terk edilmen falan.
hesabın var mı? giriş yap