• kabine revizyonu kapsamında iç işleri bakanlığı'ndaki görevinden alınan kişi. çok üzüldüm, duygularım çok yoğun, ağlıyorum takla atarak :(
  • bir çok yurdum insanımın geleceğe umutla bakmasını sağlayan bakan. kendisi bile bakan olabiliyorsa ben neler olurum neler diye insan düşünmeden edemiyor.
  • pkk'nın bile kaçırmak istemeyeceğini düşündüğüm kişidir.
  • "anarşik" olarak değerlendirdiği 29 ekim seferberlik yürüyüşünü ancak havadan takip edebilecek cesareti olan bakan. "halkın" seçtiği vekil olarak "halkın" içine karışamaması ironik!
  • https://twitter.com/…vski/status/174163422617931777

icimizde olen biri var idris efendi. devlet gercek katilleri yargilayamadigindan, "biz yapmadik, bizim irkci soylevimizle beyni yikanmis bir genc yapti" diyor, kimse inanmiyor. devlet sponsorlu irkciligin diger tezahurleri dahi inanmiyor devletin masumiyetine. zaten devletin kendisi de inanmiyor, dayanamayip kahraman muamelesi yapiyor katile. yargi da ayagini suruyor, bagimsiz-sizligindan mi, yetersizliginden mi, belli de degil muhim de.

bunlara isaret etmek, tepki gostermek de elbette halka dusuyor; devletin ilgili organlarindan (paramiliterler, kolluk kuvvetleri, yargi) sorumlu ve halka hizmetle gorevli icisleri bakanina dusecek degil. fakat icisleri bakaninin daha muhim isleri var: disisleri. icinde ukte kalmis herhalde, oss'de kaydirmis olmasa hariciyede olacakti.

kendi isini eline yuzune bulastirmisken (sanki denemis de becerememis diye farzedelim), azerbaycandaki hocali katliaminin anma torenlerine katilmasinin absurdlugu neyse de, o "anma" da donuyor dolasiyor tam da bu adamin eline yuzune bulastirdigi konuya gelip, sucu icimizdeki kani bozuklara atiyor.

demek o kadar da absurd degilmis. icisleri bakani kendini bir gunlugune disisleri bakani sanip, ermeniyi hakaret namina kullanacak kadar irkci, hepimiz ermeniyizin neyi kasettigine kafa yormayip onu vatana ihanetle bir tutacak kadar kit akillilarla saf tutarken, aslinda icislerindeki sorununa da kestirmeden cozum bulmus oluyor.

icimizde ölen biri var idris efendi, ama ondan cok onceleri senin icinde birseyler ölmüs
  • ne kadarda organik bir o kadar ilginç, ne kadarda tatlı bir o kadar farklı, ne kadar da pişkin hayata ilişkin, hayatı olmuş boş işler güçler bakanı...
  • tedaş işçilerinin ölümü ile ilgili değerlendirmede bulunmak için gittiği yerde, duruma ne derece ciddi baktığını; vatandaşa bir takla at görelim diyerek göstermiş olan ülkem bakanı.

yazık bu millete ve ülkeye.
  • batıya dönük yüzü bile ancak egemen bağış olabilen iktidarın, içe yönelik iç yüzü içişleri bakanının da idris naim şahin'in olması kadar doğal birşey yok
  • insanı insanlığından utandıran bir tablonun baş kahramanı. ülkede hukuk olmasa söylenecek çok şey var, ama hukuk kurallarına aykırı. her şeyi geçtim (tamam çok büyük gaf yapmış insan evladı), ama anlamadığım tek nokta; o davul zurnanın orada ne işi var arkadaş? kafam almıyor. küçük bir kasabada cenaze olsa herkes saygı gösterir ki burada 5 can dan bahsediyoruz. ama siz çıkmışsınız bir devlet memuru geliyor diye şebeklik yapmaya. ülkemden küçük bir mizansen işte. herkes hak ettiği şekilde yönetilir diye boşuna dememişler.
  • çok özür dilerim içişleri bakanıdır.
hesabın var mı? giriş yap