• http://www.habervaktim.com/…7579/i_selcuk_oldu.html

habervaktim'in kendisine yakışanı yapıp ölü üzerinden bile saygısızca haberler yapmasının en yakın örneği.

rodeocu'nun haklı isteği ve her zamanki gibi silmelerine karşın ekran görüntüsü:

http://i48.tinypic.com/j8mebs.jpg
  • o.*ç.* gazete vakit'in ilhan selçuk'un ölüm haberini verirken kullandığı başlık...
  • vakit'in şaşırtmayan başlığı. ölmüş bir insanın arkasından bile utanmadan konuşan, prim yapmaya çalışan gazetecilerin ürünü. haaa ama çok iyi müslümanlardır bak. islamiyetin her şartını uygularlar. en iyi müslümanlar onlardır.
  • manşeti atan internet şebekleri, anthony quinn öldüğünde a.q öldü diye yazmışlarmıydı merak ediyorum zira tam onlarlık ıskalamamışlardır.
  • mide bulandırıcı bir vakit gazetesi başlığı. eğer bunlar, sırf "islama" yakınlıkları yüzünden cennete gideceklerse ben onlarla aynı yerde olmaktansa, zebanilerle takılırım daha iyi olur.
  • bu şekilde espiri yaptiklarını veya ayar verdiklerini zannetmeleri; yorucu, üzücü.

benzerleri de vardı bu durumun. (bkz: atatürk o. ç.)
  • her satırından buram buram hamasetin kokusunun alındığı yazı.

bu ülkeye, hadi her şeyi geçelim, sadece yazın alanında bu kadar büyük katkıları olan bir insanın ölümünü ergenekon soruşturmasıyla özdeşleştirmek, tam manasıyla küçük insanlık. insancıklık.

ve bir adım daha ileri gidiyorum. bu yazının muhatabı olup hedef alınan kitle de küçük insanlar. ister elitist diyin, ister kemalist ulusalcı zart zurt ama bu yazıyı okuyup feyz alan insanlar bildiğin küçük insan. kayda değer olmayan insanlar. olmasa da olacak insanlar.

ama yazının yazarlarını da kutluyorum. kendi insani kalitelerindeki insanlara hitap etmeyi çok güzel becerebilmişler, marketing iyi yani.

ilhan selçuk ölünce bayağı bir şeyler yitip gitti insanların gönlünden. bunlar ölüp gitse, yapmak ve söylemek istediklerim buradan uçurur beni.

öyle göte böyle yarrak.
  • ilk kez emin çölaşan tarafından melih gökçek'in isminin başına konmuş olan malum gönderme ile anılmıştır ilhan selçuk. çölaşan'ın zaten malum olunan o düz ve zekadan yoksun yazınsal üslubunun can sıkıcı bir mirasıydı bu "i" harfi. can sıkıcı olması, türkiye belediyecilik tarihinin gördüğü en sevimsiz, en şaibeli, en karanlık ve bir sürü "en"lerin öznesi olan gökçek'e "kötü" bir şey söylemiş olmak için homofobiye düşmek olmuştur. söylenebilecek, söylenen, yapılan onca şeye rağmen bir bu harf sivrilip gelmiş, gökçek mualifliğinin lümpen bir motifi olarak popülerleşivermiştir. işte şimdi de bu homofobik kısaltma, olası ki herhangi bir hareketinde gökçek'i de ilk destekleyecek olan bir klik tarafından kendi muhalif figürlerine karşı kullanılmaktadır. utandığım, bu aşağılayıcı ve zeka yoksunu espri anlayışının tutması ve şimdi de başka başka "i" harfli isimler taşıyan figürler için kullanılması, buna da benimde muhalif olduğum bir adama karşı sevmediğim başka bir adamın bulduğu salakça yakıştırmanın neden olmasıdır.
  • ifadenin sonunda ünlem işareti de bulunmaktadır sözü geçen sitede.

akıl fikir diliyorum.
  • i.vakit gazetesini i. ve o.ç. yazarlarının haberidir.
hesabın var mı? giriş yap