• tarihin en harika oyun intro müziğine bestekarı jesper kyd , orkestrasıyla tekrar hayat vermiş

girizgahı yapan ise sivri kel kafası , kısık gözleri , parlak kırmızı kravatlı jilet takım elbisesi ve karizmatik sesiyle ajan 47'nin tıpkı kendisi.

bilmeyenler için bu kişi , tüm oyunlarda ajan 47'yi seslendiren david bateson'dur.
  • windows 7 altinda da calismaktadir. allah razi olsun calismasini saglayandan, gozumuzu yasartandan. dartanyan.
  • yeni nesil oyuncuların bir oyunun sadece grafikten ibaret olmadığını bu oyunu oynayarak anlayabilirler. hitman serisinin en başarılı saatlerce zaman öldürülesi oyunudur hala oynatır kendisini az güvercin katletmemişimdir .
  • 1 kere silent assasin yaparak, yani hiçbir şekilde yakalanmadan, agresyon level'ı hiç artmadan oyunu bitirerek silent barretslara 2. keresinde ise sawed-off shutgun a sahip olabileceğiniz oyun. ayrıca hayamata senior u öldürdüğünüz level'da onun müzesinde bir adet .22sd silahı bulunmaktadır.
    oyundaki bölümleri bitirebilmenin birkaç yolu olan oyun.
  • save kisimlarinda sorunlari olan halen resmi olarak cikmami$ olan oyun.
  • oyunda 6 ayrı sniper rifle var. hele bitanesi varki
    adı barrett m95 gidin bi sitesinde görün derim.
    www.hitman2.com
  • olmamış bir oyun.

eğer gizlenmeli yapacaksak adam daha kolay ölmeliydi.

seneler sonra gelen edit

olmuş bitirmiş yarmış oyun. son derece güzeldir. niye böyle demişim anlamadım.
  • serinin ilk oyunu olan hitman codemame 47'ye nazaran bölüm süreleri daha kısa olsa da oynanabilirlik bakımından (envanter seçimi, kapı önü seçenekleri ve belki de save olayı vs.) daha iyi durumdadır. örneğin codename 47'de ceset sürüklerken kapı açma seçeneğinin çıkması için cesedi bırakıp kapıyı açtıktan sonra tekrar cesedi sürükleme seçeneğini seçmemiz gerekiyordu. bu durum da kritik anlarda zamanın aleyhimize işlemesi demekti. yapımcılar bu eksikliği silent assassins oyununda gidermişler.

kanımca, hatta birçok kişinin de aynı kanıda olduğunu düşünüyorum, oyunun en zor bölümleri japonya ve afganistan'da geçen bölümlerdir. hatta japonya bölümleri o kadar zordur ki kıyafet değiştirip uzaktan uzaktan ağır ağır yürümen filan hak getire, bir adım atarken bile çok ince plan yapmanız gerekiyor. sanırım yapımcılar ince bir şekilde japon disiplinini vurgulamak istemişler. *

oyunda save olayı'nı tek bir bölümde kullandım, o da motorcade interception bölümünde oldu. öyle bir bölümki sabit duramayan bir sniper ile çooook uzaklardan gelen bir limuzinin arka camına ateş etmeniz gerekiyor ve zamanlama için 1 saniyeden daha az bir süreniz bulunuyor ve eğer ıskalarsanız bölümü geçmek için oyunu baştan oynamak dışında başka bir şansınız bulunmuyor. en çok süre harcadığım bölüm oldu ki benim gibi save yapmama takıntısı olan birine bile save yaptırdı.

oyunun en kolay olduğu bölümlerin ise malezya ve hindistan'da geçen bölümler olduğunu düşünüyorum.

ve tabii ki son bölüm... oyunun başladığı mekanda son bulması ve üzerimize gelen kurşunlardan kaçarcasına kalabalığı yararak cephaneliğe doğru depar atmamız ve zor bela oraya ulaştıktan sonra tabanca, shotgun, sniper, allah ne verdiyse kuşanıp ortalığı dağıtmamız...

zaten hitman serisinin bu yönünü çok seviyorum. size oyunun başından itibaren son bölüme kadar mümkün olduğunca ateşli silah kullanmamanızı, hedefe ulaşmak için asgari düzeyde adam öldürmenizi, mekanlarda fazla dolanmamanızı, işinizi minimum sürede halletmenizi isterken son bölümde "sen bunu hak ettin, taktik maktik yok, bam bam bam" diyerek oyunu sanki cs oynarmışçasına sonlandırmanıza izin veriyor.

son olarak dünya oyun tarihinin en güzel main theme'i bu oyuna aittir.
  • oyun gibi oyundur. harikadır. görev yaparken bulmaca çözüyor tadı verse de vazgeçilmezdir.

assassin’s creed serisinin ilk oyunları ve hitman serisi... sanırım suikastçı oyunu fetişim var.
  • oyunun sonunda asagidaki felsefe dersini takiben jesper kyd alir sazi eline*.

--- 47 makes a decision ---

"always knew i never belonged in this world. i wasn't made for this. but i'll never forget - those who betrayed me, and those who never failed my trust.

i'll be carrying nothing from gontranno - but this lesson:

never trust anyone and rely on your instincts.

forget the past, i'll never find peace here. so i'll seek justice for myself.

i'll choose the truth i like."

--- 47 makes a decision ---
hesabın var mı? giriş yap