• yaşanmış hikayeler serisi vol 8

o gün kafamı halı fırçasıyla kaşıyordum, almanyadan yeğenim gelmiş, dayı kafanda resmen saç kalmamış, caillou'ya dönmüşsün diye dalga geçtiği gündü. saç dibimdeki kızarıklıklar, pul pul dökülmeler, yer yer parçalı bulutlanmalar artık beni hayattan bezdirmişti. sonra bir arkadaşım bu ürünü tavsiye etti. daha sürerken kendimden geçmişim. beni banyoda yarı baygın bir halde buldular.
    yapılan incelemede şofben zehirlenmesi çıktı şampuan değilmiş amk.
    neyse ilk yıkamadan sonra farkı berberim bile farketti. lan süper olmuş kafan dedi. sen bi de götümü gör dedim. öylece bakıştık bir süre. evet güzel şampuan ama işte yan etkileri var.
  • perşembe gününden beridir kullanmakta olduğum şampuan. seboreik dermatit illetiyle yaşadığımız yaklaşık 13 yıllık rezil ilişkiyi bitirebilecek mi bilemiyorum ama şu anda kendilerinden gayet memnunum. hastalıkla mücadele tecrübemi anlatmak için de şöyle bir şey söylesem sanırım yeterlidir: kafama bir keçi boku sürmediğim kaldı. organik, inorganik paramın yetebildiği her şeyi kullandım. fiyatı şu anda 33 tl; eczacının söylediğine göre yaklaşık bir ay önce 18 tl imiş. neyse herşeye rağmen bence bir göz atmakta fayda var. bu arada hakikaten bulması da çok zor. bayağı bir eczane dolaştım.

edit: 15 gündür gayet seviyeli bir ilişkimiz var kendileriyle. şimdilik şahane hatta mucizevi diyebilirim. ama beklemek lazım kesin konuşabilmek için.

edit 2: bir ayın sonunda hala kendisinden memnunum. kabuklanma yok hala. ulan bi i.nelik mi var acaba? sonradan ölmeyelim. yok cidden böyle bir şey. yine de beklemek lazım.bu kadar mucizevi bir olamaz; olmamalı...

edit 3: kullanmaya baslayali bir yili gecmis. mucize resmen. arada sirada olan ciddi durumlari saymazsak resmen hastaligi bitirdi. aslinda baskiladi cok daha dogru bi tabir. kullanin, kullandirtin. denemekten zarar gelmez. belki de benim gibi mutlu olacaksiniz.
  • reklam yapmak istemiyorum gerçekten ama mucize şampuan. kokusu mu? miski amber amk.
  • hayatın bazen ne kadar basit olduğunu bana farkettiren şampuandır. derimle ilglili onlarca problemim var, birtanesi de yüzümde ve saç derimde bulunan seboreik dermatit. bilen biliyor işte nasıl bir illet olduğunu. gitmediğim doktor, bayılmadığım para kalmadı. en son, bilen bilir ünlüdür, kolsuz agop'a da gittim ve o da çare olamadı tabiki. hepsinin dilinde aynı şey: tedavisi yok. ulan tedavisi yok madem girişte sorsana bana hastalığın ne diye de ben de 400 lira bayılmasaydım? bu cümle için mi verdim 400 lirayı. neyse, 1 yıl oldu gideli ama hala çok sinirliyim o adama. gitmeyi düşünen falan varsa, çok özel bir hastalığı yoksa gitmesin. tamamen para tuzağı.

konumuza dönersek, bende bu illet stressli bir dönem geçirdikten sonra inanılmaz azıtıyordu. geçtiğimiz 3 ay da hiç bırakmadı kafa derimi ve yayıldıkça yayıldı. yurtdışındaydım, döndüm, berberime gittim, kafa rahatlasın diye saçları 3e vurdurdum. adam baktı bana dedi bu böyle olmaz bak birşey kullanmıyorsan sana bir şampuan önereceğim onu bir dene. he dedim de bakalım. bu şampuanı önerdi. çok sallamadım başta, sonra burda yazılanları okudum dedim bir deneyeyim. bulamama sorunu falan da yaşamadım, ilk gittiğim eczanede pat diye verdiler. 27 tl de fiyatı vardı.

2 haftadır kullanıyorum bunu. allahım, sana şükürler olsun, ne diyim daha bilemiyorum.

tek sorun, benim zaten aşırı derecede bir saç kaybım söz konusu, ve bunu kullanmaya başladığımdan beri sanki daha da zayıfladı ve döküldü saçlarım. bu konuyla ilgili bir bilgisi olan, bir çözüm önerebilecek varsa ve yeşillendirebilirse çok mutlu olurum.

bugüne kadar cildiyecilere verdiğim paraları da helal etmiyorum. kimse sizden mucize yaratmanızı beklemiyordu. böyle küçük ve kısa vadeli de olsa çözümler beklediğimiz.

nitekim yüzlerce lira bayıldığım adam değil de, berberim beni şimdilik kurtarmış oldu bu illetten. bir dahaki gittiğimde bahşişini bol vereyim bari.
  • ileri derecede kepek problemi* yaşayanlar için üretilmiş ve sadece eczanelerde bulunabilecek olan yeni head & shoulders şampuanı.
    bana bizzat dermatoloğum tavsiye ettiği için koşup eczaneden aldım. içeriğindeki selenyum sülfit sayesinde kaşıntı, pullanma, kızarma gibi baş belalarından kurtulacakmışız. şahane!
  • kafama sürmediğim şey kalmadı. şey derken bi eşşek şeyi sürmedim o manada. ancak bu şampuan gerçekten dertlere birebir. kafanız bebek götü gibi oluyor. ne bir pürüz ne bir kırmızı nokta. ha buna verilen parayla 5 kutu şampuan alınır o ayrı. değer bence.
  • yıllardır seboreik dermatit savaşımda denemediğim medikal şampuan kalmamıştı ama nafile ve geriye tek bi' ihtimal kalmıştı; o da bu şampuandı ve sonunda kesin çözüm! bütün sorunlarıma ilaç oldu, kendileri için gönüllü tanıtım bile yapabilirim o derece sevindim; yapımda emeği geçenler sağolsunlar...
  • p&g danisma hattini aradim sampuanda ithalat sorunu varmis 4 aydir, bakalim ne zaman duzelicek.
  • kendimi bidlim bileli seboreik dermatitim var. onlarca şampuan kullandım zaman zaman düzelir sonra geri gelirdi. intensive treatment sayesinde 2 yıldır sorun tamamen çözüldü. tebrik ediyorum.
  • geçen bunu bir eczaneye sordum. geldi dediler, fiyatını sordum 56tl dediler

içimden kocaman bir hasiktir çekip evime döndüm
hesabın var mı? giriş yap