• bir gün bir tanesine feci gürleyeceğim ama hadi bakalım.

bilmem kaç gün önceden randevu alıyorsun üstüne bir saat sırada bekliyorsun, sonra hop sıra sana gelmeden önce, evladım diye bu teyze giriyor araya. neymiş işi varmış, bi görünüp çıkacakmış. bencilce herkesin hakkına tecavüz ediyor.

çoğunun da bir hastalığı vs yok genel anlamda hastaneyi bir sosyal aktivite olarak görüyorlar, sırada karşılaşıp bugün neyin var diye sohbet eden iki tanesine bile rastlamışlığım var.

acelesi varmış, biz okeye dördüncü bulmak için oradayız zaten.
  • 60 yaş üzeri değillerse sıra bekleyecek teyzelerdir.
  • tüm hastaneyi, doktorları, hemşireleri yöneten teyzelerdir.
    evet.
    onlar yönetir hastaneleri.
    ne kar, ne şiddetli yağmur ne de kusursuz fırtınalar onları hastaneye ulaşmaktan alıkoyabilir.
    isimsiz cengaverlerdir bir nevi.
  • sadece hastanelerde değil hiçbi yerde sıra, kural falan tanımazlar. polemiğe de giremezsin, kaderine razı olursun. o "teyze"dir, öncelik ondadır.
  • huylarını bildiğim için bir gün ananemin pardesüsünü alıp gittim ve ortalığın amına koyup geldim. hatta doktorun odasından çıkarken pardesümün arkasını attırdım kimse gıkını çıkaramadı. girdim ve çıktım. hastanede pardesü büyük rahatlık.
  • geçmiş zamanda bu teyzelerden birine rastlamışlığım vardır. genelde sıradaki diğer kadınlardan ağızlarının payını alan teyzelerdir:

yer: ankarada bir kadın doğum hastanesi
    sıra: muayene sırası.
    uzunluk: burdan bizim köye kadar.
    cinsiyet: bir ben erkeğim. ( eşimi bekliyorum, içerde kendisi)

- hop teyze nereye gidiyon sıra var görmüyon mu?
    + yok ben doktora bişey gösterecektim.
    - hepimiz bi yerimizi gösterceez doktora bacım sen geç arkaya.
  • aerodinamik yapıları hacıyatmazı andırmakta olup dar alanda etkilidirler.
  • komsulariyla eglencesine tansiyon, trigliserid yaristiran teyzedir.. mesihin bile antitezinin oldugu bu alemde, bu teyzenin karsisinda hicbir kudret yoktur.. dogada tekil varolmustur ve hep varolacaktir..
  • içlerinden biri babaannem olabilir.
  • tüm haftaiçini hastanede goygoyda geçirip haftasonunu da oğluna kız bakmaya, düğüne, nişana, altın günlerine ayıranlarının var olduğundan şüpheleniyorum.

(bkz: haftasonu teyzeleri)
hesabın var mı? giriş yap