• devrimci karargah örgütü soruşturması kapsamında göz altına alınmıştır. ömrünü devrimcilere karşı mücadele ederek geçirmiş bir polis müdürün devrimci olarak göz altına alınması hakkında ne yorum yapılabilir ki?
  • hanefi avcı'nın kitabı yazdıktan sonra başına geleceğini yazdığı olay.

'hayatımın bundan sonrası cehennem gibi olabilir' gibisinden birşeyler yazmıştı. türkiye'de bir çok çığırtkandan daha cesaretlidir. hakkında hayırlısı olsun.
  • baskın oran'ın, ahmet altan'ın, nazlı ılıcak'ın, ekrem dumanlı'nın yorumlaması gereken olay. artık kimse yalandan bile olsa bu ülkede hak hukuk demokrasi var demesin. derse de kurduğu cümlenin sonuna ben orospu çocuğuyum diye eklesin. hem ülkeyi bu hale getirenler, hem de buna izin verenler allah belanızı versin lan.
  • çok ironik.

sen tut seneler evvel devrimci örgütlerin * kökünü kazı, gün olsun 2010 devrimci örgütçülükten derdest edil.

kim nerde, nasıl, ne zaman rengarenkleşiyor bilemedim. ülkeye bak !!
  • şaşırtmayan olaydır. 2. adım olarak da haliç'te yaşayan simonlar dün devlet bugün cemaatin tüm kopyalarının toplatılıp 451 fahrenheit'ta yakılmasını bekliyoruz.
  • iktidarı destekleyen tarikatı araştıran başsavcı da gözaltına alınmıştı. bir ülke düşünün minare çalındığında kılıf her zaman hazırdır. demokrasi öyle bi tanım içine sokulmuştur ki artık halk isterse şeriat bile gelir boyutuna gelmiş, farklı düşünenler vatan haini, ergenekoncu, islam düşmanı ilan edilmiş. sonra bu ülkenin en üst düzey bürokratları halkın önünde düşürülebilecek en rezil hale getirilmiş. suçsuz olduğu ispatlansa bile o bok o insana öyle yapışmıştır ki şuçlu olmaktan beter etmiş olursun. biz bu filmi daha önce izledik.
  • şaşırmadım. ilhan selçuk ve türkan saylan'ı öldürenler, yeni kurbanlar arıyorlar. demokrasi di mi? kafa sallıyorum şu anda. hıhı evet. yetmez ama evet.
  • bu haberi duyunca bana bir üsüme geldi, ellerim ayaklarim titremeye basladi, agzim kurudu ve birden "de... de... demokrasiii!!" diyerek vücudum attı. bu kadar yüksek dozda demokrasiye alisik degilim sanirim.
  • beklenen gelişmedir. 30 eylül'de açıklama yapacağım demişti en son hanefi avcı.. bu gözaltı bir nevi gözdağıdır.. muhtemelen bırakacaklar ve akıllı ol diyecekler ama böyle bir kitap yazan birisinin akıllı olması pekte olasılık dahilinde değil. bu nedenle gözaltı tutukluluğa dönüşebilir..
hesabın var mı? giriş yap