• balada adlı şarkısında 15 defa gusttavo lima diyor kendisi. öncesinde ne diyor bilmem ama türkiye'de bunu serdar ortaç bile yapmaz.
  • gaziosmanpaşa şanzelize cafe'de yetişen yeteneklerden.

sonra yürüdü gitti tabi.
  • portekizce şarkı söyleyen bir arkadaş kendisi. son günlerde radyolarda ve televizyonda klibi* çıkıyor. bir konserinden alınan görüntüler var. tip olarak apaçi olarak tabir ettiğimiz gruptan. balada isimli şarkısından gördüğüm kadarıyla türk ozanlarından feyz almış. nasıl ki bizim kültürümüzde 4'lük biterken "karacoğlan derki", "dadaloğlu der" kalıpları varsa bu arkadaş bunları abartarak almış ve şarkısının içine yedirmiş. sonlara doğru kendi adını söyleyip duruyor. söyleyip hatırlatacak çok şeyi var sanırım.
  • alibeyköy'de jön kuaför'de yere düşen saçları temizleyen elemandı, sonra yürüdü gitti tabi.
  • on numara futbolcu adi varken o guzelim ismini harcamis on liberodan bozma piyanist santor.
    (bkz: balada)
  • 7 aylık kızımın kelebek gibi kanat çırpmasını sağladığı için sevdiğim, taktir ettiğim, başarılarının devamını dilediğim apaçidir.
  • her an cebinden kelebeği çıkarıp sallamaya başlayacakmış gibi bir hali var. halis muhlis zeytinburnu çocuğu.
  • apacilere has trasi ve tarziyla beni etkilemis sarkici cocuktur. cevizlibag ust gecitte kacak dvd ve kitap satan bir arkadas var. sanirsin ki televizyona cikmis sarki soyluyor.

baladayi epeydir dinliyorum ama boyle bir cocuk tarafindan soylendigine ilk defa dun aksam sahit oldum. testere behcet kismini soyleyen vokalist abilerin yasi biraz buyuk allahtan da ortalamayi yukseltiyor.
  • bunu ilk radyoda duyduğumda dedim lan ne güzel şarkı, latino bebenin teki gene tutturdu, karı kızın amına koyacak kesin, aklıma mambo number five'i söyleyen adam geliyo, klip, karı kız falan. bir zaman sonra bu konser klibini gördüm, üstünde pembe tişörtlü; allah belanı versin dedim yaa, yok böyle bir tipsizlik, kazıklık.

götünden yukarı paspas sopası sokmuşlar gibi dik duruyo sahnede bir köşede, ortaya da gelmiyo amk, kollar hafif havada, sap sap şarkıyı söylüyo, diyon lan bundan mı çıkmış bu ses ve şarkı.

ondan sonra gıcık oldum o şarkıya.
hesabın var mı? giriş yap