• leman samin bi sarkisi

elini son defa yanagima koy
    istemiyorsan giderim
    serin bir sonbahar akşamında söz
    ismini unutur silerim silerim
    tuttuğun kalem olsa yüreğimin elleri
    bir defa daha yazsa bebeğim
    eger bir masal perisi girerse ruyalarina
    öldü dersin gül güzeli tılsımını kaybetti
    ugruna doktugum goz yaslari icin
    yagmurdan ozur dilerim
    kuruttugum kızıl gülleri alıp
    senin için senden geçerim
  • uğruna döktüğüm gözyaşları için yağmurdan özür dilerim.... burukluğu "ne kadar" güzel anlatan sözler, müzik, düzenleme...
  • her dinledigimde agladigim sarki. neden agliyorum ki ben? neden, neden, neden? neden parcaliyorum kendimi bu kadar? beni sevmeyen birisi icin mi? neden zor olani istiyorum hep, neden beni birakanlarin pesinden agliyorum? neden? cunku ben gul guzelimi kaybettim, hayatimin anlamini, yasama sebebimi...
  • dünyanın hiçbir yerinde bu şarkıdakinden daha güzel "bebeğim" denilmemiştir.

bir aralık mahsun kırmızgül de işaret parmağıyla kendi önünde, bir sol eliyle bir sağ eliyle 110 derecelik yaylar çizerek "bebeğim benim, bebeğim benim " derdi. hey gidi aklıma geldi, ne vasat günlerdi.
  • sözleri şevval sam'a aittir ve dayanılması zor bir şarkıdır; insanın gözünün önünden şevval sam'ın o masmavi gözleri hiç gitmez bu şarkıyı dinlerken ve super baba dizisinde canlandırdığı deniz karakteri düşer aklınıza. dizinin yayınlandığı yıllar; bir lise defterinin arka sayfasında sonradan kıyılara köşelere kaldırılacak şiir denemeleri; eksik yaşanan bir ilk gençlik ve o masal perisinin uçup gidişi; ölenler terk edenler, yaşlananlar, uzaklaşanlar; dayanılması zor bir şarkıdır.
  • oncelikle sahibinin sesinden (bkz: leman sam) dinlemek istedigim sarkidir. cem adrian yorumunu sevemedim ama "cover iste boyle olur" dedirten umut kaya yorumu icin:

http://www.youtube.com/…nxezvibhvig&feature=related

nefis olmus.
  • öldü dersin gül güzeli, tılsımını kaybetti...
    acıtan şarkı, hiçbirinin acıtmadığı kadar acıtan.. belki de tılsımını kaybettiği için bir şeyler...
  • birileri ile sebepsizce arkadaş olabildiğim zamanlardan kalma yaşanmışlıkları anımsatıyor bana.

toplanmışız 3-5-10 kişi.
    biri hisli hisli söylüyor: "elini son defa yanağıma koy"
    birinin gözleri dalmış ötelere. bir diğerinin dolmuş.
    biralar çoktan bitmiş.
    çay koyuyor birimiz, diğeri çakmak aranıyor.
    bezelye pişiyor ocakta, yanına makarna yapmalı.
    "niye burdayım ben" denmiyor.
    sorgusuz yaşanıyor o günlerde.
    biri içli içli gül güzelini söylüyor:
    "istemiyorsan giderim, giderim"
  • çok popüler olmamıştır ama şarkının kendine has sıkı bir dinleyici kitlesi vardır. ve bu kitle için hiçbir zaman değerini kaybetmeyecek bir parçadır.
  • acı koyan eski sevgiliye radyodan gönderilesi şarkıdır
hesabın var mı? giriş yap