• 1)kayıktan büyük, gemiden küçük deniz taşıtı.
    2)sevimli gemi, "ay ne şirin bir gemicik bu, hanimiş de hanimiş".
    3)ucuza ve kredili alınan, gemiyi andıran, suya götüren susuz getiren şey.
  • (bkz: gemimsi)
    (bkz: gemimtrak)
  • bir gemi türüdür

yüzbin iki yüzbin dolar peşinatla alınanlarına miligemi
    elli bin dolar peşinatla alınanına mikrogemi
    peşin fiyatına taksitle, ödemesi 3 ay sonra başlayan promosyonlusuna nanogemi denir
  • babanın arkadaşının oğlunun darıcıklarını taşımakta da kullanılabilir*.
  • deniz baykal hayatındaki en güzel lafı herhalde bu kelime üzerine etmiştir.
    “peki gemicik, al o zaman yakana tak bari çiçek niyetine!"
    hahah çok komik lan hahahah birden sempatik geldi adam.
  • ilk alindiginda buyuk yanki uyandiran, ama simdi 5 tane olunca eski cekiciligini kaybeden gemicik. tum nakliyat dunyasinin anasi aglarken bu gemiciklerin mitoz bolunmeyle cogalmasi ilgi cekicidir.
  • 400-500 bin dolar peşinatla alınabilen bir yatırım aracıymış; zira, recep tayyip'in oğlu böyle yapmış üniversite sonrası..
    mezun olmaya hazırlananlara burdan duyuralım, pek iş yok piyasada ama böyle bi yatırım yapabilirsiniz..

(bkz: gemi var gemicik var)
    (bkz: bana recep tayyip bir dansözdür dedirtemezsiniz)
  • hazmetmediğimiz ve asla hazmedemeyeceğimiz gemiciktir.dünyanın neresinde hangi denizcilik sektöründe 4495 dwt lik bir geminin "gemicik" olduğu görülmüş.haydi oradan!

ayrıca biraz daha bilgi vermek gerekirse bu "gemicik" belki 95 metredir ancak 7,50 m derinlik ve 6,25 m gibi maksimum drafta sahiptir.satın alındığı dönemde değerinin 4 ila 5 milyon dolar olduğu, kabotaj,karadeniz,akdeniz ve kuzey afrika bölgesinde 1200 dwt lik dökme yük taşıyan gemilerin bile çok revaçta olduğu ve 2 sefer öncesinden yük bağladıkları düşünülürse , ithalat sektöründe en popüler dwt tonajlarının 3000-5000 aralığında olduğu da akla getirilirse, bu gemiye sahip olmanın veya işletmenin baya bir karlı olduğunu anlamak için kimsenin sektör mektörle alakalı olmasına gerek yoktur.

ayrıca bu gemicikin 4 adet vinci vardır ki bu da kendisini sahil vinci olmayan rıhtımların gözdesi yapar ve general kargo yükleri için de piyasada aranır hale getirir.
  • aslında bu bir itiraftır.ben bu "gemicik" olayını bi geyik, bi şaka, bi komiklik olarak sandıydım, çok ciddiydim geyik diye biliyordum.la bildiğin gerçekten demiş adam bunu.hipomolemik şoka girdim, adrenomin patlaması yaşıyorum...

şuraya dikkat;

"kalkar 300, 400, 500 bin dolar peşinatla bir gemi alabiliyor, ondan sonra da bu gemi, taksitlerini kendisi ödeyebiliyorsa bunu yapabilirsiniz."

bizler de alabilirmişiz bundan.
  • (bkz: cücük)
hesabın var mı? giriş yap