• miranda'nin baglanma ve mesaj gonderme problemleri nedeniyle tercih etmek zorunda kaldigim, ama ah keske miranda'nin arayuzu ve kolayliklari bunda da olsa dedigim, goruntusune, system tray'e ufaltilamamasina, ayni pencere icinde chat yapilmasina bir turlu alisamadigim im. neyse 2.0.0 cikar herhalde birkac aya, bakalim...

edit: urubitinga'dan gelen bilgiler uzerine; system tray plugin'i varmis, ve preference'da nal gibi tab options varmis. bosuna camur atmisiz, yine de arayuzu rahat ve basit olmaktan cok uzak gibi geliyor bana orasi ayri. zevk meselesi tabii.
  • küçükkene oturup türkçe'ye çevirdiğim açık kaynak im client.

p.s.: evet o saçma cümleleri hala kullanıyorsunuz. (bkz: ehehe)
  • bu mübarek programın söyle bir çıldırtası yönü vardır:

eğer bilgisayarınız internetten çok fazla bilgi çekiyor ya da veriyorsa, gaim "ben de şurada iki bit yollayacağım" diye araya kaynaşmaz, sümsük sümsük arka planda çalışır. üstüne üstlük sana bir uyarı da vermez.

sonra en iyi ihtimalle şu şekilde iletişim kurabilmeye başlarsınız. (bkz: #9091234)

ilerleyen semptonlar arasında "renocuaann, dün sana kırk mesaj attım, muhabbet kuşumdan bahsettim bahsettim, hatta gel yemek yapayım dedim bir cevap bile yazmadın!! ben senle konuşmuyoruaamm" laf öbekleri ve kazana dönmüş kafa gözlenebilir.

eğer bu seviyeye ulaştıysa iki şekilde mesaj iletebilirsiniz.

1)
    --- spoiler ---

asdf
    asdf
    asdf
    asdf
    asdf
    naber fincan nasılsın?
    asdf
    asdf
    asdf
    asdf
    asdf
    mesajlar geliyo mu?

--- spoiler ---

<bu kaba kuvvet örneği ile gaim üzerinden bilgi yollanmasını sağlayarak onu sümsüklüğünü çözmekle kalmazsınız; ayrıca enstrüman çalan vatandaşlarımız tuşelerini de şağlamlastırabilir. (bkz: bilgisayar klavyesinde örümcek egzersizi çalışmak) >

2) ya da orta vadede daha kısa bir yöntem: gaimi silin; msn, icq, gtalk (bkz: #8114826) ve daha ne kullanıyorsanız onu yükleyin; illetten kurtulun!

edit: bu versiyon 1.5.0 için geçerlidir.
    2.0 beta çıkmış, onu da deneyebilirsiniz. **

yıl sonra edit: (bkz: pidgin)
  • ilerlemek bitmek bilmeyen 2.0 geli$tirme sureciyle illallah dedirtmi$ program. benim gibi "yetti ulan, beklemek istemiyorum, son alpha kodla derlenmi$ versiyonu kullanmak istiyorum!" diyenler $uradan son cvs buildlerine ula$abilirler (ugrayabileceginiz zararlardan sorumlu degilim):
    http://geddeth.dk/downloads/gaim/
  • ismi bazı cin arkadaşlar tarafından farklı anlaşılan program.
    (bkz: gay im)
  • suse 10.0 da kde altında 20 dk dan fazla msn'de kalabildiğimde vay anasını diyorum. bir yanlışlık var ama...
  • hemen bırakılıp direk amsn'e mümkünse geçilmesi gereken program.. süper plugin'ler vs. diye inat edilmemesi ve msn messenger rahatlığının yaşanması için şarttır bu geçiş..
  • gtalk altyapısını oluşturan jabbera atıfta bulunarak şöyle de denilebilir:

gaim is not gmail
  • eski versiyonlarında olmayan bağlandığında offline gözükme özelliği yeni çıkan betasında eklenmiş olan evrensel anında mesajlaşma şeysi. gtalk protokolünü de jabber kastırmadan eklerler diye geçen düşüncelerimiz şimdilik ertelenmiş gözükmekte.
  • tüm harflerinin "gaim" şeklinde küçük harflerle veya büyük g ve diğerlerininde gene küçük harflerle yazılmasını istemekte, tümünün büyük harflerle yazılmasından haz almamaktadırlar*. gaimin herhangi bir açılımı yok sanırsam. windows, linux ve qtopia gibi platformlarda çalışabilmekte.
hesabın var mı? giriş yap