• "eskiden yoksullar futbol oynar zenginler izlerdi, şimdi ise zenginler oynuyor yoksullar izliyor" (şenol güneş)
  • oğlumla bahçede futbol oynardık oğlum ben olurdu ben ise ronaldo ( zinedine zidane )
  • eski fenerbahçe ve galatasaraylı israil'li oyuncu haim revivo'dan geliyor;

"the only thing true in the turkish newspapers is the date."

yani diyor ki; "türk gazetelerindeki tek doğru şey, günün tarihidir."
  • "'eğer bana üç kişiyi çalımlayıp 30 yarddan liverpool'a nefis bir gol atıp tribünleri ayağa kaldırmak mı, dünya güzelini yatağa atmak mı diye sorsanız karar vermesi çok zor olurdu. şanslı biri olarak her ikisini de yaptım. ama birini 50 bin kişinin gözleri önünde''

"yedi tane miss world ile yattığım söyleniyor ama rakam yanlıştır. doğru rakam dörttür. üçünü reddettim "

(bkz: george best)
  • kokain tedavisi için yattığı hastanedeyken;
    "dün beraber yemek yediğim adam kendini napolyon zannediyor. sağımda yatan ise fidel castro... ben maradona'yım dediğimde ise bana kimse inanmıyor"

diego armando maradona
  • "futbol 90 dakika süren ve uzatmalarda türklerin kazandığı bir oyundur" semih şentürk
  • "uefa yetkilileri türkçe bilmeden nasıl olayı anlayıp bize 2 yıl men cezası veriyor." - volkan demirel

(bkz: volkan demirel'in üst düzey zekası)
  • muhabir: chelsea'den ayrıldığınızdan beri çok şey değişti.
    mourinho: hayır, arsenal hala kupa kazanamadı.
  • vedat okyar: sergen koşmadığın için çok eleştiriliyorsun, ne diyorsun bu konuda?
    sergen yalçın: ya vedat abi, ben koşunca yoruluyorum, bunu kimseye anlatamıyorum bir türlü.
  • emre belözoğlu 17 yaşındayken, bir trabzonspor maçı sonrası "ünal amca ayağıma bastı."demişti. bir profesyonel futbolcunun diğerine amca dediğini ilk kez bu çocuktan duydum.
hesabın var mı? giriş yap