• besince sezonu bu cuma (7 mayis)'ta basliyor. dizide cok agir degisiklikler varmis.

--- spoiler ---

j d mccoy karakterinin diziden ayrilmasi kesinlesmis 30 nisan tarihli haberlere gore. buna mukabil buddy garrity'nin oglu buddy jr yeni bir karakter olarak diziye donus yapicakmis. 2 yil boyunca california'da takildiktan sonra dillon'a donucek ve baya da artiz olucakmis kendisi. yeni karakterlerin girmesi ne kadar guzel olsa da umuyorum ki bir tim riggins ya da landry clarke, hatta hatta matt saracen'in yerini doldurmasi icin getirmiyolardir. bir de mccoy'larin diziden ayrilmasini nasil baglicaklar onu merak etmiyo degilim.

artik adi gibi cuma gunleri yayinlanacak olmasi ise apayri bir guzelliktir. adi friday night lights olup da persembe yayinlayanlardan beklenmeyecek kadar zekice bir hareket olmus.

--- spoiler ---

ek : bu arada eski bolumlerine cok guzel gondermeler yapiyor kendisi. zira ucuncu sezonda smash williams mezun olup, sakatliktan ciktiktan sonra bir sekilde universiteye giderek diziden ayrildiktan sonra dorduncu sezonda koç taylor tv'den universiteler aras bir mac izlemektedir ve spiker soyle der ; "smash williams'dan bir touch down, cok gelecek vaadeden bir oyuncu, ilerde profosyonel olarak gormemiz işten bile degil".bunu bu sezonda da devam ettirmesini istiyorum cok fazla.
  • bu diziyi çok nadiren, denk geldikçe izledim. ama genelde karakterleri çok gerçekçi, oturaklı bir dizi olduğunu düşünüyorum. geçenlerde yayınlanan bir bölümde (kaçıncı sezon hangi bölüm bilmiyorum), şu sahne o kadar etkiledi ki beni burada paylaşayım dedim, hem dizi hakkında bir fikir versin bilmeyenlere de. tyra collette rolündeki benim supernatural'daki sam'in sevgilisi jessica olarak tanıdığım adrianne palicki lise mezuniyet töreninde yapacağı konuşmadan bahsediyor arkadaşına, oğlan da dalga geçiyor "bu seni yansıtmıyor klişe şeyler söylemişsin" diye. bunun üzerine şu yazıyı kaleme alıyor:

"two years ago, i was afraid of wanting anything. i figured wanting would lead to trying and trying would lead to failure. but now i find i can't stop wanting. i want to fly somewhere on first class. i want to travel to europe on a business trip. i want to get invited to the white house. i want to learn about the world. i want to surprise myself. i want to be important. i want to be the best person i can be. i want to define myself instead of having others define me. i want to win and have people be happy for me. i want to lose and get over it. i want to not be afraid of the unknown. i want to grow up and be generous and big hearted, the way people have been with me. i want an interesting and surprising life. it's not that i think i'm going to get all these things, i just want the possibility of getting them. college represents possibility. the possibility that things are going to change. i can't wait."

keşke biz lisedeyken olsaydı böyle diziler...

şuradan dinleyebiliyorsunuz da! güzel olay!

edibüdü: polifonik osuruk'un dediğine göre, tyra bu yazıyı lise mezuniyetinde değil üni. başvurusunda kullanacakmış. bu bölüm de 2. sezon finaliymiş.
  • 2010 sonbaharda gosterime girecek olan 5. ve son sezonunun bolumleri belli olmustur. 13 bolumluk olacak final sezonunun 11 bolumunun muhtemelen ilk ve son bolumleri cift bolum olacaktir diye dusunuyorum. ya da daha sonra iki bolum adi daha aciklanicak. directv101'den yayinlanicakmis.

501 - expectations
    502 - on the outside looking in
    503 - the right hand of the father
    504 - keep looking
    505 - kingdom
    506 - swerve
    507 - perfect record
    508 - fracture
    509 - gut check
    510 - don't go
    511 - the march
  • beşinci sezonun birinci bölümü bir aksilik olmazsa 27 ekim 2010 tarihinde oynayacak dizidir. off off başlasın artık.
    ülkemizde hak ettiği yeri bulamaması ayrıca üzüntü vericidir. ülkemizde bu dizinin arka planda kalmasının en büyük göstergelerinden biri de dördüncü sezonun son dört bölümünün halen türkçeye çevrilmemiş olmasıdır.
  • beşinci sezonu başlamış dizidir. büyük bir ihtimalle yabancı dil sıkıntısı olanlar türkçe alt çevirisi ile uzun bir süre seyredemeyebilir. ancak ingilizce alt yazısı ile seyretmek şu an için mümkündür.

--- spoiler ---

sevincimizi göstermek için dördüncü sezonun final bölümünden bir alıntı yapalım

what are we?
    lions!
    what do we play with?
    pride!
    what do we play for?
    pride!
    what are we?
    lions!

--- spoiler ---
  • beşinci sezonu müthiş bir başlangıç yapmış dizidir. ya da bana hayranı olduğum için öyle gelebilir. son sezonu olması dizinin ayrı bir üzüntüdür.

--- spoiler ---
    aslanlar sıralamada hak ettikleri yer verilmeyince ve bir oyuncusu haksız yere ceza alınca koçun buna cevabı sert oldu.

maç öncesi tahtaya şunu yazdı.

state

oy oy oy dizinin ilerleyen bölümleri kafa koparacak anlaşılan
    --- spoiler ---
  • hem karakterleriyle, hem konusuyla, hem de çekimleriyle piyasadaki diğer yapımlardan farklı, her bölümü defalarca izlenebilecek güzellikte bir dizi. amerikan futbolundan hoşlanmayan ama hayatının herhangi bir döneminde herhangi bir takım sporuyla uğraşmış herkesin müptelası olması kuvvetle muhtemel.

beşinci sezonunun ilk 7 bölümü yayınlandı ve geri kalan 6 bölüm 5 ocak'tan itibaren yayınlanmaya devam edecek.

--- spoiler ---

uzun bir süredir göremediğimiz jason street'i 5x7'de görmemiz güzel oldu. ayrıca şu ana kadar sadece 5x1'de gördüğümüz adamımız tim riggins 8. bölümden itibaren tekrar bizlerle olucak.

--- spoiler ---

son sezonu olması sebebiyle ben derin üzüntülere garketmekte. umarım yoktan varedilen east dillon lions'ın state şampiyonluğuyla elveda deriz bu güzel diziye.
  • 9 şubat'da yayınlanacak son bölümüyle ekranlara veda edecek olan efsane dizidir. 5 sezondur hem konusu, hem oyunculukları, hem de çekimleri itibariyle en sevdiğim dizilerden birisi olmasına rağmen amerika'da reytinglerinin bir türlü istenen seviyelere ulaşamamış olması benim için ayrı bir üzüntüdür. ayrıca dvd'ye çekip ilerleyen yıllarda tekrar tekrar izleyeceğim nadır dizilerden birisidir friday night lights.

--- spoiler ---

dizinin final bölümleri olan 5x12 ve 5x13'de eski sürpriz isimler konuk oyuncu olarak yer alacakmış.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap