• intihali deşifre ve teşhir ettiği için ahlaksız tiplerin tarizlerine maruz kalmaktadır. yeni nesiller bilmez yıllar önce de sözlükte bir intihalci muhterem zuhur etmişti. ordan buradan kopyalayıp ben yazdım ayaklarında ortama salıyordu. bir arkadaşla bu muhteremi deşifre ve teşhir edince din kardeşleri bizi suçlu çıkarmaya çalışmıştı. işte bunlar böyle ahlaksız adamlar. sonra da utanmadan din, iman, ahlak, kul hakkı muhabbeti, mağdur edebiyatı. şaşırmıyorum.

(bkz: hırsızı savunmak)
  • şikayet ettiği akademisyen cihan haber ajansı, zaman gazetesi gibi sallama organları tarafından, herhangi bir araştırma yapılmaksızın, pohpohlanarak gündeme oturturulmuş, gaza getirilmiş, sahte beklentiler içine sokulmuştur. intihar vakası için sorumlu arayacaksanız eğer, felixis yerine, sorumsuzca 'gazetecilik' yapanlara yönelmekte yarar var.
  • 2012'ye girdigimiz bu guzide gunlerde(2012'nin ilk 'yil olmus 2012' espirisini de yaptim, yine iyisiniz), 'nickinin arkasina saklanarak' kalibiyla elestirilen suser.

siz ya sozlugu takip etmiyorsunuz, ya da pek parlak bir zeka-akil kombinasyonuna sahip degilsiniz. nick falan diye bir sey yok arkadasim burda. hepimizin ismi cismi belli yani.

sonuc olarak, onemli bir durumu, bilgimize sunmustur. tesekkur edilesi.
  • yok'e basvurmaliymis... nasil bir memlekette yasadigimizi bilmeyen adam evet gider yok'e basvurur. ama nasil bir memlekette yasadigimizi, bu adama bok atabilenleri goren herkes biliyordur herhalde artik. 270 makale yazan adam zaten kendisi yok'e basvurmus beni docent yapin diye, yok de kendisine docentlik vermemis. neden acaba diye kendine sorarsan zaten o noktada senin direkt konuyu arastirman gerekir ki felixis bunu yapmis! bu noktada zaten yok'un bu akademisyene "sen ne yaptin?" demesi gerekirdi. demedigine gore daha ne sikayetinden bahsediyoruz burada...

hemen hemen herkesin emek ve alinteri harcamadan bir yerlere gelmeye calistigi gunumuzde, felixis gibi adamlarin cikip birilerinin foyasini ortaya cikarmasi herkes icin tehdit unsuru teskil ediyor; bu acidan haklisin aslinda saldirmakta. adam ister es dost ortaminda sikayetini dile getirir, ister gider sosyal medyada cemkirir.

burada hukuki acidan sorun teskil eden bir durum ancak yapilan suclamalarin haksiz olmasiyla ortaya cikar, suclananin intihar etmesiyle degil; eger yanlis isnatta bulunuyorsa bu da kisinin aldigi risktir. dolayisiyla kimse de kalkip nickinin arkasina saklanip bidi bidi ediyorsun diye cemkiremez. madem bu kadar hukuk bilgin var, nickin arkasina saklanilamayacagini, burada soylediklerinden de sorumlu oldugunu bilirsin.
  • intihalci avcısı, öncelikle helal olsun kendisine.

adını ifşa etmesi için sıkıştıranlar da çok iyi biliyor ki, avladığı kişi bildiğin bademdir, bu ülkede bademsen sana her yol açılır, adam napsın beyler.
  • badilere ekledim kendisi. has adamımdır artık. ulan kral çıplak diyene laf eden sözlükte durmasın var mı ötesi? millet orda burda götünü yırtsın prl çıkarsın nature a kapak olsun. onlara aferin demeyin sonra burada alenen intihali ortaya çıkardı diye felixis e bıdı bıdı edin. (bkz: adamın götünden kan alırlar kamil)

ha yoksa siz intihali kanıtlanan ömer dinçer in milli eğitim bakanı olduğu bir ülkede intihalin şaşırılmaması gereken birşey olduğuna mı inandınız? o sizin bok yemeniz.

kendisi candır! o kadar!
  • bu adam bir boku ortaya cikarmis. bazi mallar bu kokudan rahatsiz olacagina adamdan 'isim ver lan' tribine giriyorlar. komik olan durum budur zaten.

bokun sahibi kisi de namaz,niyaz diyerek olaya yesil yesil bakmamizi istiyor.

intihali sayesinde ogrendigim kisidir.
  • türkiye`de akademinin var olmayan namusunu, gayet akademik sekilde ortaya koymus yazar. yaptigi is saygiyi hak etmektedir.
  • zamanında lise 2'de yaptığım dönem ödevimi de wikileaks misali kurcalayacak diye korkuyorum, üşüyorum sanırım şuan.
  • adam sherlock holmes beyler.
hesabın var mı? giriş yap