• herkes ezelin ömer olduğunu öğrenecekse dizi ne yöne gidecek gibi bir soru belirdi kafamda sanki bitirecekler gibi diziyi. fragmanda eyşanın şimdi sen öldür beni ya öldür yada geri al sözü kafadan koparmıştır, beni benden almıştır ama hala ezel eyşanı öldürmeli yada süründürmeli diye düşünüyorum herşeyi bahar için yaptıysa gerizekalı eyşan bıraksın bahar ezelle mutlu olsun dimi yaa
  • son fragmandan gördük ki , bitecek gibi olan dizidir. reytinglerin etkisi de bunda büyük etken oluşturuyor tabi.
    bitmesini istemiyorum lan bu dizinin. tefoo çıksan çıksan bu işin içinden sen çıkarsın. yap bize bir kıyak tefooo.*
  • aptal reyting sistemi nedeniyle evinde reyting cihazı olanların bu diziyi televizyondan izlemesi gerekiyor. o bir avuç insanın zevki, hepimizi bağlıyor maalesef.

şu da var ki, bu sezon ezel intikamını alacak ve bir sonraki sene dizi farklı bir boyutta ilerleyecek (muhtemelen dayı odaklı) yorumları da vardı. belki bitirme emarelerinin sebebi gerçekten de budur, reytinglerin düşmesi değil.

ne diyeyim bilmem ki; türk malı gibi hele hele arka sokaklar gibi dizilerin birçok benzeri geçmişte yapıldı. gelecekte de kanal sahiplerinin ve yapımcı firmaların zihniyeti değişmezse (ki muhtemelen değişmeyecek) yine birçok benzeri yapılacak. ama tüm küçük hatalarına rağmen ezel gibi bir dizi bir daha ne zaman yapılır, bilmiyorum.
  • 27. bölüm özeti

--- spoiler ---

ezel'in ömer olduğunu öğrenen bahar, şaşkınlık içindedir. hikayenin eyşan tarafını öğrendiğinde ise şaşkınlığı yerini üzüntüye bırakır. omuzlarında büyük bir yük vardır artık. peki bahar bu yükü taşıyacak kadar güçlü müdür? bildiklerini kiminle, hangi tarafla paylaşacaktır? ezel gerçekleri bahar'a anlatarak büyük bir risk almıştır. şimdi yeni ve hızlı bir plan yapmak zorundadır. ancak biri yolunu tıkar. bu kez karşısında, geri döndüremeyeceği, artık durduramayacağı, daha önce görmediği kadar akıllı bir ali vardır. cengiz ilk bakışta hapishanede karşılaştığı adamın niyetini çözemez. kimdir bu adam? ona yardım mı edecek, yoksa işini mi bitirecek... ancak kısa sürede bu işin sandığından büyük olduğunu anlar. ve bir karar verir. karşısındaki kim olursa olsun, isterse cengiz'in boyunu fersah fersah aşsın, cengiz bu işten karlı çıkacaktır.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

burada eyşan'ın büyük gerçeği öğrendiği yönünde bir ifade yok. facebook'ta eklenen fragmanın altına eyşan ezel'in ömer olduğunu öğrenir yazmışlar ama kanımca bu yükleyenin fantezi dünyasının yansıması. sondaki o sahne bence, eyşan'ın neredeyse klasikleşmek üzere olan, ezel'e günah çıkarma sahnesi. inanmıyorum böyle şak diye açık edeceklerine. bu bahar'ın ağzı don lastiği mi yahu, hemen koşa koşa yetiştirecek? boşuna o kadar güven muhabbeti yaptırmadılar ezel'e bence. "sana güvenmeye geldim" dedi, dizinin başından beri "bu kız diğerleri gibi değil, saf, masum" deyip duruyor. iki dakikada ezel'in planlarının ortasına delik açarsa bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olur. bence bahar'ın görevi ezel'i nötrlemeye çalışmak olacak. vazgeçirecek adamı.

yazarken aklıma geldi, ezel'i bahar'a güvendirip, "hiç kimseye güvenmeyeceksin yeğeen" tadında bir mesaj vererek ezel'i paket etmek istiyor da olabilirler belki. ama çok düşük ihtimal. yok, ı-ıı.

bu arada sanırım sayko katil'in ne ayak olduğunun en azından ipucunu görebileceğiz bu bölüm. cengiz büyük denizlerde olduğunu öğreniyormuş, cengiz'le birlikte biz de aydınlanma çağı'na gireriz diye umut ediyorum. hadi bakalım.

yalnız, ali'ye ne oldu da birden akıllandı? platonik aşktan kurtulunca zeka tam kapasiteye mi döndü ne oldu anacım sana?

ve, geçen bölümde ezel'in, anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı temasının yetişkin versiyonu şeklindeki "ya beni ya ali'yi vurman gerekse ne yaparsın?" sorusuna "kendimi vururum" dememeyi başarmış olan tefo'nun, daha dakika geçmeden kendisini tam da o pozisyonda bulması, kaderin bir cilvesi midir acep?

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

dayı düşmanının yanına gitmektedir.

--- spoiler ---
  • eyşan'dan inciler:

"biriyle fazla mutluysan eğer; ondan şüphe et."

edit: ona da babası öğretmiş.
  • --- spoiler ---

baharın sürekli çemkirip, histerik bir halde sürekli konuyu kendi acizliğine getirmesi yüzünden artık bahar karakterinden nefret etmeye başladığım dizi.

adam o kadar anlatıyor, dil göküyor, gözyaşı akıtıyor. bu hala o her an sevişecekmiş gibi çıkardığı sesiyle çemkirip duruyor. boğuluyorum bu kızı izlerken.

--- spoiler ---
  • ben bu baharın ağzına vurmadan bu dünyadan göçüp gidersem gözüm, dünyanın gelmiş geçmiş en açık gözleri kategorisinde dereceye girecek. allahtan son dileğimdir, bu bahar karakterini yolda benim karşıma çıkarsın. gerçek hayatta bahar değildir, oyuncudur moyuncudur demicem, azına vurucam.
  • "şimdi taraf seçme zamanı. çünkü, savaşta en kötüsü, ortada durmaktır."
  • --- spoiler ---
    hapisane müdürü kenan'dır..

demedi demeyin..

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap