• --- spoiler ---

o tetikçi, ezel arkasını 3 saniyeliğine döndüğünde birden kayboldu ya, ağzıma ne geldiyse söyledim ey senaristler, biliniz! yapmayın şu klişeleri diyeceğim ama, öyle böyle değil bu. klişe olaydı da bunu görmeyeydim.

--- spoiler ---
  • gene seyretmemiş ve merak içinde bitmesini, tüm bölümlerini piskopatlıkla seyretmeyi beklediğim dizi.

girilen entrylerin 1/3 ünün 5 fazlasının 6 eksiğini okuyarak şöyle bi ezel mantığı oluştu beynimde.

şimdi bi adam var birini seviyor, kavuşamıyor heralde. sonra ölüyor mu ne orayı anlayamadım. ortada bariz face to face gibi mantık da var.tam değil; ama gene de aklına geliyor insanın.
    bi de birinin dayısımı; yoksa umumi dayı mı bilemediğim; ama önünde saygıyla eğildim tuncel kurtiz var. arada, yok arada değil sık sık sanırım beylik laflar ediyor. lafı gediğine koyup olmadık düşüncelere gark ediyor.
    bi intikam olayı var. orayı araştırıp da kendime spoiler vermedim; ama var böyle bişey.
    esas kız var. bi karar vermiş, orayı anlamadım; ama herşey orda alt üst olmuş heralde.
    bi de bu ezel kız ismi benim bildiğim. biraz garip olmuş orası.

benim kafamdaki ezel mantığı bu işte. diziyi seyredince ya çok fena editlerim ya da usulca köşeme çekilirim artık.

edit : bu kadar eksilendikten sonra, ezel'in gizli bi tarikat olduğunu düşünmeye başladım.

edit 2 : seyretmeden tiksindim aq.
  • serdar denen itin bölüm başına 3 kere ölüp 4 kere dirildiği dizi. ne babacıkmış arkadaş...
  • zorlama bir sahne yaratılmıştır son bölümüyle; neydi azadın üst katta çıkması filan; normal bir müşteri kartınıza el konuldu diyince abüdük gübüdük bir yere mi gider ayaklarıyla yoksa o an hele de bilinçl, ve ölüm tehlikesi altındaysa polisi mi çağırır kartın o şekilde el konulmasının legal olmadığını biliyorsa. açıklama bekliyoruz senaristlerden. ayrıca cengizin kayınbabası da ben katil değilim dolandırıcyım derken bayağı yalan söylemiştir. çünkü baldızını hastanede öldürmüştür. unutmadık.
  • genel spoiler

ezelmiş, dayıymış, eyşanmış, cengizmiş, intikammış, ezel'in annesiymiş, ezel'in kardeşiymiş, cartmış curtmuş zerre sikimde değil bunlar bence gereksiz türk dizisi damar klişesiydi. ben bu diziyi kerpeten ali*, tefo*, bahar*ve ezel'in babası* için izliyordum. hatta onların gözüktü sahnelerde kendimi öyle bi odaklıyorum ki gözüm televizyondan başka bi şey görmüyor, kulaklarım televizyonun sesinden başka bi şey duymuyor.

genel spoiler bit

21. bölüm spo
    yine bu bölümde dayının kızı sikimde değildi. zaten yerde yattığını görünce ''hassiktir lan öldü mü acaba'' triplerine girmedim. ölmez daha ilk bölümlerden diyerek osurdum sonra üstümdeki yorganı kafama çekip kokladım. bu bölümde ezel ve babasının asansör muhabbeti ve psikopat tetikçinin aynı psikopatlıkla gülüşünü 10 kere izler 10 kere de aynı tadı alırım. hatta psikopat tetikçinin gülümse sahnesini alırım windows xp duvar kağıdı yaparım o derece.

budur işte lan bu nasıl duruştur, bu nasıl bakıştır, bu nasıl gülüştür, bu nasıl gözdür arkadaş ya !
    http://img28.imageshack.us/img28/5722/rzal.jpg

21. bölüm spoiler bit

allah belanı versin rıza kocaoğlu
  • rolanti de çalışıyormuş hissi verdi bu bölüm, bir an önce ikiye alıp vurdurmalı senaristler. bekliyoruz efendim.
  • dayı ile ezel aynı kişi. (bkz: lost'un yan etkileri)
  • ezel dayının kızıdır aslında.
  • ezel dayının görümcesidir.
  • spoiler butonundan bi'haber ya da acele yazıp göndererek sözlüğe katkı sağlayacağını düşünen izleyenlerinin de olduğunu gösteren dizi. bölümle ilgili genel olarak bilgileri verenler var sağ olsunlar, ancak son sahneyle ilgili açık bir şekilde spoiler yazanlara sözüm: (bkz: sen deli misin)
hesabın var mı? giriş yap