• dizinin muhteşem bir dönüş yaptığı kesin.türk halkının herşeye çabuk alışan bir topluluk olduğunu bildiğimiz için atv meselesi bi haftaya kadar kimsenin umrunda olmayacaktır.
  • iş bu entry sade ve sadece kafamdaki ezel karmaşasını bir sıraya koymak, uyumadan önce beynimi rölantiye almak için yazılmıştır:

--- spoiler ---
    ali dayının oğlu değil (yani ben de o kadar emin değilim ama değil)

iki çocuğum var benim, birini ben yoktan var ettim
    onun gözlerinde ölüm var (ezel, hem fikiriz di mi canlar?)
    diğerini ise hiç görmedim
    ama biliyorum onun peşinde ölüm
    ramiz’in gerçek oğlu bu. hani vapurda bir adamla konuştu ya 10 gün içinde öldürecekler falan hikayesi…

şimdi dayının 3 oğlu öldü; dayı cidden kendisi mi öldürdü (bence hayır), dayının bir hatası yüzünden mi öldüler (bak bu olabilir), yoksa ölmediler de ölmüş rolü mü verildi onlara bilmiyoruz. bu teoriye göre:

a) dayının bir oğlu daha vardı, onun da başına bir şeyler gelmesin diye ondan ayrı büyüyor ama bir şekilde izi bulundu (hani geçen bölüm avukat geldi, resimler gösterdi “her gun şurya gidiyor burya gidiyor, gücünün her şeye yetmemesi nasıl bişi dayı” dedi) hasımları öldürecek

b) dayının çocuklarını öldüren bu bahsettiğim 4. oğul, dayı görüşmüyor ama kalan son oğlu sonuçta, başı dertte onu kurtarmanın derdinde

c) aslında dayının sadece iki oğlu öldü, diğeri kurtuldu ama yaşadığı ortaya çıktı, hayatı tehlikede.

her hafta yazıldığı üzere dayının asıl amacı ömer aracılığıyla kendi intikamını almak. ezel vaktinden önce vazgeçerse intikamını alamayacak (ya da korumak istediği kimse koruyamayacak) selma’nın “ezel vazgeçmemeli” demesinin, dayının kasedi saklamasının sebebi oydu.

kesin olan tek şey varsa o da ezelin hala mal ömer olduğu. cengize, ali’ye güvendiği gibi dayıya güveniyor, her taşın altından adamı çıkan dayının otoparktan kaseti alamayacağına inandı, dahası tıpkı son gece ömer’in ali ve cengiz’ yaptığı bağlılık konuşması gibi teşekkürler etti.
    --- spoiler ---

haftaya tüüüüüm bunları silkeleyecek, tamamen ters köşe yapacak bir bölüm izleyeceğiz o ayrı
  • --- spoiler ---
    atv, bu akşamki bölümü saat 03:10'da tekrar yayınlayacaktır.
    --- spoiler ---
  • arapça kökenli, başlangıcı, öncesi olmayan en bi uzak geçmiş zaman, doğrusal zaman algılamasında geçmişe doğru ilerlerken -sonsuzda yakınsanan nokta bir nevi... cümle içinde kullanılmışı için (bkz: ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım)

edit: ezel isimli dizi hakkında yazmak yerine arapça kökenli türkçe bir kelime olan ezel ile ilgili yazdığım için zamanın ötesine yollandığından şüphe ettiğim entry'nin altında bulunduğu başlıktır ayrıca ezel
  • şayet dayı, ezel'e ihanet ederse ve tüm ekip de ihanetin içinde olursa, dizinin sonunda bizim bıçkın delikanlı amı götü dağıtır da tekrar hapse mapse girerse yemin billah kült olur bu dizi. babadan oğula nesilden nesile elden ele gezer gider.

"evladım ali'yle cengiz diye iki arkadaşın olursa bunlar alicengiz oyunu yaparlar bunlara güvenme, adı eyşanmış okşanmış garip gurup isimli karılara güvenme, hele bıyıklı amcalara* ve çok bıyıklı amcalara* hiç güvenme" tadında hayat öğretisi olarak koşar golden globe'lara ammy winehouse'lara oscar wilde'lara.
  • atv'ye gecmesinin tek iyi yanı aynı gece yeniden tekrarının yayınlanacak olmasıdır. o neydi bu neydi diye diye yeniden akla takılanları sıcagı sıcagına izleyebilmek adına iyi bir sey oldu.. dizi cok reklama giriyor diye gece veya ertesi gun netten indirip izleyenler de rahatlamıs olacak gece yayınlanan az reklam barındıran hali ile..
  • kimin oğlu olmadığı* dna raporu ile kanıtlanmış olan can karakterinin acayip şekilde ntv spor muhabiri loran vayloyan'a benzediğini dizidir ayrıca*.
  • kız olsam veririm modunda izlenmesi gereken dizi. adamı gaza getiriyor anladığım kadarıyla kız olana kadar bekleyemeyenler de çıkacaktır elbet.
  • --- spoiler ---

bu mert harbi denyo. ulan ezel'in eve apar topar buyuk bir telas icinde gelmesi nasil dikkatini cekmez lan. tam dedim bu sefer ogrenecek abisinin yasadigini ama kucukken daha zeki olan mert denyosu gene algilayamadi bu telasin heyecanin sebebini.

--- spoiler ---
  • kardeşim izlemiyordu bu diziyi. bugün bizimle birlikte izlemek zorunda kaldı.

kardeşim: " ezel dedikleri şu kadın mı?" (eyşan'ı gösteriyor)
    annem: "evet. hatta ramiz dayı dedikleri de şu bastonla yürüyen kadın." (ezel'in annesini gösteriyor)

afdsfsdfsdf. manyak lan bunlar.
hesabın var mı? giriş yap